Mutfak Püf Noktaları Mutfakta güve var

Saricicek2020

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
119
47
Arkadaşlar selam benim bakliyat dolabımın kurtlandıgını fark ettim ama biraz geç kalmışım evde değildim tavanla kartonpiyer arasında iki tane lavra mı neyse onu gördüm her şeyi attım temizledim bugün 4. gün hala o uçan kelebekler yani güveler var şimdi uyandım mutfak dolabında 3 tane gördüm öldürdüm ne zaman biter bu kelebekler kafayı yemek üzereyim kelebek aramaktan canım çıktı

ayni durum gecen sene tatilden donunce basima geldi.1 hafta yoktum bir geldik dolap icleri tavanlar dolaplar her yer guve.larvalar dolu tavan.butun dolabi kapali acik ne varsa attim.( kapali posetleri bile delmisler) tavanlari sildim dolaplari vs. ohh bitti derken baktim yine ucan guveler var.öldure öldüre 3 ay surdu.cok sukur o gunden beri daha da hic gormedim

ayni durum gecen sene tatilden donunce basima geldi.1 hafta yoktum bir geldik dolap icleri tavanlar dolaplar her yer guve.larvalar dolu tavan.butun dolabi kapali acik ne varsa attim.( kapali posetleri bile delmisler) tavanlari sildim dolaplari vs. ohh bitti derken baktim yine ucan guveler var.öldure öldüre 3 ay surdu.cok sukur o gunden beri daha da hic gormedim

çok sevindim görmemenize çünkü ben kafayı yicem mutfağa girip bakmaya korkuyorum artık bide yayılıyolar evin içine aptal gibi konup duruyolar öyle bugüne 3 kelebekle başladım bakalım kaçla bitiricem ama annemle her yeri döktük temizledik hala nasıl bitmezler

çok sevindim görmemenize çünkü ben kafayı yicem mutfağa girip bakmaya korkuyorum artık bide yayılıyolar evin içine aptal gibi konup duruyolar öyle bugüne 3 kelebekle başladım bakalım kaçla bitiricem ama annemle her yeri döktük temizledik hala nasıl bitmezler
gizli sakli gormedigimiz yerlerde larvalari vardir.ne yazikki hep silmeniz lazim😔bitene kadar boyle devam eder

Ben de 1 hafta şehir dışına gittim geldim evde tavanda belki 50 tNe kelebek vardı. İlk öldürmeyim dedim ama ölmedikçe yumurtlayıp daha da artıyorlarmış. Dolaptaki her şeyi attım ve siyah siyah kücük yumurtalar bırakıyolar benım tabakların ıcıne bıle bırakmıslardı. Dolapları sildim her seyı attım ama yine 3-4 tane cıkıyodu sürekli. Dün baktım bu sefer pirinc kelebeklenmiş onu da attım. Suan kelebek yok gibi cok sukur eger kus falan besliyosanız onların yeminden de cok geliyor dikkat edin

Uçan guveler için bilemiyorum fakat ben şunu öğrendim ve hakikaten 2 sene hiç bocek güve kurt olmadı baklıyatlarımda at kestanesi topluyorsunuz bahceden dikenli kabugunu temizleyip pirinç un bakliyat kavanozlarının içine 1 tane atıyorsunuz ben dolap içlerinede 2 şer tane koymustum hiç bocek vs yapmadı

Ben de 1 hafta şehir dışına gittim geldim evde tavanda belki 50 tNe kelebek vardı. İlk öldürmeyim dedim ama ölmedikçe yumurtlayıp daha da artıyorlarmış. Dolaptaki her şeyi attım ve siyah siyah kücük yumurtalar bırakıyolar benım tabakların ıcıne bıle bırakmıslardı. Dolapları sildim her seyı attım ama yine 3-4 tane cıkıyodu sürekli. Dün baktım bu sefer pirinc kelebeklenmiş onu da attım. Suan kelebek yok gibi cok sukur eger kus falan besliyosanız onların yeminden de cok geliyor dikkat edin

mutfakta oldu zaten hep mutfaktalar kuşum var ama onun yeminde bi sıkıntı yok her gün yeni koyuyorum içinde de bişey görmedim olduğu yerde de gerçekten kafayı yicem mutfağa girmekten tiksindim bu kelebekler ne zaman biter peki gerçekten temizlemişsem

Uçan guveler için bilemiyorum fakat ben şunu öğrendim ve hakikaten 2 sene hiç bocek güve kurt olmadı baklıyatlarımda at kestanesi topluyorsunuz bahceden dikenli kabugunu temizleyip pirinç un bakliyat kavanozlarının içine 1 tane atıyorsunuz ben dolap içlerinede 2 şer tane koymustum hiç bocek vs yapmadı

Çok teşekkür ederim onu duymuştum bide az az almak lazım ya çok mutsuzum nasıl kurtulucam

Güvelenmeye sebep olan şeyi buldunuz mu sicakta pirinc toz biber tarhana gibi urunler cok cabuk kurtlaniyor
Evet buldum sebebini duvarda kurt da gördüm pazar akşamı her şeyi attım dolapları temizledim lavra yapmış tavanla kartonpiyer arasına onu da temizledim hiçbi şey kalmadı mutfakta 4. Gün bugün 3 kelebek öldürdüm

Sebep olan seyleri atip temizlediyseniz bitmesi gerek ama bilemedim🤔

ya işte bana da öyle geliyo en kötü gözden kaçan kelebek varsa bile bugün görmemeliydim eskisi kadar çok değil ama pazartesi salı filan bi uyanıyodum 7 8 tane oluyolardı ona oranla azaldı ama sanki bitmeliydi kafayı yicem hamileyim bide iyice gerildim doğumu beklerken başıma gelene bak

Şimdi bu içinden güve çıkan pirincin hepsi çöpe mi dökmeli yoksa havalandırmalı mi?
Bakınca ve güneşe koyunca havalandırınca
Düzelmiş gibi oluyor 5 kilo pirinci insanın çöpe atadın gelmiyor? Çözüm ne?

Şimdi bu içinden güve çıkan pirincin hepsi çöpe mi dökmeli yoksa havalandırmalı mi?
Valla onların evi sarması o kadar iğrenç bi şey ki bir saniye düşünmeden her şeyi çöpe attım

mutfakta oldu zaten hep mutfaktalar kuşum var ama onun yeminde bi sıkıntı yok her gün yeni koyuyorum içinde de bişey görmedim olduğu yerde de gerçekten kafayı yicem mutfağa girmekten tiksindim bu kelebekler ne zaman biter peki gerçekten temizlemişsem
Her şeyden eminsen her hafta bak yeni kelebeklenen var mı diye 1 aya biter

Ben havalandırdım ama kurtlar gitmemiş icinden ben de yıkarken elimle calkaladım kasıkla karıstırmadım pilavın icinden kurt cıktı yanmış. Ama günese koymamıstım 4-5 saat havalandırmıstım sadece. İstersen günese koymayı dene belki gider bilmiyorum.

hiçbi şey kalmadı dolaplarda her şeyi attım ve almicam da ama 1 ay kelebek sürer mi ya bitmesi gerek yazmış biri de ortalama ne kadar da kökü kurur kelebeklerin
Hayır 1 haftada azalıyo zaten ama bazı yerlerde yumurta bırakmıssa 3-4 tane cıkmaya devam ediyo gördügünü öldürürsen 1 aya kelebek görmezsin bi daha yani dedim

Hayır 1 haftada azalıyo zaten ama bazı yerlerde yumurta bırakmıssa 3-4 tane cıkmaya devam ediyo gördügünü öldürürsen 1 aya kelebek görmezsin bi daha yani dedim
Benimki se yaklasık 15 gün sürdü en son pirincte de cıkmıs 2 tane kelebek gördüm hemen baktım pirincmiş. Cope attım suanda hic kelebek yok

X