müslüman kardeşlerimiz için dua vakti

bahes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2012
117
1
israil 32 saat içinde gazzeyi ele geçireceğini açıkladı.bu gece teheccüd vakti;dua vakti.Kahhar olan RABBİME dua vakti.gece 3te teheccüde kalkıp Rabbimize yalvaralım.müslüman kardeşlerimiz için elimizden geleni esirgemeyelim.biz rahat yataklarımızda uyurken oradaki din kardeşlerimiz bombalar altında yaşam savaşı veriyor..dualarımız masum müslüman kardeşlerimizle olsun.onların yerinde bizlerde olabilirdik...

Arkadaslar hepimizin bildigi gibi İsrail de seferberlik edilmis durumda kararli aciklamalarla filistina karsi ellerinden geleni yapacaklarini acikliyorlar.bu gece kara harekati olabilir lutfen hic degilse avucumuzu acip bi dua edelim.ben ve pek cok arkadasim bu gece teeccud namazina kalkacak.elinden gelen lutfen bunu da yapsin..Allah hepinizden razi olsun.telefondan alelacele yaziyorum yazim hatalarim varsa kusuruma bakmayin lutfen.iyi geceler..

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi silahımız dua zaten.Namazlarımızdan sonra ve aklımıza geldikçe yapmamız gerekir duayı güzel bir topic olmuş siteye de hatırlatıp konu açtığın için Allah senden de razı olsun canım.

Ya Rab'bi! Sana verdiğimiz sözden nice hayatlar, nice yaşamlar ve kavimler geçti... Asırlar öncesinden yaşattığın ve kıyametine kadar yaşatacak olacağın Kur'an'ın, bu kavimleri ve yaşamları bize hep anımsattı diri tutmak adına. Sağırdık duymadık ve bakan körlerdir göremedik...

Allahumme mağfirli...Allahumme mağfirli...Allahumme mağfirli... Yalnız Sana kul ve Resül(s.a.v.)'üne ümmet olmayı istedin...

Bizler geceleri Muhammedi ümmet ve İbrahimi bir millet olarak gözlerimizi yumarken, güneşle beraber aydınlanan günlerde modern çöplüğün girdabında kaybolduk bilemedik...Ve biz müslüman kardeşliğine ve ümmet olmaya yeminler ederken, bu kardeşliği başaramamanın yenilgisi ve pişmanlığı ile....

bu gece ve zilletin farkına varmışlığını anladığımız her gece teheccüdünde filistin kardeşliğini, kudüs kardeşliğini, muhammedî kardeşliğimizi yaşatmak adına buluşmayı diliyoruz. Ümmetin parça parça dağılmışlığını, zalimlerin zulmünü, kolu bacağı kopmuş gazze müslümanlarını ve yetimleri sana şikayet ediyoruz. Sen dualara icabet eden Allah'sın...

Sen el-Mucib'sin...

Ya Rab'bi! Sen dünya kardeşliğini başaramamış ama Filistin kardeşliğini başarmayı umut eden ve teheccüdünde uyanan yüreklerin dillerindeki duaları kabul eyle...Allahumme amin....

İlâhî! Hüküm Senin. Müslümanlar, taktirine ve taksimine razı. Cümle mümin topluluğunu rıza dairene al. Kafirlerin yaptıklarını Sana havale ediyoruz. Mazlumların "ahı" gökleri tuttu. Mazlumların kimi ve kimsesi Sensin. Ey Sana kalkan elleri geri çevirmeyen Allah'ımız, Sen bilirsin!... Sen bilirsin!...Sen bilirsin!... Amin...

arkadaşlar biz yine bi sabaha korkusuz ve umutlu uyandık.ama ne yazıkki zulüm gören haksız yere yerinden yurdundan ailesinden koparılan kardeşlerimiz var.lütfen dualarımızı onlardan esirgemeyelim bizler din kardeşiyiz herşeyden önce onlarda insan ve bunları haketmiyorlar içlerinde günahsız bebekler analar hastalar var...inanın açtığım konudan sonra herkezi gece 3te duaya çeğırdım bilmiyorum katılan kalkan oldumu ama vicdanen korktum ya ben kalkamassam diye ama inanın oğlum gece tam2.55te uyandı ve beni uyandırdı günahsızım sayesinde dua edebildim karddeşlerimize.her an dua vaktidir....

En iyi silahımız dua zaten.Namazlarımızdan sonra ve aklımıza geldikçe yapmamız gerekir duayı güzel bir topic olmuş siteye de hatırlatıp konu açtığın için Allah senden de razı olsun canım.

Hepimizden Allah razı olsun canım, çok dua etmemiz lazım çok.. Fetih suresi okuyabilenler okursa çok yararlı olur :KK31: Allah'ım sabır dayanma gücü versin kardeşlerimize..

Ya Rab'bi! Sana verdiğimiz sözden nice hayatlar, nice yaşamlar ve kavimler geçti... Asırlar öncesinden yaşattığın ve kıyametine kadar yaşatacak olacağın Kur'an'ın, bu kavimleri ve yaşamları bize hep anımsattı diri tutmak adına. Sağırdık duymadık ve bakan körlerdir göremedik...

Allahumme mağfirli...Allahumme mağfirli...Allahumme mağfirli... Yalnız Sana kul ve Resül(s.a.v.)'üne ümmet olmayı istedin...

Bizler geceleri Muhammedi ümmet ve İbrahimi bir millet olarak gözlerimizi yumarken, güneşle beraber aydınlanan günlerde modern çöplüğün girdabında kaybolduk bilemedik...Ve biz müslüman kardeşliğine ve ümmet olmaya yeminler ederken, bu kardeşliği başaramamanın yenilgisi ve pişmanlığı ile....

bu gece ve zilletin farkına varmışlığını anladığımız her gece teheccüdünde filistin kardeşliğini, kudüs kardeşliğini, muhammedî kardeşliğimizi yaşatmak adına buluşmayı diliyoruz. Ümmetin parça parça dağılmışlığını, zalimlerin zulmünü, kolu bacağı kopmuş gazze müslümanlarını ve yetimleri sana şikayet ediyoruz. Sen dualara icabet eden Allah'sın...

Sen el-Mucib'sin...

Ya Rab'bi! Sen dünya kardeşliğini başaramamış ama Filistin kardeşliğini başarmayı umut eden ve teheccüdünde uyanan yüreklerin dillerindeki duaları kabul eyle...Allahumme amin....

Amin Allah razı olsun kardeşim..

Gazze güne patlama sesleriyle uyandı
Güncel - 16 Kasım 2012 Cuma, 08:59
Gazze güne yoğun bombardıman ve şiddetli patlama sesleriyle uyandı. Gazze güne patlama sesleriyle uyandı.

Üçüncü gününe giren İsrail saldırılarında ölü sayısının 20'ye çıktığı, yaralı sayısının ise 235 olarak kaydedildiğini açıklandı.

İsrail'in Gazze 'ye düzenlediği hava destekli saldırılarda üçüncü güne girilirken, sabah saatlerinde yeni saldırı haberi geldi. Bir saatten kısa sürede yaklaşık 200 saldırı gerçekleştirildi.

Saldırılarda, Gazze'nin kuzeyindeki el-Kerame, Es-Sudaniyye ve el-Makusi bölgelerinin yanı sıra kentin kuzeybatısındaki İzzeddin el-Kassam tugaylarının hedef alındığı belirtildi. Gazze'nin güneyinde yer alan Tel Heva mahallesindeki İçişleri Bakanlığı binasının da isabet aldığı ve tamamen yıkıldığı öğrenildi.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre Refah, Hanyunus kentleri ile Gazze'nin kuzeyindeki pek çok yerleşim bölgesine de onlarca saldırı gerçekleştirildi.

Öte yandan, Hamas komutanlarından Muhammed Sinvar'ın Gazze'nin güneyindeki evine düzenlenen hava saldırısında bina tamamen yıkılırken, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

İsrail ordusunca Gazze'nin güneybatısındaki Tel Heva Mahallesi'ne düzenlenen saldırılarda da İHH binasının yakınındaki boş araziye isabet eden füze nedeniyle binada hafif çaplı hasar meydana geldi. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırılarda, pek çok evde maddi hasarın oluştuğu öğrenildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açılamada, düzenlenen saldırılarda ölü sayısının 20'ye çıktığı belirtilirken, yaralı sayısı ise 235 olarak kaydedildi.

İsrail Gazze'de 300 noktayı vurdu.

İsrail Savunma Kuvvetleri'nden yapılan yazılı açıklamada, operasyonların başladığı günden bu yana İsrail ordusunun, Gazze'de 300 noktayı vurduğu, son 24 saat içinde de Gazze'den, İsrail'e yapılan saldırılara misliyle karşılık verildiği kaydedildi.

Saldırı noktalarının imha edildiği ifade edilen açıklamada, İsrail Deniz Kuvvetleri'nin de Hamas hedeflerini sahil şeridinden vurduğu belirtildi.

10 aylık bebek

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, 10 aylık bebek Hanin Tafiş'in, İsrail'in Gazze kentinin doğusuna düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hamas'tan karşılık

Hamas'ın, İsrail saldırılarına karşı füzelerle verdiği karşılık sonucu 3 İsrail askerinin öldüğü, 6 askerin de yaralandığı ileri sürüldü.

Öte yandan, İsrail'in Gazze'ye başlattığı saldırılar üzerine, Gazze Şeridi'nden İsrail tarafına atılan roket sonucu 3 İsrail askeri yaralandı.

Hamas ateşkesi kabul etmiyor

Hamas, İsrail ile mevcut durumda herhangi bir ateşkesi kabul etmeyeceklerini bildirdi.

Saldırı adını Tevrat'tan alıyor

İsrail Ordusu, Gazze'ye yönelik başlattığı saldırıya ''Bulut Sütunu'' ismini verdi. Bulut sütunu, Tevrat'ta İsrailoğulları'na yardımı simgeliyor.

_Haber Molası Sitesinden alıntıdır_

arkadaşlar biz yine bi sabaha korkusuz ve umutlu uyandık.ama ne yazıkki zulüm gören haksız yere yerinden yurdundan ailesinden koparılan kardeşlerimiz var.lütfen dualarımızı onlardan esirgemeyelim bizler din kardeşiyiz herşeyden önce onlarda insan ve bunları haketmiyorlar içlerinde günahsız bebekler analar hastalar var...inanın açtığım konudan sonra herkezi gece 3te duaya çeğırdım bilmiyorum katılan kalkan oldumu ama vicdanen korktum ya ben kalkamassam diye ama inanın oğlum gece tam2.55te uyandı ve beni uyandırdı günahsızım sayesinde dua edebildim karddeşlerimize.her an dua vaktidir....

Oğlum uyandırdı dedin ya gözlerim doldu inan ki.. Evet bu gecelerde uyumak olmamalı bize artık..Onlar ne hissediyorsa yaşıyorsa hissetmeliyiz kardeşlerimiz diyoruz ya öyle olmalı işte tam da.Kardeşin canı acırken diğeri uyuyabilir mi? Bol dua edelim her gün aklımıza geldikçe dua edelim..

:KK14::KK14::KK14:

Allah onları helak etsin.. O 'ol' desin yeter ki.. Hiç birşey zor değil..

Ancak bilemiyorum bence bizimde ülke olarak birşeyler yapmamız lazım duanın yanı sıra daha somut şeylere de girmeliyiz..

:KK14::KK14::KK14:

Allah onları helak etsin.. O 'ol' desin yeter ki.. Hiç birşey zor değil..

Ancak bilemiyorum bence bizimde ülke olarak birşeyler yapmamız lazım duanın yanı sıra daha somut şeylere de girmeliyiz..

kesinlikle sana katılıyorum ülke olarak bşeyler yapmalıyız.onları çaresiz yalnız bırkmak olmaz...ama neyazıkki bana dokunmayan yılan bin yaşasın bilinci var.Rabbim müslüman kardeşlerimize kıyanlara kıysın azabını gazabını göstersin onlara.RABBİM müslüman kardeşlerimizi rahmetiyle korusun inşAllah...(AMİN)

kesinlikle sana katılıyorum ülke olarak bşeyler yapmalıyız.onları çaresiz yalnız bırkmak olmaz...ama neyazıkki bana dokunmayan yılan bin yaşasın bilinci var.Rabbim müslüman kardeşlerimize kıyanlara kıysın azabını gazabını göstersin onlara.RABBİM müslüman kardeşlerimizi rahmetiyle korusun inşAllah...(AMİN)

Herşey bir yana mescidi aksa orda !

Son düzenleme:
NE YAZIKKİ OKADAR GÖZLERİ DÖNMÜŞ OKADAR YÜREKLERİ TAŞLAŞMIŞKİ...hiç birşeyi gözleri görmüyo.asırlardır kardeşlerimize eziyet ediyolar.nedir bunların müslüman düşmanlığı

Hepimizden Allah razı olsun canım, çok dua etmemiz lazım çok.. Fetih suresi okuyabilenler okursa çok yararlı olur :KK31: Allah'ım sabır dayanma gücü versin kardeşlerimize..

Evet canım özellikle fetih suresi okumaya çalşıyoruz biz de dualarımızı ediyoruz rabbim inşallah kabul etsin dualarımızı.

Allah kardeslerimizin yardimcisi olsun.
COk uzucu bir durum..
Insanlari katlederek nasil baslarini yastiga rahat koyabiliyolar anlamiyorum..:KK47:

X