muamma

22 yaşında kendini bu kadar yıpratmaya ,ödün vermeye değer mi herhangi biri ?
Önce ben diyin ,siz önce kendinizi koruyun değer verin ,

Eski sevgilisinin niye psikopatlaştığını artık anlamışsınızdır. Bayılıyorsunuz birini buldu mı hemen eski sevgilisine manyak psikopat diye etiketlemeye. Alın buyurun adamın uzmanlığı hayatına girdiği kadınların ruh dengesini bozmakmış işte

Eski sevgilisinin niye psikopatlaştığını artık anlamışsınızdır. Bayılıyorsunuz birini buldu mı hemen eski sevgilisine manyak psikopat diye etiketlemeye. Alın buyurun adamın uzmanlığı hayatına girdiği kadınların ruh dengesini bozmakmış işte

Ben eski sevgilisinin bana yaptığı şeyler yüzünden o şekilde etiketledim zira akıl sağlığı az çok yerinde olan hiç bir insan onun yaptıklarını yapmaz. Sorunu neydiyse onunla halletseydi, bana niye saldırıyor, benim suçum ne sanki. Saçma bir yorum oldu sizinkisi

Yordurma kendini be kızım enerjini emmiş yol ver gitsin
Konuyla alakası yok ama yazı dilin çok güzel, üşenmeden okudum. Kendini çok güzel ifade ediyorsun.

İlişkini gayet objektif yorumluyorsun, aslında burada sana göstermemiz gereken pek bir şey yok; sen hepsini görmüşsün. Sanırım sadece "neden böyle" kısmında takılıyorsun. İlişkinin günah keçisi sensin. Bu da sevgilinin işine gelmiş, çünkü kendini kusursuz zanneden bir herifçioğlu. Hatalarını kabul edip, değişmeye çalışmaktansa, başkasını suçlamak daha kolaydır. O da bunu yapıyor.

Ne yazık ki genel olarak kadınlar daha tavizkar. Hormonlarımızdan, anaç yanımızdan filan olabilir; hayatına soktuğu erkeğe destek olma, onu akıllandırma, olgunlaştırma çabası bir çok kadında var. Oysa bu büyük bir hata. Duygusal dünyamızın yanında mantığımız da var. Duygularımıza göre hareket etmek bize zarar vermeye başladığında, kendimizi mantığımıza teslim etmeyi bilmek gerekiyor. Ne diyor sana mantığın? Bu adam değişir diyor mu? İlişki için verdiğin birkaç yıl emek için, önündeki yılları da heba etmen akıllıca diyor mu? Hak etmediğin davranışlarla sana psikolojik eziyet eden biri için çabalamak, seni yıpratmaktan başka bir işe yaramaz diyordur kesin. Bence o yanına kulak ver.

Kırılıp kırılmadığına bile kendi karar verebilen adam, senin duygularını önemsemiyordur, net değil mi? Önemsese zaten senin kırılman onu da incitirdi, nasıl tamir ederiz kısmının peşine düşerdi. Adamın en büyük hobisi yönetmek olmuş. Oysa sen her hareketini, her duygusunu yönetebileceği bir kukla ya da onun oyuncağı değilsin.
Yordurma kendini be kızım yol ver gitsin enerjini emmiş

Bu kadar karmaşa 22 yaş için çok çok fazla. Sana 3 yıl çok uzun gelebilir ama bizler için(senden yaşça büyükler için) üç yıl hiç-bir-şey! İyi ki eski üç yılımı heba etmişim. Sonra bir de iki yıl vardı. Bir buçuk yıl kadar daha vardı yanılmıyorsam. Boşversene. Evlenmeye falan kalkarsınız ileride ömrün gider. Bırak giden üç yıl olsun :)

Seni bu kadar üzgün hissettiren, bu kadar düşündüren, hayat enerjini sömüren, saçma sapan insanlarla muhatap ettiren birisi için değmez. Sevgi karşılıklıysa güzeldir. Tek taraflıysa zorlamaya gerek yok. Bence sevdiğin kadar da sevilmiyorsun. Sevgi, ilişki, aşk böyle dokunsan ağlar gibi yaşanmamalı.

Umarım mutlu olursun.

Bu kadar karmaşa 22 yaş için çok çok fazla. Sana 3 yıl çok uzun gelebilir ama bizler için(senden yaşça büyükler için) üç yıl hiç-bir-şey! İyi ki eski üç yılımı heba etmişim. Sonra bir de iki yıl vardı. Bir buçuk yıl kadar daha vardı yanılmıyorsam. Boşversene. Evlenmeye falan kalkarsınız ileride ömrün gider. Bırak giden üç yıl olsun :)

Seni bu kadar üzgün hissettiren, bu kadar düşündüren, hayat enerjini sömüren, saçma sapan insanlarla muhatap ettiren birisi için değmez. Sevgi karşılıklıysa güzeldir. Tek taraflıysa zorlamaya gerek yok. Bence sevdiğin kadar da sevilmiyorsun. Sevgi, ilişki, aşk böyle dokunsan ağlar gibi yaşanmamalı.

Umarım mutlu olursun.

Çok teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız benden yaşça büyük kişilerin tecrübelerini duyduğumda kendimi daha iyi toparlıyorum ve olaylara daha objektif yaklaşıyorum. Bugün telefonda her şeyi söyledim içimi döktüm. Kendini direkt savunmaya aldı anlamak istemedi. Sonra yazarak anlattım ve daha açık oldum. Ya hep ya hiç bundan sonra olcaksa tam olsun olmucaksa hiç olmasın dedim. Saçmalama etme kurulup kurulup yazıyorsun dedi fakat sonradan ciddi olduğumu fark etti sanırım. benle konuşmak için evime gelecek. niyeti ayrılmak değil belliki yoksa dışarıda bitirmesi gerekirdi. Umarım bu sıkıntıları çektiğime değecek bi konuşma yaparız çünkü artık mutlu olmak istiyorum bir şeyler düzelsin ilk zamanlarımızdaki gibi olsun istiyorum. Umarım hayal kırıklıgına uğramam...

Çok teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız benden yaşça büyük kişilerin tecrübelerini duyduğumda kendimi daha iyi toparlıyorum ve olaylara daha objektif yaklaşıyorum. Bugün telefonda her şeyi söyledim içimi döktüm. Kendini direkt savunmaya aldı anlamak istemedi. Sonra yazarak anlattım ve daha açık oldum. Ya hep ya hiç bundan sonra olcaksa tam olsun olmucaksa hiç olmasın dedim. Saçmalama etme kurulup kurulup yazıyorsun dedi fakat sonradan ciddi olduğumu fark etti sanırım. benle konuşmak için evime gelecek. niyeti ayrılmak değil belliki yoksa dışarıda bitirmesi gerekirdi. Umarım bu sıkıntıları çektiğime değecek bi konuşma yaparız çünkü artık mutlu olmak istiyorum bir şeyler düzelsin ilk zamanlarımızdaki gibi olsun istiyorum. Umarım hayal kırıklıgına uğramam...

Umarım 💕

X