Moralim çok bozuk, sizce kazıklandım mı? :( Okul Çantası Fiyatı: 600 TL

bilmez miyim, internet alışverişinde bir guruyum,bu konuda mütevazi olamayacağım, etiket yapmayayım, bizim bıdık anneshirley'i yeteneklerimle büyülemiştim geçenlerde hatta :KK14: :süslü:

ay neyse konu sahibinin konusunu pek böldük. :))

ama e-alışveriş konusu pek zevkli. topik mi açsak acaba , ya da hazırda varsa topik oraya uğrarım ben arada :))

aç aç aç

bilmez miyim, internet alışverişinde bir guruyum,bu konuda mütevazi olamayacağım, etiket yapmayayım, bizim bıdık anneshirley'i yeteneklerimle büyülemiştim geçenlerde hatta :KK14: :süslü:

ama e-alışveriş konusu pek zevkli. topik mi açsak acaba , ya da hazırda varsa topik oraya uğrarım ben arada :))
açalım valla.size boşanmış bir hemcinsimizin tamturunu nasıl ucuza aldığımı da anlatırımmmm. :KK45:

Evet sen bu işin pirisin, ağzım açık kaldı o gün 😄 gerçekten bir e alışveriş topiği çok yararlı olabilir 🤩

Arkadaşlar yorumlarınızı tek tek okudum.
Valla be kadar çok tanımadığım mağaza, marka ve internet alışveriş uygulaması varmış, onu anladım.
Normalde ben de bir çok şeyde israf etmek istemediğim için uygun olanları tercih ederim, ama yazmıştım daha önce de.
Bir kere alıp senelerce giymeyi gerçekten çok severim.hala 10-15 yıllık kıyafetlerim vs vardır benim de..
Çocuğa bi çanta gözüyle bakmıyorum olaya.
Evladıma güzel, kullanışlı, kaliteli bir şeyler alayım diye yaklaştım.
Az ve öz aldığım için, sürekli indirim kovalamadığım için de pek iyi değilim açıkcası alışverişte.
Beğendiysem fiyatı genelde sorun değildir, ama kolay Kolay da beğenmem.
Bi rimele 200 tl vermişliğim vardır,
750 ye mont, 500 e parfüm, vs..
ama saatimi bi marketten aldım90 tlye. Bi 10 bin saate vermektense güzel bi altın künye falan alırım. Bu da benim tercihimdir esasen..
Bulunduğum şehir küçük bir şehir. Nüfusu 200 binden az.
Dolayısıyla çevre illerden birine gidiyoruz, gitmişken gezelim, dolaşalım, alışveriş yapalım oluyor mantık.
Mağaza gezince de bazen alıyoru böyle.
Mağazadaki çantayı interntte bulamadım.
Okul çantası gibi değil, yetişkinlerin de kullanabileceği tarzda.
Bizim buralarda avm mağazaları bulunmadığı için bize kaliteli gibi geliyordu, kıytırık falan diyenler olmuş ama anlamıyorum bir çok doktor ve akademisyen arkadaşım polodan giyiniyor.
Biraz da ders ve tecrübe oldu.
Sanırım daha da mağazalara pek uğramam.
İnternettwn alışveriş yaparım ben de ama böyle ihtiyaca binaen araştırma yaparak yine.
Şimdi bi Polo Ralph Loren var bir Us polo var. İkisi farklı. Polo ralph loren in bir kazağı 2 bin lira mesela, belki onlar o poloyu giyiyordur. Veya giymiyordur 😄 uspa da kıytırık diyemem bence gideri var ama lüks bir marka değil bizim mavi gibi işte.

Ben netten bakıyorum fiyatına guvenmezsem hemen o an
Eğer aynıysa alıyorum o an daha ucuzsa netten alıyorum
600 bir çanta için çok ama vermişsiniz artık
Ben lisedeyken bana bir çanta almisti babam 50 liraydi 15 sene önce falan ama hala kullanirim o çantayı hiçbir şey olmadı

Ben de e-alışveriş konusunda tam bir ölücüyüm :KK70: eşim bile şok oluyor bazen 😄 şimdi bebekten eski performansım yok ama topik olursa arada ben de uğrarım 🤓

Beğenip aldıysanız daha üzerine düşünmeyin. Madem durumunuzda var neden bukadar dert ettiniz. Güle güle kullansın çocuğunuz.
Markası için bişey diyemem, markanın kendi içinde de ürünler kalite olarak çok değişiyor. Bana çok uçuk gelmedi fiyat, her sene yenisini almaktansa kalitelisini alırım, uzun süre kullanılması taraftarıyım. Çocuklarıma uyduruk, kalitesiz birşeyi almayı sevmem.
İnternetden de alırım ama mağza gezip, deneyip almayıda çok severim. Eğer beğendim birşeyin bedeni veya rengi kalmadıysa ozaman internetden sipariş veririm. İndirim takip edicem derken internetden gerekli gereksiz çok şey alabiliyorum. Kargo ücretsiz olsun diye onuda ekle şunuda ekle yaptığım çok oluyor. Özellikle pandemi döneminde can sıkıntısından okadar çok yüklendimki internet alışverişine iyice bıkmışım, şuan mağza mağza gezip almayı nekadar özlediğimi anlıyorum.

Alışveriş yapmayı bilmiyorsunuz bence. Mağazadan almak istediğiniz ürünü beğeneceksiniz sonda Internetten sipariş verip ayağınıza getittireceksiniz. Devir böyle. Yapacak birşey yok.

Şimdi bi Polo Ralph Loren var bir Us polo var. İkisi farklı. Polo ralph loren in bir kazağı 2 bin lira mesela, belki onlar o poloyu giyiyordur. Veya giymiyordur 😄 uspa da kıytırık diyemem bence gideri var ama lüks bir marka değil bizim mavi gibi işte.

çok polo var, polo garage da var misal. şahsen ben anlamamıştım hangisi die.

Ben netten bakıyorum fiyatına guvenmezsem hemen o an
Eğer aynıysa alıyorum o an daha ucuzsa netten alıyorum
600 bir çanta için çok ama vermişsiniz artık
Ben lisedeyken bana bir çanta almisti babam 50 liraydi 15 sene önce falan ama hala kullanirim o çantayı hiçbir şey olmadı

15 sene evvel 50 tl de büyük rakamdı ama tabi.

Çok pahalı geldi bana.Kendi mağazasınin bir internet sitesinde inanın kazaklar var indirime girmiş 85 TL.Muhtemelen aldığınız yeni sezon ürünüdür ve o yüzden pahalıdır.Bir de AVM tarzı yerlerde dükkan kirası çalışanlar derken fiyatlar katlanıyor.

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
İnternetten araştırma yapmamıştım güvenmediğim için.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
O yüzden orijinal mağazadan almaya karar verdim.
O 600 tlyi verip aldım oğluma çantayı..
Ama internetten baktım, aynısını bi kere kesinlikle bulamadım.
2. Olarak çok güzel tam aradığım gibi okul çantaları 200-250!tl.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Hayır yani, uzun süre kullanılacaksa, iyi olduğu sürece verdiğim paraya acımam.
Ama işte çok daha aşağıda fiyatları görünce dünden beri bayağı bi canım sıkıldı
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Teselli verebilirseniz sevinirim.
Yoksa gerçekten çok üzgünüm valla..
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.
Valla çanta bakmaya o şehire gidebilmişsem o 600 liralık çantayı değiştirmeye fizana bile giderim. Ay ne demek 600 lira? 🥴 üzgünüm ama gidip değiştirin kesinlikle. İade falan edin. Şu ara hiç bsey ucuz değil biliyorum ve ben de çok markacı biriyimdir kaliteli olsun diye ama bu çok yani

Nickler değişince çok heyecanlanıyorum, kimdiniz acaba önceden?:KK53:

Anneliğinize laf etmek asla haddime değil, sadece görünen köy kılavuz istemez onu belirtip gideyim. Doyumsuz çocuklar bu şekilde ortaya çıkıyorlar işte… daha sonra aileden çıkıp topluluğa karıştıklarında diğer insanlar tolere etmek zorunda kalıyorlar maalesef.

Sen sus seni aşırı kıskanıyorum :KK67: 1.73 boya 37 numara ayak, yüzün de taş gibi. Azıcık genlerinizden çalıp kendime enjekte etsem olur mu bağyan?? 😌😌😌

Gel sarılalım kardeşim 🥲 aşkımdan ölsem o ürüne, kargo ücretini gördüğüm an buz gibi soğurum. Nokta 😂

Kankenler 1000₺ den aşağıya satılmıyor artık çok üzülüyorum ya 😔 ne hale geldi döviz 😔

bu emek dolu alıntıdan dolayı öncelikle tebrik ederim😂 ben almanyadayım o yüzden haberim yok uçmuş ama şaka mı. gerçi burda 60 euro şuan üstüne de koyuyolar bir o kadar daha maşallah

bu emek dolu alıntıdan dolayı öncelikle tebrik ederim😂 ben almanyadayım o yüzden haberim yok uçmuş ama şaka mı. gerçi burda 60 euro şuan üstüne de koyuyolar bir o kadar daha maşallah
Ciddi misiniz? 60 euro mu gerçekten?

Almanyaya işçi olarak başvuru yapmak istiyorum şu an. Doktorluğu geçiyorum artık.

Ülkemiz korkunç zamlar altında şu an.

Avrupanın herhangi bir ülkesinde stetoskop olarak bile işe başlayabilirim , kabulümdür :KK53:

X