Mizaca uygun hareket etmrk

Mizacınız söylediğiniz gibi cazgır bir karakter olsaydı öyle biri olurdunuz. Mizaç içten gelir. Karakter sonradan kazanılır. Mizaç değişmezken karakter değişime açıktır. Kendinizi bu kadar hırpalamanıza gerek yok o yüzden. Farkındalık kazanmışsınız. Değiştirebilirsiniz.
Evet kendimi yeni bir hayata hazırlıyorum.

Eşinizin ve ailenizin sizi bastırdığını psikoloğa gitmeden anlamak zor değildir aslında
Zor değil ama onlarla nasıl başa çıkıcam daha doğrusu karşıma çıkacak yeni insanlarla yeni sorunlarla baş etmenin yolunu çok çözemedim. Sessiz kalınca olmuyor ama benim silahım çenem çenem sayesinde öz güvenim geldi..

şarampolden yuvarlanmadan, geri dönmenize sevindim. Sosyalleşin bi hobi edinin hayat çok güzel. Kendinizle o kadar çok meşgul olun ki başkalarının ne dedikleri ile ilgilenmeye vaktiniz
Köy hayatında yaşadım. O yüzden hiç sosyal hayatım olmadı akrabalara gitsem annem nerede kaldın 1 saat sonra gel diye hemen arardı. Şimdi evliyim ailem uzakta artık şehirdeyim çalışıcam artı sosyal gruplara o kadar dahil olucam ki yeni bir hayata merhaba diyeceğim. İnsanın kendini keşfetmeyi ne güzel bir duyguymuş.... Kendine güvenmesi eleştrilere kırılmadan çat diye cevap vermesi kafaya takmaması neşeli olması büyük nimet miş.

Köy hayatında yaşadım. O yüzden hiç sosyal hayatım olmadı akrabalara gitsem annem nerede kaldın 1 saat sonra gel diye hemen arardı. Şimdi evliyim ailem uzakta artık şehirdeyim çalışıcam artı sosyal gruplara o kadar dahil olucam ki yeni bir hayata merhaba diyeceğim. İnsanın kendini keşfetmeyi ne güzel bir duyguymuş.... Kendine güvenmesi eleştrilere kırılmadan çat diye cevap vermesi kafaya takmaması neşeli olması büyük nimet miş.
elbette çiçeklerle toprakla oyalanabilirsin mesela, evcil bi hayvan beslerim senin yerinde olsam, gezersin kişisel gelişim kitapları oku ya benim 24 saatim bana yetmiyor

Rahatsız oluyorum ve zaten yaptığınız yasak.
Ben kötü şeyler yaşadım. O yüzden de öfkem bitmedi. Bana kendi ailem öz güven eksikliği yarattı eşimin ailesi de bunun üstüne beni kullandı eşimde tepkisiz kaldı. İnsanın duygularından anlayın artık... Yıllarca baskı ve sen değersizsin mesajı vermek ne demek sen biliyor musun...

şarampolden yuvarlanmadan, geri dönmenize sevindim. Sosyalleşin bi hobi edinin hayat çok güzel. Kendinizle o kadar çok meşgul olun ki başkalarının ne dedikleri ile ilgilenmeye vaktiniz
Size bir örnek vereyim:bundan 5 sene önce falan ayağım burkulmıştu merdivenden dikkatsiz ce düştüm. Ben düştüm diye ailem bana bu yaşımda demediğini bırakmadı. Sen ne biçim kızsın diye sürekli beni ezdiler... Eşinin yanına kaynın düğüne uçakla İstanbula gidecektin...Yani özetle ben ayağım şiş halimle İstanbula gittim ağlaya ağlaya bana yazık değil miydi. Benim canım kıymetsiz miydi bu kadar. Eşim baskı yapıyor. Ben sınır çizemrdiğim ve öz güven eksikliğinden kaynaklı gittim bu da bana ders oldu. O kadar sen değersizsin senin eşin ve ailesi önemli mesajı verildi ki ben kendimi öz güven sorunu yaşıyorum. Ailem baskı yaparak ve başkaları önemli mesajını vererek bana öz güven sorunu yaşattı. Eşimin ailesi de beni baktı ezik bir tip deyip beni daha çok ezdiler. Ama ben bu insanlara yenilmicem... Dimdik durucam herkesin karşınında ne lafları ne davranışlarıyla beni mutsuz edemicek ler bu saaten sonra onlar korksun ben değil...

Rahatsız oluyorsan okuma sende görmezden gelirsin yasak diye bir şey yok.. Benimle uğraşmayın... Ailem bitti bir de siz başlamayın.
Yasak diye bir şey var yahu. Site kuralları aynı içerikte ayrı ayrı konular açmayın diyor.
Aynı şeyleri tekrar tekrar okuyacağımı bilseydim konuya girmezdim zaten

Merhaba arkadaşlar size mizaç ile ilgili anlatmıştım. Meğerse benim sorunum sessiz kalmak bana uygun değilmiş.
Yani şöyle anlatayım ailem ben bir şeyler söyleyince sürekli sus aman laf söyleme falan.... O kadar içime kapanık öz güvensiz oldum. Li gittiğim iş yerlerinde bana laf söylendiğinde cevap veremez zamanla içine atan bunalım yaşayan biri oldum.Halbıki benim fıtratımda da konuşmak var biri laf söylediğinde azının payını vermem gerekiyor vermezsem içim içimi yiyor kafaya takıyorum.Yıllarca konuyu uzatırım...Ama ağzının payını verirsem ondan sonra rahatça evime gider uyurum. Fıtratıma uygun davranmamı engellediler. Eşim çok sessiz bir insandır. Ailesi yanında hava atar sürekli kıyas yapar... Ağzını açıp iki kelam söylemez. Beni eleştirirler ağzını açıp hiç bir şey söylemez. Buda beni zamanla öz güven eksikliğine ve kendimi yetersiz hissetmeye sebep oldu.Aslında bunun özü ailenin sürekli baskısından kaynaklanıyor... Eşim ve ailem bana öz güven eksikliği yarattı. Ne zaman psikolog gittim sizin aileniz ve eşiniz sizi bastırıyor siz nasıl rahat ediyorsanız öyle söyleyin herkese dedi o zaman evlilikte ki bütün sorunlar çözüldü. İş bulamama sorunda çözüldü. Kafaya takma sorunum bile çözüldü. Meğer ben baskı altına gelemeyen biriymişim....
Ikizler burcu musunuz

Ikizlerim de sizde de o enerjiyi aldim. Susmayın sadece nerde ne konusacaginizi bilerek hareket edin ki lafinizin kiymeti olsun. Ki eminim zaten oyle birisinizdir.
Oh be yorumunu alnı olsada öpsem teşekkür ederim tabiki ben öyle kalp kıran biri değilim sadece benim öz güvenimi düşürenler cvp vermem lazım. Çünkü bu benim iş hayatı evlilik ve bu yüzden 6 yıldır çocuğum olmuyor üzüntüden bana da yazık.

Doğru söylüyorsun eşimin gözleri kör ailesi çok terbiyesiz... Ama beni susturup bastıramazlar. Onların bile çenesini alt etmiş insanım ben...Hepsini toplayıp ağzının payını verdim. Hepsiyle de 3 kişiyle birden tartıştım ha pişman mıyım asla geç kaldığım için pişmanım onları kafaya takıp üzüldüğüm için pişmanım. Yoksa ağızlarının payını bir güzrl verdim oh olsun...
Bu birden acilan sey ozguven gibi gelmedi bana siz icinizdekileri dokmussunuz kuzum kirmadan dokmeden sınırlanirinizi cizin bi agirliginiz olsun yoksa adiniz cazgira cikar

Oh be yorumunu alnı olsada öpsem teşekkür ederim tabiki ben öyle kalp kıran biri değilim sadece benim öz güvenimi düşürenler cvp vermem lazım. Çünkü bu benim iş hayatı evlilik ve bu yüzden 6 yıldır çocuğum olmuyor üzüntüden bana da yazık.
Haksiza haksizsin demeyince tepemize çıkıyor iyi bir sey yaptığını saniyor atmayin icinize bosverin

Bu birden acilan sey ozguven gibi gelmedi bana siz icinizdekileri dokmussunuz kuzum kirmadan dokmeden sınırlanirinizi cizin bi agirliginiz olsun yoksa adiniz cazgira cikar
Adım cazgır çıktı en azından psikolog a gittiğimden beri herkese hesap sormaya başladım ailemle kavga ettim eşimin ailesi toplayıp ağızlarına sıçtım. Eşimi de patladım ne yapayım ay onlarda beni sürekli eleştirmeseler miş oh olsun....şimdi ailemle iyiyim eşimle de sorunum kalmadı eşimin ailesi ile mesafeliyim görüşüyoruz ama samimiyet yok ben haklı olduğum için sadece bana sen alıngansın diyip laf söylediler söylesinler. Eğer ben alıngan sam eşim bana niye her konuda sen haklısın diyor bir kişi sürekli her konuda haklısın derse yanlış yapanların haddini bildiririm er yada geç...

Haksiza haksizsin demeyince tepemize çıkıyor iyi bir sey yaptığını saniyor atmayin icinize bosverin
Öyle yapıyorum. En azından son 6 aydır oh iyi yapıyorum ağzıma sağlık. K.v bana daha ağır laflar söyledi karşına geçtim hepsinin 7 yıldır ne yaşadıysam bir bir hesabını sordum... Eninde sonunda soracaktım zaten bütün ailesi duysun istedim hemde herkesin içinde yaptıklarını anlattım. Eltimin kaynımın yanında kaynım bozuldu benle görüşmeyecek miş görüşmesin haklı olduğum zaman kimse beni durduramaz. Psikolog a arkadaşlarıma aileme komşularım herkese anlattım. Dua etsin gündüz kuşağı programına cıkmadığıma... 80 milyona da anlatırım...

X