Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Miyop sorunsalı ve lens kullanımı yardımm

Ben artık lens takmadan dışarı çıkamıyorum çünkü bildiğim görmüyorum. Lensi ise her saniye gözümde hissediyorum ve bu çok rahatsız ediyor. Ama mecbur takıyorum. Yirmi seneye yanaştı gözlükle olmuyor ona da alışamadım bir türlü.3 numarayı bulursa lazer yaptırmayı düşünüyorum, gittiğim birkaç dr numaramı küçük buldu lazer için.
Ameliyat için göz numaranızın sabitlenmesi gerek, derece artımının durması lazım 3 dereceye cıkıncada yapmazlar hemen 1 yıl kontrol altında tutulur diğer yine aynı olursa yaparlar.

Benim 6.5 derece oldu sabitlenmedi daha miyop +astigmat gözlük kullanıyorum.

Lens için göz yapınız uygun mu peki bundan da kaynaklı olabilir.

Ben direkt kendi numaramı alıyorum. Doktoruma 0.50 küçük olması gerekmez mi demiştim kişiden kişiye markadan markaya değişir demişti.

Ayrıca lensle havuza girilmez.

Ameliyat için göz numaranızın sabitlenmesi gerek, derece artımının durması lazım 3 dereceye cıkıncada yapmazlar hemen 1 yıl kontrol altında tutulur diğer yine aynı olursa yaparlar.

Benim 6.5 derece oldu sabitlenmedi daha miyop +astigmat gözlük kullanıyorum.

Lens için göz yapınız uygun mu peki bundan da kaynaklı olabilir.
Yıllarca 1.75 te sabit kaldı numaram. Sonra ikinci çocuğuma hamileyken artmaya başladı. Göz sinirlerine baskı mı ne oluyormuş kimi hamilelerde olabiliyormuş bu numara artışı.
Ameliyat olacağım diye değil ama fikir almak amaçlı başvurduğum doktorlar ameliyattan bir süre sonra yine ufak numara artışları olabileceğini, düşük numaralı kişilerde ise o ufak artışın daha hissedilebilir olacağını söylediler. Misal 2 numarada ameliyat olsan, 0.75 e çıksa yine göremezsin. Ama 5 numara olan kişi 0.75 te kendini yine de iyi hisseder gibi bir açıklama yapmışlardı, mantıklı geldi.
Lensi de hep muayene olarak alırım, uygun değil diyen olmadı, çok kuruluk sorunu yaşıyorum belki de o engelliyor konforu.

Yıllarca 1.75 te sabit kaldı numaram. Sonra ikinci çocuğuma hamileyken artmaya başladı. Göz sinirlerine baskı mı ne oluyormuş kimi hamilelerde olabiliyormuş bu numara artışı.
Ameliyat olacağım diye değil ama fikir almak amaçlı başvurduğum doktorlar ameliyattan bir süre sonra yine ufak numara artışları olabileceğini, düşük numaralı kişilerde ise o ufak artışın daha hissedilebilir olacağını söylediler. Misal 2 numarada ameliyat olsan, 0.75 e çıksa yine göremezsin. Ama 5 numara olan kişi 0.75 te kendini yine de iyi hisseder gibi bir açıklama yapmışlardı, mantıklı geldi.
Lensi de hep muayene olarak alırım, uygun değil diyen olmadı, çok kuruluk sorunu yaşıyorum belki de o engelliyor konforu.
Kuruluk annemde de var göz kuruluğu damla kullanıyor şimdi onun için.

Havuzda kullanıp kullanmayacağıma karar meselesi değil yıllardır suya giriyorum o lensler ile. Merak ettiğim şey şu, şuan gözüm 2.75, fakat elimdeki lens 1.75, 1 günlüğüne kullanırsam sıkıntı olur m6

Ben lensi, havuz gözlüğü ile kullanıyorum, sıkıntı olmuyor. Ama suyun içinde gözlüksüz bir saniye bile durmuyorum. Yanınıza göz damlası da alın, ne olur ne olmaz.

Not: gözüm 5 derece olduğu için başka alternatifim yok. Yani gözünüz mikrop kapmaz garantisini veremem.

Ben artık lens takmadan dışarı çıkamıyorum çünkü bildiğim görmüyorum. Lensi ise her saniye gözümde hissediyorum ve bu çok rahatsız ediyor. Ama mecbur takıyorum. Yirmi seneye yanaştı gözlükle olmuyor ona da alışamadım bir türlü.3 numarayı bulursa lazer yaptırmayı düşünüyorum, gittiğim birkaç dr numaramı küçük buldu lazer için.
Lazer de dönüş oluyor birde yavaş yavaş tekrar kendi numarana .benimde cok ağrıyor bu ara gözlerim ve basim napsak :/

X