Popüler Konu Milföy Pizza - Nevreste'nin Kahvaltı Sofrası & Huzur Ve Mutluluğun Sponsorluğunda

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.894
597.549
42
Merhaba :KK3:
Yeni kategorimiz kahvaltı olunca dayanamayıp ben de aranızda yerimi aldım.:KK39:
Hafta sonu çekirdek ailem ile yaptığım mütevazi kahvaltı soframı sizinle paylaşmak istiyorum:KK68:
Umarım beğenirsiniz.:oops:
Tarif olarak ailece çok beğendiğimiz pratik bir tarifi paylaşmak istiyorum.:KK25:

★✿❣Milföy Pizza ❣✿★

Malzemeler

8 adet milföy
150 gr ev yapımı sucuk
1 adet büyük biber
2 adet domates
1 su bardağı dilimlenmiş yeşil zeytin
100 gr Kaşar peyniri
1 Adet yumurta
Susam-Çörek otu

♥(✿◠‿◠✿)♥Yapılışı ♥(✿◠‿◠✿)♥
Milföyleri buzdolabından çıkartıp iyice yumuşayana kadar bekletin. Diğer tarafta İç malzemeleri istediğiniz ebatlarda dilimleyin.

Milföy hamurlarımız yumuşadıktan sonra karşılıklı iki köşesi birleşmemek koşulu ile hamurun iç kısmını kare şeklinde bıçak ile kesin. Daha sonra fotoğraflardaki gibi kesilmiş köşeleri iç kısımdaki minik karenin üzerine katlıyoruz. Diğer milföyler içinde aynı işlemi yapıyoruz.

Milföylerin ortalarına hazırladığınız domates,biber,zeytin,sucukları istediğiniz sıra ile yerleştiriyoruz..
Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz. Kenarlarına yumurta sarısı sürüp, çörek otu ve susam serpiştirerek, önceden ısıtılmış 170 derecelik fırına verip, üzerleri kızarana kadar pişiriyoruz.Pişmeye yakın çıkarıp kaşar peyniri serpiştiriyoruz.
Peynirler kızarınca fırından alıp, sıcak olarak çayın yanında servis edebilirsiniz.
Kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olabilir.Çocuklarınız ve eşiniz bu lezzeti çok beğenecek.
:KK68:

3.JPG

4.JPG

6.JPG

♥(✿◠‿◠✿)♥Kahvaltı soframıza geçelim♥(✿◠‿◠✿)♥

9.JPG

PATATESLİ YUMURTA TARİFİ
  1. 2 orta boy uzun patates(ben 3 doğradım dört adet kafes yaptım)
  2. Kaşar rendesi
  3. İki yumurta(3 tane yumurtalı yaptım.bir tanesini sosisli)
  4. Yarım çay bardağı zeytnyagı
  5. Kekık
  6. Tuz
  • Patatesler yuvarlak yuvarlak ince ince dogranır(kabukları soyulduktan sonra)dograma tahtasına konularak ince ince julyen şeklınde dogranır
  • Patatesın üzerine tuz zeytınyagı kekık gezdırılıp karıstırılır.fırın kabına düz bir şekılde sıra sıra yerleştırılır
  • Bu patates sırasının uzerıne karşılıklı kenarlara da patates dizilir(yanı patatesler enıne ve boyuna sıralanır)
  • Son olarak dıger ıkı kenara patatesler sıralanır, kısacası yuva oluşturulur.
  • Önceden ısıtılmıs 200 derece fırında patatesler yumuşayıncaya kadar pişirilir
Fırından alınır,ortalarına(yuvalarına)kaşar rendesi serpiştirilir,hafifce elımızle bastırarak gırıntı olustururuz yumurta için
  • Kaşar rendesinin üstüne yumurta kırarız ,biraz tuz serpiştiririz fırına tekrar verırız.
  • Yumurtayı ne kadar sure ile pişirecegınız sızın yumurtayı nasıl sevdıgınıze bağlı.
  • Maydonoz ve dere otuyla (taze soganla) süsleyerek servıs yaparız

13.JPG

8 (1).JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

.•°*”˜˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙˜”*°•.

Son düzenleme:
oldukça orijinal görseller var, şu çerçeveli yumurtada gözüm kaldı resmen:KK53:
ellerinize sağlık, başarılar nevreste! :KK9::KK9:
Çok teşekkür ederim:KK68:
Çok kolay ve lezzetli oluyor tavsiye ederim.:KK19:
:KK57::KK57::KK57:

nevosum neler hazirlamissin öyle bayildim

ellerine saglik basarilar dilerim canim :KK68::KK68:
Rabiş'im çok teşekkür ederim:oops:Beğenmene sevindim:KK36:
Nerelerdesin hiç görünmüyorsun:63::KK60:
Ellerine sağlık Hemşom :KK19::KK19:Muhteşem olmuş hepsi çok beğendim.Bol şansların olsun :KK60::KK60:
Hemşom çok teşekkür ederim :KK60:

Nevreste abla harikasın :nazar::KK73: Ellerine emeğine sağlık , gerçekten çok sevimli çok mütevazi bi sofra olmuş afiyetler olsun:KK36:Başarılar dilerim
Çok teşekkür ederim canım:KK68:
Ellerine sağlık tatlım yarışmada başarılar dilerim :KK68:
Sağol Hemşom:KK60:
ellerine sağlık yarışmada başarılarr :)
Teşekkür ederim:KK36:
Ellerinize sağlık , yarışmada başarılar dilerim :KK68:
Teşekkür ederim:KK36:

Yok canım niye atalım herkesin bir kahvaltı anlayışı var:KK60:
Tabağa gevreği koyarsın,sütü eklersin:KK70: üzerine meyvelerle farklı şekiller yaparsın:KK45:

Iste bana meyve yasak ya almiyorum eve.:KK59: Zeytin var ama tabagin kenarina karatay kahvaltisi diye eklerim, biraz da findik. Ooo benden kork Nevreste. :KK70:

X