Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

Merhaba arkadaşlar,
Ben Bursa’dayım 22 Temmuzda taktırdım mide balonu 500cc hava olanlardan. 92.5 kiloydum takıldığı gün. İlk 3 gün çok zordu bulantı kusma ne ararsanız. Serum taktırdım 2.gün 3.günden itibaren biraz daha iyi oldum sonra geçti tamamen. İlk 1 hafta 4.5 kilo vererek 88 e düştüm. Üçüncü hafta baktım çok az yememe rağmen veremiyorum, başladım her gün tempolu 1 saat yürüyüşlere. Bugun tam 1 ay oldu ve şu an 85 kiloyum. Yani her hafta 1 kilo veriyorum gibi. Yürüyüş yapmasam kesinlikle veremem metabolizmam yavaş. Ayrıca ben de başlarda kabızlık sorunu yaşadım ama sonra geçti katı yemeye başlayınca. Yine de çok dikkatli olmak lazım biraz fazla yesem geğirme, ishal vesaire oluyor. Kısacası ilk ayımda 7.5 kilo verdim ama sporla beraber. Kilo veremeseniz de pes etmeyin kararlı olun sonu güzel olacak inanıyorum

Arkadaşlar merhaba nasılsınız süreç nasıl devam ediyor hepinizi çok merak ediyorum benim bir buçuk ayda 8 kilo gitti moralim bozulmalı mı iyi mi hissetmeliyim bilmiyorum
Merhaba canım, benim de bir buçuk ay oldu tam, 8 buçuk kilo gitti. Aynı ilerlemişiz. Kii ayrıca çok dikkat ettim diyemem, bazen hamur işi bile yedim, ama eskiye oranla çok az miktar tabi. Dolayısıyla tık tık düşüyoruz gram gram da olsa. Ben kendimde şunu gözlemledim, artık tatlı yeme isteğim yok 🥰

Evt kızlar 1 süredir yazmıyorum. Yoğun bir yaz geçirdik. Kendimden bahsedecek olursam 65 kiloda kilomu sabitlemek gerekti çünkü çok hızlı kill verdiğim için kol altlarımda sarkma olacak gibi hissettim. Sarkma ve çatlakların önüne geçmek için de kilo verimini 1 ay boyunca durdurdum. Böylece deriye kendini toplaması için zaman tanıdım. 2 gün önce biraz daha kilo vermeye devam edebileceğime karar verdim şimdi 64 kiloyum. 60 a kadar düşer sonrasında kilomu sabitlerim tekrardan. Merak edenler olmuş. Bu arada 1 ay önce tartımı tatil evinde unutmuştum. Tartım olmadığı için acaba kontrolsüz müyüm kilo aldım mı fln diyordum yeni tartı aldım kilomun hala sabit olduğunu gördüm üstelik yiyordum da. Metabolizmam hızlanmış demek ki. Ve hafif bir kesinlikle 60 a çok daha hızlı düşebileceği mi anladım. Ben sanırım bu kilo işlerini çözdüm kızlar çünkü vücudumun çalışma biçimini çözdüm. Demek ki vücüdümuzu daha çok dinlememiz lazım. Nasıl çalıştığını çözerseniz onu kandırmayı bile başarabilirsiniz ☺

Merhaba canım, benim de bir buçuk ay oldu tam, 8 buçuk kilo gitti. Aynı ilerlemişiz. Kii ayrıca çok dikkat ettim diyemem, bazen hamur işi bile yedim, ama eskiye oranla çok az miktar tabi. Dolayısıyla tık tık düşüyoruz gram gram da olsa. Ben kendimde şunu gözlemledim, artık tatlı yeme isteğim yok 🥰
Gayet iyi bir süreç. Zaten çok hızlı devam ederseniz sarkmalar oluşur kızlar. Balonun amacı bu süreçte kendinizi, midenizi gözlemlemek sistemi çözmek. Ben 80 kilodan 65 e düşünce sabitledim bir süre kiloyu yoksa sarkmalar olacaktı 1 ay kadar 65 de kalıp sonra gene vermeye başladım. Şuan 63 kiloyum. 3 günde 2 kg verdim. Balon bana nasıl kilo verip nasıl sabit kalabileceğimi öğretti. Şimdi artık kilo vermek istediğimde hızlı bir şekilde verebiliyorum.

Gayet iyi bir süreç. Zaten çok hızlı devam ederseniz sarkmalar oluşur kızlar. Balonun amacı bu süreçte kendinizi, midenizi gözlemlemek sistemi çözmek. Ben 80 kilodan 65 e düşünce sabitledim bir süre kiloyu yoksa sarkmalar olacaktı 1 ay kadar 65 de kalıp sonra gene vermeye başladım. Şuan 63 kiloyum. 3 günde 2 kg verdim. Balon bana nasıl kilo verip nasıl sabit kalabileceğimi öğretti. Şimdi artık kilo vermek istediğimde hızlı bir şekilde verebiliyorum.
Ben düzenli yürüyüş yapamıyorum daha. Ama gün gün gram eksiliyorum. Senin ektradan yaptığın bişey var mı canım

paylaşımlarınız için çok teşekkürler bu yola hırsla başlamamda etkiniz oldu🙏🏻
Sizlerin hırsı ve başarısı inanın beni kendi başarımdan daha çok mutlu ediyor. Ve bu postu açarak doğru bir adım attığımı anlıyorum. Çabalamadan hiçbirşey olmuyor tabi ki fakat bu süreç metobolizmamızı ve vücudumuzu tanımak için müthiş bir fırsat. Ben kendimi öyle bir gözlemledim ki artık kilomu sabitleyip istediğimde vermeye devam ediyorum. Umarım siz de bu kademeye gelirsiniz. :) durmak yok yola devam ✌

Sizlerin hırsı ve başarısı inanın beni kendi başarımdan daha çok mutlu ediyor. Ve bu postu açarak doğru bir adım attığımı anlıyorum. Çabalamadan hiçbirşey olmuyor tabi ki fakat bu süreç metobolizmamızı ve vücudumuzu tanımak için müthiş bir fırsat. Ben kendimi öyle bir gözlemledim ki artık kilomu sabitleyip istediğimde vermeye devam ediyorum. Umarım siz de bu kademeye gelirsiniz. :) durmak yok yola devam ✌
balonu sabah taktırdım şuan çok kötüyüm ilk günüm rezil geçiyor bakalım ilerleyen günlerde inşallah daha rahat olurum

Selamlar
Uzun araştırmalar sonucu balonu ben de 22 ağustosta taktırdım. 1,60 boy 118,8 kiloyla🫣
Bugün 7. Gün ve 112,6 yım
Özgür kızın söylediklerinden anladığım kadarıyla işk başlarda ödem atıyormuşuz. Vucudumdaki tüm su gitti sanırım🤨👍
Benim sürecim çok sancılı geçmedi. Üç gün hastaneden çıkarmadılar. Üçüncü günün akşamı çıktım. Bu süreçte serum ve ilaçlarla az kusma ve az kramp yaşadım. Ben yurt dışında devlet hastanesinde taktırdım ve diyetisyen danışmanım yok malesef. Dr da midenin müsade ettiği kadar ye diyor. Vitamin de yazmadı. Eee ben kafama göre yersem zaten balon taktırmazdım. Google dan bulduğum diyet listelerine falan bakıyorum. Şuan hala sıvı beslenmedeyim. Bir grup 5 gün sıvı diyor, bir grup 1 hafta derken başka bir grup 15 gün diyor. Muallakta kaldım açıkça.
halsizim baya. Laktozsuz ayran et suyu falan içiyorum. Eşim çok vitaminsiz kaldım diye supradin energi almış suda eritilenlerden onu içtim ve içtiğim gibi kustum. Asitli gibi sanki. Midem de aşırı kaynadı onu içince. Bir de sigara içiyorum sanırım o da midem de baya asit yapıyor🫣
Bu postu açan arkadaşdan allah razı olsun gerçekten hala güncel olması çok güzel.

Selam elfnis. Bende almanyadayim burada taktirmistim. Ben türkiyeden diyetisyen tuttum. Ama balon zaten erken cikartildi bende. Gerci devam ediyorum baya zayifliyorum

Evet inan 9 hafta durdu ve cok kotktum cok yiyecegim diye, ama sorun olmadi. Balon isime yaramis. Suan 17 kg verdim. 4 ay bile olmadi.

Merhaba kızlar. Sürecinizde ne durumdasınız? Nasıl ilerliyor kilo verme süreciniz? Balonda sıkıntı yaşayan var mı? Bende mide yanması, sık sık geğirme ve çok gaz oluyor şu son günlerde. Sizlerden de böylesıkıntıları yaşayanınız var mı?

Merhaba kızlar. Sürecinizde ne durumdasınız? Nasıl ilerliyor kilo verme süreciniz? Balonda sıkıntı yaşayan var mı? Bende mide yanması, sık sık geğirme ve çok gaz oluyor şu son günlerde. Sizlerden de böylesıkıntıları yaşayanınız var mı?
geğirme bende de çok oluyor. 6. günüm ve hala çok sık kramp yaşıyorum bir de dün adet oldum aşırı ağrılı geçiyor 😭😭😭

Benim 11. Günüm. Mide yanması ara ara devam ediyor. Halsizlik de var yanında. Kilo vermem bir haftadır durdu. İlk hafta 7 kilo verdim. Son 5 gündür aynı kilodayım ne eksik ne fazla. Oysa hala sıvı besleniyorum. Sanırım tüm suyu attım vücutta yağlar da koruma altında🫣

Aynen. Tartılmama kararı alıyorum ama sonra kararımı uygulayamıyorum😅😅😅 en güzel şey de azıcık şeylerle doyup o tokluk hissi ama aslında bir şey yemedimki düşüncesi😅 bir bardak su bile tıka basa hissettiriyor. Ah şu halsizlik de bitse. Bir de benim şekerim 385 falandı balon öncesi şimdi 100 e düştü. Hipoglisemi yüzünden görme bozukluğu başladı. Annem ağzına şeker at diyo😅 dedim anne amaç zaten şekeri düşürmek alışcak buna da vücut🙃

X