Mutfak Püf Noktaları Mermer lavaboda yanık lekesi(fotograflı)

Asya1994

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2020
523
202
29
Merhaba kızlar.umarım doğru yere açmışımdır konuyu. Sıcak tavayı lavabonun kenarına koymamla tavanın altının izi kaldı orda(( . Sizce nasıl gider yanık lekesi mermerden?

Eklentiler

• D0A566BF-5E33-4F2E-B693-CCDD9218CC81.jpeg
    D0A566BF-5E33-4F2E-B693-CCDD9218CC81.jpeg
    133,6 KB · Görüntüleme: 586
Diş macunu ve çamaşır suyu ile fırçalayıp 5-10 dk bekletip silseniz,denemekten zarar gelmez😅

Ahşap seylerin uzerine sicak birsey koyunca,olusan lekeyi uzerine kolonya dokup yakarak cikariyoruz.bunun icin yapsaniz nasil olur acaba?
bir zarari olmaz bence en azindan deneyin yaa.

Ertesi gun: lavabonun geri kalani da sararir 🤦🏼‍♀️ Ya zaten yaniktan sararmis orasi, kolonya dokup yakmak denenir mi orda 😂😂😂 kv’ye kastiniz varsa bilemiyorum tabi komple mutfagi atese verin isterseniz :KK70:
😂😂
ahsapta sicaktan olusan beyaz lekeler bu sekilde cikiyor.ben korka korka denedim ama gecti gercekten.ondan dolayi mermerde de olabilir mi dedim ama bilemedim yine de.

Ertesi gun: lavabonun geri kalani da sararir 🤦🏼‍♀️ Ya zaten yaniktan sararmis orasi, kolonya dokup yakmak denenir mi orda 😂😂😂 kv’ye kastiniz varsa bilemiyorum tabi komple mutfagi atese verin isterseniz :KK70:
😂😂😂 yok canım aksine ben yaptım diye mahcupluk var.her gördüğünde geline “maşAllah” diyordur içinden😃 bir çözüm arıyorum onun için bende.her şeyi denemeye hazırım🤣

Geçeceğini zannetmem en fazla bir kaç ton renk açabilirsiniz. Çğnl ğyanıl artık orası. Bimde satılan sarı güç var ya onu sıkıp bekletin. Yada sihirli süngerle biraz uğraşın.

Ben çamaşır suyu döküp üzerinde sarı bez koyup az bekletip defalarca silmiştim. Benimki bundan beterdi. Beyaz tezgah sıcak tencere ile kahverengi olmuştu sonra açıldı rengi büyük oranda geçti. Diş macunu falan da işe yarıyor.

Ben çamaşır suyu döküp üzerinde sarı bez koyup az bekletip defalarca silmiştim. Benimki bundan beterdi. Beyaz tezgah sıcak tencere ile kahverengi olmuştu sonra açıldı rengi büyük oranda geçti. Diş macunu falan da işe yarıyor.
Çok teşekkür ederim.Mutlaka deneyeceğim ❤️

X