Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme Absesi Olan Var mı

Y

yaprak66

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi yaprak66
fisfisfis MEME ABSESİ HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ.

• Konu Sahibi yaprak66
Kardeşim Bir Buçuk Aydir Rahatsiz.amaliyat Olacak Cok Aci Verici Oldugundan Hahsediyor.

• Konu Sahibi yaprak66
Tşk Ler Meme Absesinin Oluşmasinda Kullanilan Kalitesiz Ve Naylon Iç çamaşirlarin Sebep Oldugunu Biliyormuydunuz.

• Konu Sahibi yaprak66
mastıt meme absesı gercektende cok acı verıcı bır rahatsızlık bu rahatsızlıgın olusması ıcın bırcok sebep var emzırme donemınde annelerın meme ucu problemı yasıyorlarsa uc bolgede yara veya catlak olustuysa hemen hekme gıtmelerı gerekıyor ben uc problemı yasadım kucuktu enjektorle buyultme yontemı varmıs onu onerdıler ama yara yaptım sonucu ne olur bılmedıgımden bılıncsızce emzırmeye devam ettım lohusalıgımda bır gece anıden ateslendım sabaha kadar dus aldım olmadı sonra vucudum dındı sag gogsumun alt kısmı kırmızıydı ve yanıyordu cok sıcaktı sevk sorunu var bızım muayenelerde cocukla cıkamam dıe ogun ıhmal ettım salık ocagına gıttım gosterdım sutun bırıkmıs onun atesı krem sur yumusat ve bosalt dedıler bırde o kızarık bolgede sertlık olmustu o sekılde o gunu gecırdım krem surdum ovdum sutu cocuga vermedım bosalttım ertesı gun sabah kalktıgımda kızarık bolgedekı sertlıkte benekler vardı gorunum olarak krem derının altına gırmıs gıbı gorunuyordu taksı cagırdım revıre gıttım bebek kucagımda yanlızlık ıste bırakacak kımsem yok revırden sevk aldım hastaneye gıttım sıra al muayene sırası bekle derken oglen sonuna kaldı ısımısın en acı verıcı yanı muayenede basıma geldı muayenede ıc camasırımı cıkarmam gerekıyordu cıkardım ama cok canım yandı o pıtırsıklar apseymıs orası ırını dısarıya akırmıs oda camasırıma yapıstırmıs cok canım yandı doktordan bırde fırca 2 saat sonra amelıyat oldum bırde matıt amelıyatı kolay asıl hayatı onem tasıyan hıc bıtmeyen pansumanları kucagımda bebegımle hergun revır hastane pansuman kosusturması yaptım cok sukur gecen hafta bıttı sımdı tekrarlamasın dıe yarım saatte bır sutumu bosaltıyorum kımsenın basıma boyle bırsey gelmesın dıe herkeze anlatıyorum ben ateslendıgım gıbı gıtseymısım ılacla tedavı olabılırmısım ama ınsan bılmıyor sonu ne olur ıhmal ıste
senağlama

• Konu Sahibi yaprak66
arkadaşlar bu meem apsesi dediğiniz şey tam olarak nasıl bir şey benim göğüsümün ucunda diilde tam o kahverengi yerin bitiminde kıl dönmesi olmuştu iltihaptı sıktıkça çıkıyordu ben sıka sıka 2 tane kıl çıkardım oradan ama görmeniz lazım sert diil ama uzun arada beze arada iltihap çıkıyor oradan yarın doktora gidicem ama bi kaç bişiy için belki ona görünemem peki benin anlattığım gibi işiymi şimdilik bi bilgi verirmisiniz

• Konu Sahibi yaprak66
Senelerdir çektiğim bir rahatsızlık ilk olduğunda meme öylesine şişmişti ki mosmor olmuştu lokal anesteziyle cerrahi müdahaleyle ameliyat oldum. ikincisinde ilaçlarla durduramadık tekrar ameliyat oldum şükürler olsun ki üçüncü de ilaçlarla tedavi edilebildi burada doğru doktoru bulmak çok önemli.
dördüncü kere tekrarlayınca içindeki yumru gibi iltihap ameliyatla alındı ve dikiş atıldı. Beşinci kez tekrarladı yine ilaçlarla tedavi oldum. Daima penye sütyen kullanmak zorundayım. Yaz günü bile üşüten ateşli bir hastalık. Yazın olduğunda neredeyse manto giymek isterdim. Vücut yapıyormuş maalesef. Bebek emzirmeyle de alakası yok çünkü ilk hastalığa yakalandığımda henüz yeni evliydim.

• Konu Sahibi yaprak66
Senelerdir çektiğim bir rahatsızlık ilk olduğunda meme öylesine şişmişti ki mosmor olmuştu lokal anesteziyle cerrahi müdahaleyle ameliyat oldum. ikincisinde ilaçlarla durduramadık tekrar ameliyat oldum şükürler olsun ki üçüncü de ilaçlarla tedavi edilebildi burada doğru doktoru bulmak çok önemli.
dördüncü kere tekrarlayınca içindeki yumru gibi iltihap ameliyatla alındı ve dikiş atıldı. Beşinci kez tekrarladı yine ilaçlarla tedavi oldum. Daima penye sütyen kullanmak zorundayım. Yaz günü bile üşüten ateşli bir hastalık. Yazın olduğunda neredeyse manto giymek isterdim. Vücut yapıyormuş maalesef. Bebek emzirmeyle de alakası yok çünkü ilk hastalığa yakalandığımda henüz yeni evliydim.

hay alah ablacım aynısı yahh bilmiyorum sizinki nasıl ama benimkinden bir de kıl çıktı ince uzun kılll doktor lokal anstazi yapalım dedi ama yok dedim yanii aslında vicut şişkinlikleri filan var ama bende yaniii bundan öncesi idi fazladan bi yan etkisi yok ben korkuyorummm:mymeka: lokal anastaziden etimi kesecekler hüühüüü

• Konu Sahibi yaprak66
hay alah ablacım aynısı yahh bilmiyorum sizinki nasıl ama benimkinden bir de kıl çıktı ince uzun kılll doktor lokal anstazi yapalım dedi ama yok dedim yanii aslında vicut şişkinlikleri filan var ama bende yaniii bundan öncesi idi fazladan bi yan etkisi yok ben korkuyorummm:mymeka: lokal anastaziden etimi kesecekler hüühüüü

ah canım mesajını yeni gördüm uzun bir süredir siteye giremedim maalesef
lokal anesteziden korkma canım o bölgeyi uyuşturuyorlar doktorunun ilgiside çok önemli tabi bu en küçük ameliyatlardan biri meltemcim öyle düşün ve rahatla

• Konu Sahibi yaprak66
bugün bende bu yüzden acile gittim iyiki gitmişim aslında bu hastalık çok ciddiymiş okuduklarımı duyunca korkmaya başladım.çok berbat bişey ben 5 aydır emziriyorum.ilk zamanlar göğüs ucu çatlaklarım oluyordu ama kremle geçiyordu ama son 3 gündür çok kötüyüm gece ateş ağrı halsizlik.acil doktoru apseden şüpelendi meme polikiniğine gönderdi.doktor pek bişey yapmadı sadece göğsüme bikaç saniye baktı elle hafif bir muayene etti okadar.sonra bir ağrı kesici bir antibiyotik verdi.her emzirme öncesi ve sonrası sabunlu suyla yıka nasıl olacak bilmiyorum.memede süt bırakma ilaç bitince tekrar muyeneye gel dedi.çok fena bir bel ağrısı yapıyor.şuan bile çok halsizim bu konuyu araştırp bilgi sahibi olmak için pcnin başına geçtim karşıma kk çıktı.hepimize geçmiş olsun allah şifa versin.

emzirme döneminde göğüste sütün kalmasıyla oluyor tam olarak sağılmadığında ağrı yapıyor ve süt bozuk gibi oluyor sağdığınız zaman yeşilimsi bir renk oluyor.ateş ve ağrı yapıyor..

benim bebeğim beni hiç emmedi ben sürekli sağarak verdim ilk zamanlar manuel tirle kullandım ve mastit oldum doktora gittim elektrikli tirle ile hastanede sağdılar ve tamamen boşaldı göğsüm meğer manuel tirleler tam olarak boşaltmıyormuş.bende hemen elektrikli tirle aldım bir dahada böyle bir sorun yaşamadım.

emzirme döneminde göğüste sütün kalmasıyla oluyor tam olarak sağılmadığında ağrı yapıyor ve süt bozuk gibi oluyor sağdığınız zaman yeşilimsi bir renk oluyor.ateş ve ağrı yapıyor..

benim bebeğim beni hiç emmedi ben sürekli sağarak verdim ilk zamanlar manuel tirle kullandım ve mastit oldum doktora gittim elektrikli tirle ile hastanede sağdılar ve tamamen boşaldı göğsüm meğer manuel tirleler tam olarak boşaltmıyormuş.bende hemen elektrikli tirle aldım bir dahada böyle bir sorun yaşamadım.

bende manuel pompa almayı düşünüyordum tamamen boşaltmadığını öğrendiğim iyi oldu sağol arkadaşım.şuan çok canım yanıyor.zar zor emziriyorum kızımda tamamen boşaltamıyor ne yapacağımı bielmiyorum.senağlama

bende manuel pompa almayı düşünüyordum tamamen boşaltmadığını öğrendiğim iyi oldu sağol arkadaşım.şuan çok canım yanıyor.zar zor emziriyorum kızımda tamamen boşaltamıyor ne yapacağımı bielmiyorum.senağlama

canım elektrikli almayı düşünürsen medelanın ev tipi tirlesi var hem pillede çalışıyor bir yere giderken yanında taşıyabilirsin. ben onu kullandım çokta memnundum..sormak istediğin birşey olursa yardımcı olurum..

çok sağol arkadaşım şimdi biraz daha iyiym.ağrı kesici ve antibiyotik tedavisine başladım.birada emzirdim zar zor da olsa.ama ağrı kesicinin etkisi geçince müthiş bir bel ağrısı başlıyo ve üşüme titreme halsizlik.sizde de bu tür şikayetler oluyormuydu?

kansızlık falan olmasın sende..bende olmuyordu..

normalde yoktu ama doğum sonrası hiç baktırmadım.bazı kişilerde bu etkiler olabiliyormuş netten baktımda.bide kızarıklık var.

doğumdan sonra demir vermedimi doktorun bence kontrole git canım titreme,halsizlik,üşüme ondan olabilir.kızarıklık bütün vücudundamı..

kızlar selam ben de dogumdan bir hafta sonra titreme ateş ve halsizlik oldu acile gittik bi de öğrendimki mastit olmuşum aantibiyotik ve ağrı kesici verdi doktor bir hafta kullandım ve geçti..memede gözle görülen bi tuhaflık yoktu ama genelde ağrı ve ele gelen kitle oluyor..şimdi bebeğim 6 aylık oldu gögsüm taş gibi oldu ve acı veriyordu sanırım tekrar mastit olmuştum emzirince geçebiliyor emzirmekten asla asla vazgeçmeyin sütü boşaltın ve sakın stres yapmayın stres acıyı artttırıyor..relax relax arkadaşlar..anne olmak zor emzirmek de..her güzel şeyin bir zor tarafı var..sakın telaşlanmayın ben çok zor yaşadım ama geçtiiiii..........:)

X