Major Depresyondan muzdarip olanlar toplansa?

oeskihalimyok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
17
1
34
Herkese merhaba yaklaşık bir yıldır sebepsizce bir depresyona girdim yataktan asla çıkamıyor duş dahi almıyordum ki normalde çok canlı enerjik kirpiğinin bir tanesine bile bakım yapan ben kendimi tanıyamaz oldum bu dönem önce iştahsızlık ve akabinde uykusuzlukla başladı herşeyim hayatımda çok güzel olduğu bir dönemde bir anda yaşamdan zevk almayan uyuyamayan kendimi devamlı negatif hisseden bir insan haline geldim adeta yaşamıyordum bir çok terapistle görüştüm şuan antidepresan kullanıyorum 2 aya yakındır biraz daha iyiyim ama gene de kendimi eskisi gibi hissedemiyorum ve normalde keyif aldığım hiçbirşey yapamıyorum zoraki yapıyorum herşeyi ve hayat devam ettirmem kaynağını bulamadığım için çok zor buraya yazmamdaki amaç belki yalnız değilimdir ve benzer konuda muzdarip olan insanlarla belki toplanıp birbirimize fikir verebiliriz çünkü ne olursa olsun yaşamayan anlamaz bu hissi doktorlar bile sadece teorik yaklaşıyorlar toplu bi grup terapisi olabilse çok araştırdım yeterli sayı yokmuş bireyselden asla sonuç alamıyorum bu gibi durumu yaşayanlar var mi benim ve çevrem içinde zor bir durum devamlı ağlama krizlerine giriyorum

Biz böyle birşey kuramazmıyız acaba bir sistem Nasıl olabilir bilmiyorum ama çünkü doğru terapisti bulmakta inanın çok zor ve böyle devamlı soru cevap kendimi polis karakolunda sorguda gibi hissediyorum yönlendirme yapılmıyor çünkü kendini keşfet gibi bir tarz izliyorlar ben daha yorum tavsiye böyle şeylere ve benzer deneyimlere ihtiyaç duyuyorum haliyle ilaçlarda deneme yanılma yöntemi gibi devamlı değiştir et beni sıkıntıya sokuyor bir de ne hissetmem gerek ki bu doğru ilaç diyeyim bu konuda da mesela bir bilgilendirme yapmıyorlar ki onu insan içinde bulunduğu durumda anlayamıyor bile sizin psikoloğunuz nerede acaba yada online seans yapıyor mu

X