Lütfen yardım edinnn lütfen

Papatya12340847

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2022
24
-3
21
Uzun süreki ilişkim var ailem biliyo ama isinden dolayi yakıştırmıyo bana başka geçerli bi sebep sunmuyolar 2 gun önce düğune gittim sevgilimle ailemde ögrendi annem dayak attı veriyosaniz verin vermiyosaniz kacarim guzellikle olsun istiyorum dedim sonra babamla annem kaçıp gidiyosan bizi sil öyle git dedi o gun o sekilde gecti ertesi gun hicbisi yokmus gibi davrandilar sanki yasanmamis gibi bizde sevgilimle gittik nikah islemlerine basladik son kez annesi annemi aradi belki siz iyisinizdir bilemem benim kizim cahil ev gecindiremez felan diye konustu babam tanımıyorum belki iyidir dedi kapattiktan sonra isye vakit gecti dusa girdim ciktim annem teyzemle olan mesajlarini siliyodu beni gorunce eli ayana dolasti bi yandan yuzume guluyo bi yandan arkamdan konsyo yarında nikh işlemlerini tamamlıcaz çözemedim bana akıl verir misiniz sevgilim sanayide ben markette kasiyerim ben 21 sevgilim 22 yasinda doğrumu yapıyorum

Sen daha hayatı görmelisin, gezmeli tozmalı, maddi anlamda belirli bir doygunluğa ulaşmalı, keyfine bakmalısın. Daha bu yaşta bu acele ne? Kaç kişiyi gördün ki hayatında doğru kişiyi bulduğunu sanıyorsun? Ne kadar karıştın hayata?

Yanlış yapıyorsun sevgilin sanayi de çalıştığı için değil kaçacağın içinde değil. Yaşın küçük olduğu için. 27 yaşından sonra bu cümleleri kuruyor olsaydın karar senin kararın derdim. Buradaki yorumları dikkate alırsın umarım.

Neden evlenmek istiyorsun? Evden kaçış mı? Huzursuz bir ev ortamın varsa böyle hissediyor olman normal ama yağmurdan kaçarken doluya tutulma.

Yavrum daha minnacıksın 27yasımdayım hala 21 hissediyorum cok gençsiniz. gezin tozun evlilik neymiş yaa. Hayır bu devirde saniyede calısan çırak ile kasiyer birisi yaşı kaç olursa olsun nasıl ev kucacak ev kirası ödeyecek nasıl ev geçindirecek hele ki aileden destek dayanak olmadan.
Bir buzdolabı olmus 25bin tl camasır makşnesi 10bin tl.. Ben ve eşim de maaşlı çalışanlarız ama aile desteği olmadan ev kurulmuyor. Ona rağmenn hala kredi ödüyoruz. Düğünde takılan takılar falan da kalmadı borca harca gitti sende o da olmayacak düşün :KK70:
Evet kirayı faturaları ödersiniz karnınızı öyle böyle doyurursunuz belki ama hayat kaliten çok çok düşük olacak haberin olsun. 3gün sonra kocanla bunun yuzunden de aranız soğuyacak çünkü bunalıcaksın.

Uzun süreki ilişkim var ailem biliyo ama isinden dolayi yakıştırmıyo bana başka geçerli bi sebep sunmuyolar 2 gun önce düğune gittim sevgilimle ailemde ögrendi annem dayak attı veriyosaniz verin vermiyosaniz kacarim guzellikle olsun istiyorum dedim sonra babamla annem kaçıp gidiyosan bizi sil öyle git dedi o gun o sekilde gecti ertesi gun hicbisi yokmus gibi davrandilar sanki yasanmamis gibi bizde sevgilimle gittik nikah islemlerine basladik son kez annesi annemi aradi belki siz iyisinizdir bilemem benim kizim cahil ev gecindiremez felan diye konustu babam tanımıyorum belki iyidir dedi kapattiktan sonra isye vakit gecti dusa girdim ciktim annem teyzemle olan mesajlarini siliyodu beni gorunce eli ayana dolasti bi yandan yuzume guluyo bi yandan arkamdan konsyo yarında nikh işlemlerini tamamlıcaz çözemedim bana akıl verir misiniz sevgilim sanayide ben markette kasiyerim ben 21 sevgilim 22 yasinda doğrumu yapıyorum
Annen baban eğer karşıysa mutlaka bir bildiği gördüğü vardır. ileride pişman olacağını biliyorlardır. onların hislerine güven bu yaşta evlenme biraz daha yaşa hayatı gör.

Yavrum daha minnacıksın 27yasımdayım hala 21 hissediyorum cok gençsiniz. gezin tozun evlilik neymiş yaa. Hayır bu devirde saniyede calısan çırak ile kasiyer birisi yaşı kaç olursa olsun nasıl ev kucacak ev kirası ödeyecek nasıl ev geçindirecek hele ki aileden destek dayanak olmadan.
Bir buzdolabı olmus 25bin tl camasır makşnesi 10bin tl.. Ben ve eşim de maaşlı çalışanlarız ama aile desteği olmadan ev kurulmuyor. Ona rağmenn hala kredi ödüyoruz. Düğünde takılan takılar falan da kalmadı borca harca gitti sende o da olmayacak düşün :KK70:
Evet kirayı faturaları ödersiniz karnınızı öyle böyle doyurursunuz belki ama hayat kaliten çok çok düşük olacak haberin olsun. 3gün sonra kocanla bunun yuzunden de aranız soğuyacak çünkü bunalıcaksın.
KV evine yerleşecek tabii ki. Ayrı ev kurmaları bu şartlarda ihtimal bile değil.

Yaşlarınız çok genç evlenip nasıl bir evin sorumluluğunu alacaksınız. Allah bilir kv'nin yanına bile tıkar sizi. Mobilya beyaz eşya masraf. Bi 2 3 yıl birikim yapmanız lazım evlenebilmek sıkışmamak için.
Ayrıca öyle zart diye evlenilmez bir gözlemle bakalım çocuğu sorumluluk sahibi mi? Birikim yapabiliyor mu?

KV evine yerleşecek tabii ki. Ayrı ev kurmaları bu şartlarda ihtimal bile değil.
O ihtimali düşündüm ama düsünmek ve dile getirmek istemedim cunku bir seçenek dahi olmamalı bence :)

Çocukluk arkadasım vardı kız liseyi bitirmeden kaçtı ipsiz sapsızın tekine cocuk aldı bunu memleketine götürdü bi tane de çocuk yaptılar. Birkaç ayda bir gorusuyorduk her seferinde kayımvalidesinden tut kocasından yaşça küçük kayınlarına kadar herseyden sikayet ederdi.
-Kocam beni önemsemiyo
-devamlı işte
-yalnız vakit geçiremiyoruz
-bana ailesimin yanında saygısızlık ediyor
Vs. Vs..
Sonra evi ayırdılar kızın üstün çabaları neticesinde koltukları bile yoktu yerde halıda oturuyorlardı bir tüplü tv bağlamıslardı.
Sonra kocası olacak adam eve gelmek yerine baska arkadaslarının yanında vakit geçirmeyi yeğler oldu.
Nihayetinde boşandılar.
Senaryo bu karakterler ve olaylar değişebilir belki ama akış ve sonuç çok benzer olacaktır diye düşünüyorum.
Simdi kız ailesinin evinde hala mutsuz ama el yanında ezilmekten iyidir..

Bnce ayleni hickimse için karşına alma bn yaşamış görmüş bir kadın olarak söylüyorum sana eğer seni çok sewiyorsa aylenle orta yolu bulmaya çalışır

Evlilik için çok erken hele ailenin rızası yoksa yapma biraz daha zaman ver kendine de ailene de ikinizde çok gencsiniz evlilik göründüğü gibi değil sorumluluklar bu yaşta ağır gelir yinede karar sizin ama iyi düşünün

Atlı mı kovalıyor be yuh. İşinizi gücünüzu oturtturun bi sen o aileni varya çok ararsın çok. Ünv de hocam ne güzel derdi bu kızların işi gücü evlenmek başka hayal dünyalari yok yurtdisina gitmeye çalışın dil ogrenin gezin gençlik gelmez diye derdi...

Bu yaşta sakın evlenme çok erken. Daha gençliğini bile yaşamadan evlilik hayatına atılma. Ne bu acele belki kariyer yapma şansın vardır ve değerlendirirsin onu. Gez toz hayatı tanı hayat tecrüben olsun. Belli yaşa gelince evlenirsin şimdi atlımı koşturuyor arkandan

O ihtimali düşündüm ama düsünmek ve dile getirmek istemedim cunku bir seçenek dahi olmamalı bence :)

Çocukluk arkadasım vardı kız liseyi bitirmeden kaçtı ipsiz sapsızın tekine cocuk aldı bunu memleketine götürdü bi tane de çocuk yaptılar. Birkaç ayda bir gorusuyorduk her seferinde kayımvalidesinden tut kocasından yaşça küçük kayınlarına kadar herseyden sikayet ederdi.
-Kocam beni önemsemiyo
-devamlı işte
-yalnız vakit geçiremiyoruz
-bana ailesimin yanında saygısızlık ediyor
Vs. Vs..
Sonra evi ayırdılar kızın üstün çabaları neticesinde koltukları bile yoktu yerde halıda oturuyorlardı bir tüplü tv bağlamıslardı.
Sonra kocası olacak adam eve gelmek yerine baska arkadaslarının yanında vakit geçirmeyi yeğler oldu.
Nihayetinde boşandılar.
Senaryo bu karakterler ve olaylar değişebilir belki ama akış ve sonuç çok benzer olacaktır diye düşünüyorum.
Simdi kız ailesinin evinde hala mutsuz ama el yanında ezilmekten iyidir..
Ya işte anne baba deyince taş üstünde taş bırakmazlar da elin oğluna kedi oluyorlar o kadar sinirleniyorum ki 🙄 Allah akıl fikir versin. 21- 22 yaş ne ya evlenmek için bu kadar mı tutuştunuz ya 🙄 hele erkek günümüzde 30'undan önce evlenmemeli benim kardeşim var 27 yaşında Allah'ım o kadar küçük ki nasıl evlenecek bu diyorum. Askerliğini yaptı, atandı o ayrı ama çok küçük. Kızın annesi ne yapsa haklı şu anda engellemek için.

Aynisini yasadim ama uni mezunuyum eger basima bisey gelirse ayrilirsam bi meslegin var ? 21 yasinda neyine guveniyosun da kaçiyorsun

Tam deli gibi aşık olma yasındasın bende suan evlenıcegım adamla senın yasında tanıstım ve o gün evlenelim dese hemen evlenırdım suan 28 im ne salakmısım dıyorum ıyıkı o zmaan evlenmemişiz. Ve daha bugun bir sohbette kurdugum cümle” ilişki sırasında yasadıklarımızı evlıyken yasasak coktan bitmişti” o yüzden sevgılı olun gezınn tozun ayrılın barısın . Ama evlılık ıcın coooooook erken . Insan yasadıkca anlıyor bazı şeyleri. O yüzden lütfen burda yazan herkesı dınle ve evlenme. Ayrıl demıyorum bı 5 sene bekle sevıyosa bırakmaz zaten

X