Lütfen bakar mısınız? Çok önemli.

Sadecebenbb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
194
137
Arkadaşlar bu aslında bir soru değil. Hala bilmeyenlerimiz vardır belki diye buraya yazmak istedim. ".." diye bir uygulama var. Bu uygulama sanal hayvan gibi bir mantıkla düzenlenmiş, burada sanal hayvanın her ihtiyacı için reklam izliyoruz, karşılığında hesabımıza puanlar yükleniyor. Ve sonunda hesabımıza yüklenen puanları oradaki zor durumda olan canlar için başığlayabiliyoruz. Yani aslında rekşam gelirlerini bağışlıyoruz. Her başarı sonunda video ile hikayede paylaşıp gösteriyorlar. Hiçbir kaybımız yok sadece reklam izleyerek yardım etme şansımız var. Lütfen tanıdıklarınıza da indirtin, kullandırtın.. O kadar güzel işler yapıyorlar ki bir nebze olsun katkımız olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz konusu hayvanlar olunca çok fazla dolandırıcı türediğinden mutlaka araştırma yaparım. %90 oranında da kendi işimi kendim hallederim , arabanın bagajına gider mama alır atar besleme yaparım, ya da tedavi masrafı üstlenirim vs. Bu uygulamayı da duyup baktığımda evet memnun olan var ama benim içimi bulandıran şeyler de gördüm. Misal, 3000 liralık reklam geliri elde edip 1 paket mama alıyorlar gidip de , aradaki para birinin cebine gidiyor. Masraflarını da çıkartmasınlar demiyorum ama eğer gerçekten yapıyolarsa önce kendi cepleri karınları doyuyor sonra arta kalanları da hayvanlara 1 paket mama olarak dönüyolar düşüncesini oluşturacak şeyler okudum. Ben dediğim gibi araya aracı sokmamayı tavsiye ediyorum, ama eğer sizler kullanacaksanız arka planını iyi araştırmanızı ve bir süre gözlem (mümkünse yerinde birebir) yapmanızı tavsiye ederim.

İyi düşünceniz için teşekkürler :)

birkaç haftadır kullandıgım uygulama. aslında hergün düzenli yapmak lazım. ilk çıktıgında çok çekindim altında bi iş olabilir diye. zavallı canları kullanıp ego ve para kasan çok dernek olunca gerçekten bu amaçlamı yapıldı diye düşündüm ama kuran kişiler güvenilir isimlermiş sanırım. insallah her kurusu zavallı canlara gidiyodur :)

Arkadaşlar şüphe etmekte haklısınız bende sonuöta kurucu ya da yönetici değil sadece kullanıcıyım o yüzden gelirin tamamı hayvanlara gidiyor diyemem... Birebir yardım yaparken bende direk kendimizin yapmamızdan yanayım. Bu uygulamada bana güven veren şey bir kayıp olmaması. Mesela 1000 tl reklam geliri oldu 200 ün0 bile hay anlara harcadıysalar ki ben aslında oranın çok daha fazla olacağını düşünüyorum yine bi faydadır. Çünkü bir kaç reklam izlemekten başka bir şeye gerke yok kaybımız yok.

Elden veririm,mama alır veririm ancak böyle bir uygulama uzerinden asla vermem.
Açım diyene para vermem misal,yemek alır veririm.Cunku o paraya yemek alacağını bilemiyorum.
Güvenmiyorum böyle şeylere.
Tabi bu yapı meselesi..

Söz konusu hayvanlar olunca çok fazla dolandırıcı türediğinden mutlaka araştırma yaparım. %90 oranında da kendi işimi kendim hallederim , arabanın bagajına gider mama alır atar besleme yaparım, ya da tedavi masrafı üstlenirim vs. Bu uygulamayı da duyup baktığımda evet memnun olan var ama benim içimi bulandıran şeyler de gördüm. Misal, 3000 liralık reklam geliri elde edip 1 paket mama alıyorlar gidip de , aradaki para birinin cebine gidiyor. Masraflarını da çıkartmasınlar demiyorum ama eğer gerçekten yapıyolarsa önce kendi cepleri karınları doyuyor sonra arta kalanları da hayvanlara 1 paket mama olarak dönüyolar düşüncesini oluşturacak şeyler okudum. Ben dediğim gibi araya aracı sokmamayı tavsiye ediyorum, ama eğer sizler kullanacaksanız arka planını iyi araştırmanızı ve bir süre gözlem (mümkünse yerinde birebir) yapmanızı tavsiye ederim.

İyi düşünceniz için teşekkürler :)
Ay bu işler evet çok kullanılır oldu. Mesela instagram da bi kız vardı takip edip imrenirdim. Ama çok kişi kanıtlarla çıkıp paraları kendi için kullandığını gösterince hiçbirine inanamıyorum artık. Tabi yardım yapıyor ama kendine de kullanıyormuş

Hanımlar,
iyi niyetinizi anlıyorum ama uygulamaların tanıtımı yasaktır.
Konuda ismi geçen oluşumu bilemem umarım elde edilen her kuruş sokak hayvanlarına gidiyordur ama sokak hayvanlarını kısırlaştırma ve tedavi barınaklarda zaten ücretsiz yapılıyor, bizim sokaktaki onlarca kedi barınakta kısırlaştırıldı, hasta olduklarında tedavisi yapıldı, barınağın yetersiz kaldığı zamanlarda gönüllü veterinerler devreye giriyor bölgedeki hayvanseverler dernekleriyle birlikte çalışıp sokak hayvanları için gerekeni yapıyorlar, ki mutlaka birçok yerde sokak hayvanlarının tedavi vb ihtiyaçları bu şekilde karşılanıyordur.

Ayrıca son zamanlarda sokaklarda bile elinde 2 broşürle sokak hayvanları için mama yardımı topladığını söyleyen insanlar türedi, gerçekten hayvanlar için çabalıyorlarsa helal olsun defalarca önümü kesip para istediler, biz zaten besleme yapıyoruz size niye para verelim deyince verecek cevap bulamadılar, hiçbir fatura vs kesilmeyen, alınan/kazanılan paranın nereye gittiği belli olmayan şeylere güvenmem.

Dediğim gibi sizlerin iyi niyetinden şüphem yok ama lütfen reklam/tanıtım yapmayın çünkü yasak.

X