LİPOMATİK TECRÜBEM

PRETTYCOOL

Guru
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
34
17
4 gün önce Eskişehir’de Acıbadem Hastanesinde Dr. Esen KARAKAYA tarafından gerçekleştirilen lipomatik ameliyatı oldum.

Yağ alma işlemlerinin isimleri o kadar çeşitli ki. Hangisinin de son teknoloji olduğuna dair kesin bir açıklama da yok. Araştırdığım kadarı İle lipomatik son teknoloji idi. Bir de yine 8 yıl önce lazer lipoliz ameliyatı olmuştum ve hem benim hem de aynı tecrübeyi yaşayan arkadaşım İçin lipomatik o denli farklı idi ki lazer lipoliz e göre çok daha iyi bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle de daha yeni bir teknoloji olduğunu düşünüyorum.

En yoğun şikayetimin olduğu kol ve göbek bölgesine işlem yapıldı.
Doktorun ilgisi ve hastane personelinin davranışları İçin kusursuz diyebilirim.

80 kiloda idim ve diyetisyen ile çalışmama rağmen kilo veremiyordum.İçinde bulunduğumuz karantina döneminde rahat dinlenirim düşüncesi ile ameliyat olmaya karar verdim.

Doktorun kendi kliniği var ve burada kendisi ile ameliyat öncesi birden fazla kez görüştüm.
Ameliyat gününden bir gün önce hastaneye başvurarak tahlillerimi yaptırdım. Yine medikalden korse siparişimi verdim. Süreçte değiştirmek istediğim tek yer medikal firması galiba.
Ameliyat günü işlem saatinden yarım saat önce hastanede oldum. Yatış işlemleri de 15-20 dakika sürüyor.

Yatış işlemimden sonra doktorun odama geldi ve çizimlerimi yaptı. Sonrasında ameliyathaneye götürüldüm.

Genel anestezi almak, zorunluluk olmadan ameliyata karar vermek başlı başına gerginlik sebebi.

Ameliyat önlüğü İle sedye üzerinde ameliyathaneye götürülmek. Kontrolün hiç bir şekilde bende olmadığı bir süreç. Buz gibi ameliyathane ortamı da hiç bir şekilde bekletilmek istemeyeceğim bir yer. Bu süreçte de doktorumun ilgisinin mükemmel ve cesaret verici olduğunu söyleyebilirim. Ameliyathanede maça hazırlanan aynı takımı oyuncularıymışız gibi hissettirdi.

Ameliyathane de sohbet eşliğinde uyuyorsunuz. Fakat uyanma anı feci. Benim için şu ana kadar aldığım tüm genel anestezi süreçlerinde öyle oldu.
Hastane odamda titreyerek uyandım. Ağrım yoktu fakat feci bir üşüme hissi vardı. Titreyerek ben ne yaptım şimdi diyorsunuz.

Kol bölgesi için korsem ve göbek ve bel için korsem ayrı ayrı giydirilmiş olarak odamda yatağımda idim.

üç tane diren ve bir de sondam vardı. Ameliyat işte. İnsan çok düşünüyor değer mi diye.

Ameliyat olduğum gün ve ertesi gün öğleden sonraya kadar hastanede kaldım.

Yine kendimle bir hayli dalga geçtim. Kitap ve ı pad falan getirmiştim. Halbuki kolumu oynatamıyordum. Yanımda getirdiğim kıyafetler ile dahi komiktim. Terlik ve mümkün olduğunca bol yumuşak kıyafetler ile taburcu olmak gerek.

Doktorum akşam üstü, ertesi sabah ve beni taburcu etmek için öğleden sonra tekrar geldi.

Sürekli serum aldım. İki saatte bir kan ve idrar tahlili yapıldı. Ağrı kesici iğnemi gece ağrım olmadığı İçin yaptırmadım.

Hastanede kaldığım süreç, hemşireden temizlik personeline kadar herkesin ilgisi o kadar iyiydi ki.

Son ameliyatım sezeryanımdı. O kadar pişman oldum ki bu hastanede doğum yapmadığıma. Hala çok iyi anıyorum o diğer hastanenin personelini(!)

Doktorum beni bizzat yürüttü. Direnlerimi çıkardı ve pansumanımı yaptı.

Ağrı kesiciye ihtiyaç duymuyorsunuz ama sağdan sola dönemiyorsunuz. Direnlerin çıkartılması falan acıyor işte. Baya acıyor o direnler.

Benden 6 litreye yakın yağ alınmış. Aynı ameliyatı olan arkadaşıma diren takılmamıştı. Diren olmazsa süreçteki acı hatıralar baya azalır.

titrerken, kalkıp yürümeye çalışırken, bu direnler ve sonda nasıl çıkacak acaba diye düşünürken ve çıkarken insan hep sorguluyor işte değer mi?

Taburcu olduktan sonraki gün yardımla hareket edebildim. Bir sonraki gün ise yavaş da olsa hareket ediyor ve kendim tuvalete gidebiliyordum.

4. günün akşamında yazıyorum.Yatarken ağrı hissetmiyorum ama korse nefret bir şey özellikle kol korsesi bu mevsimde ben buna ne kadar dayanırım diye düşünüyorum. Çok gözümde büyüyor.
Bugün banyo yaptım. Yine banyom öncesi doktorumla görüştük. İki gün sonra da muayeneye gideceğim. İki gün daha işe gidebileceğimi düşünmüyorum sonrasını da bilmiyorum.

Görünüşe gelince. Şu an dahi bir başkasının vücudu gibi. O denli farklı ve iyi. Vücudumda morluk da yok. Ağrı ve morluk yönünden lazer lipoliz ile kıyaslanmaz.

4 günde değiştim gerçekten, bariz hem de öyle böyle değil. Ödeme rağmen çok belirgin bir fark var.

Benden önce ameliyat olan arkadaşım şu an bebek bekliyor. Kilo aldı. Fakat o yağlar o yerlere ve o görüntüye gelmiyor şekilli olmaya devam ediyorsunuz.

Kimseye olmasını ya da olmamasını tavsiye edemem, ameliyat bu, özellikle yaş ilerledikçe insanın kaldırası gelmiyor. Ama süreç ve doktorum ancak bu kadar iyi olabilirdi. İki ay sonra herhangi bir aksilik olmazsa ödemlerim indiğinde tekrar yazmayı planlıyorum. Tartı şu an 78 gösteriyor, ameliyat öncesinden iki kilo düşük sadece fakat görüntü inanılmaz farklı. Görüntümden cidden memnunum.

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Hala memnun musunuz :) durumunuz nasıl? Ne kadar ödemiştinz bu ameliyat için

merhaba bende kol ve bacak lipomatik Ömer Berberoğluna yaptırdım yaptırmaz olaydım, ne olur 1 ay aç kalın her gün yürüyüş yapın ama lipomatik yaptırmayın bacaklarım ramazan davulu gibi zaten çıkışta diyet yapmanız hiç tuz yememeniz ve yürüyüş yapmanız gerekiyor bunları yapınca zaten incelirseniz, heryeriniz mosmor bacaklar davul gibi çömelemiyor oturup kalkarken çok agrıyor, sabah akşam pansumanı, kremleri o rezalet sıkı korse giymesi, korseyle yaşamak o kadar zorki onunla yatıp kalkmak..şimdiki aklım olsa asla ve ASLAAAA yaptırmam!!!! resmen vücuda işkence başka hiçbirşey değil!! aman aman da bir incelme asla yok!! Aklı olan yaptırmaz yukarıda arkadaşta ayrıntılı açıklamış ameliyat giriş çıkış aynen öyle .. üzerimden kamyon geçmiş gibi mosmor heryerim ellerim bile ödemli 1 hafta oldu eskisinden daha kalın bacaklarım, belki yan simitler yada erkekte gögüs yada gitmeyen ayva göbek varsa bir nebze yaptırılabilir ama bacak asla!!

esen karakayaya yağ enjeksiyon, rinoplasti ve kaş kaldırma ameliyatı oldum. hiçbirinden memnun kalmadım. burnum yamuktu, yağ enjekte olan yerlerde kalmadı bile hemen eridi fark yok. iki defa kaldırdığı kaşım geri düştü. birinde değil yaptırdığım tüm işlemler falso. kontrole bile doğru düzgün çağırmadı. kendim gittiğimde sanki beceriksizliği benim suçummuş gibi bir tavırlara girdi. parayı alasıya kadar tutumu hiç böyle değildi. olur da şans eseri ameliyatınız iyi geçerse süper (sizin adınıza da sevindim bu arada) benim biraz iç dökme gibi oldu. ama sonuç kötüyse ilk karşılaştığınız tavırlardan eser yok.

esen karakayaya yağ enjeksiyon, rinoplasti ve kaş kaldırma ameliyatı oldum. hiçbirinden memnun kalmadım. burnum yamuktu, yağ enjekte olan yerlerde kalmadı bile hemen eridi fark yok. iki defa kaldırdığı kaşım geri düştü. birinde değil yaptırdığım tüm işlemler falso. kontrole bile doğru düzgün çağırmadı. kendim gittiğimde sanki beceriksizliği benim suçummuş gibi bir tavırlara girdi. parayı alasıya kadar tutumu hiç böyle değildi. olur da şans eseri ameliyatınız iyi geçerse süper (sizin adınıza da sevindim bu arada) benim biraz iç dökme gibi oldu. ama sonuç kötüyse ilk karşılaştığınız tavırlardan eser yok.
Kaş kaldırma işlemini iple mi yaptı acaba yoksa ameliyatla mı?

Kaş kaldırma işlemini iple mi yaptı acaba yoksa ameliyatla mı?
ilk yaptığında rinoplasti ile birlikte anestezi altında yapmıştı. ikinci ameliyat lokal anestezi oldu. ameliyat olan yeri uyuşturup kesi ile iple germe uyguladı. birincisi gibi ikinci uyguladığı da başarısız ve gereksiz bir ameliyat oldu.

Liposuction ameliyatınfa diren takıldığını ilk defa duyuyorum.Benim annem kol ve bacak germe ve lipo aynı anda yaptırdı.Amelşyattan sonra düzenli masaj yaptı hastane personeli 1 haftada tüm morlukları geçti.Şuan gayet rahat

merhaba bende kol ve bacak lipomatik Ömer Berberoğluna yaptırdım yaptırmaz olaydım, ne olur 1 ay aç kalın her gün yürüyüş yapın ama lipomatik yaptırmayın bacaklarım ramazan davulu gibi zaten çıkışta diyet yapmanız hiç tuz yememeniz ve yürüyüş yapmanız gerekiyor bunları yapınca zaten incelirseniz, heryeriniz mosmor bacaklar davul gibi çömelemiyor oturup kalkarken çok agrıyor, sabah akşam pansumanı, kremleri o rezalet sıkı korse giymesi, korseyle yaşamak o kadar zorki onunla yatıp kalkmak..şimdiki aklım olsa asla ve ASLAAAA yaptırmam!!!! resmen vücuda işkence başka hiçbirşey değil!! aman aman da bir incelme asla yok!! Aklı olan yaptırmaz yukarıda arkadaşta ayrıntılı açıklamış ameliyat giriş çıkış aynen öyle .. üzerimden kamyon geçmiş gibi mosmor heryerim ellerim bile ödemli 1 hafta oldu eskisinden daha kalın bacaklarım, belki yan simitler yada erkekte gögüs yada gitmeyen ayva göbek varsa bir nebze yaptırılabilir ama bacak asla!!
Merhaba üzerinden baya geçti ama bende p.tesı olacagım ömer hocaya iç bacak basen falan. Sizin durum nasıl dalgalanma çukurlaşma oldu mu? İnceldiniz mi sıkılaştı mı vs vs lütfen acil cevaplayın

X