Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lens kullananlar

Biliyonsen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
903
1.515
Merhaba arkadaşlar;
Yeri burası değildir belki ama görülmesini istiyorum konum taşınmazsa çok mutlu olurum..
Ben uzağı göremiyorum baya baya yanı ‍♀️ Uzun zamandır erteliyordum artık gidicem bir doktora haftaya. Kullanımı zor enfeksiyon kapıyor onun yerine gözlük al diyen çok ama ben lensin daha rahat olacağını düşünüyorum. Kullanan arkadaslar Bilgi verebilir mi

günlük lens kullanirsan sorun olmaz aksamlari gözlük takarsin

Merhaba arkadaşlar;
Yeri burası değildir belki ama görülmesini istiyorum konum taşınmazsa çok mutlu olurum..
Ben uzağı göremiyorum baya baya yanı ‍♀️ Uzun zamandır erteliyordum artık gidicem bir doktora haftaya. Kullanımı zor enfeksiyon kapıyor onun yerine gözlük al diyen çok ama ben lensin daha rahat olacağını düşünüyorum. Kullanan arkadaslar Bilgi verebilir mi
Bende miyop ve astigmat var uzagi goremiyordum doktor gozluk verdi ben israrla lens istedim ikisinide aldim hijyenine dikkat ettikten sonra sorun yapamazsin gayet rahat lens renkli secenekleride var degisiklik olsun dersen ama ben cizdirmeyi dusunuyorum cunku cikardigimda psikolojim bozuluyor resmen

Merhaba arkadaşlar;
Ben de uzağı göremiyorum. Senelerce lens kullandım hiçbir şey olmadı. Sonra bir sabah kalktım gözlerim açılmıyordu. Heöen doktora koştum. Keratit olmuşum. Gözbebeği iltihabı. Çok zorlu bi on gün geçirmiştim. Zaten de ondan sonra lensi yasakladı. Ama herkesin başına gelecek diye birşey de yok tabi

Yeğenim gunluk lens kullanıyor ,gözlük daha rahat diyor. Lens kullanıyor ama gün sonunda gozleri kizariyor.

İkisini de al dışarı çıkarken lens takarsın evde gözlük kullanırsın ben bu şekilde daha rahat ediyorum. Sürekli lens kullanmakta sağlıklı değil Zaten bir süre sonra göz kuruluğu yapıyor

Merhaba arkadaşlar;
Ben kullanıyorum canım dikkatli olduğun sürece sorun olmuyor. Ayrıca kullanımı hiç zor değil ilk günler biraz zor oluyor takıp çıkarmak da sonra elin alışıyor daha keskin görüyorsun gözlüğe göre ayrıca dışarda yağmur buhar sorunu olmuyor. Yedek olarak gözlük de al evde onu takarsın. Bence al lens çok rahat estetik olarak da

Merhaba arkadaşlar;
6 senedir kullaniyorum bir zararini gormedim temiz kullanmak onemli olan ayrica cok rahat oluyor evde gozluk disarida lens:KK37:

Yıllardır aylık lens kullanıyorum, miyobum. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Bir ay takılı kalıyor gözümde, sonra dinlendirmek için bir hafta gözlük kullanıp sonra yeni lense geçiyorum. Çok memnunum doğrusu. Sabah ilk kalktığımda bir iki dk kuruluk oluyor hepsi o.

5 yıldır kullanıyorum.
Hiç öyle abartıldığı gibi bir sorun asla yaşamadım.
Temizliğine dikkat edilirse enfeksiyon gibi bir durum da söz konusu değil.
Ben gözlüğü daha kullanışsız buluyorum.
Lens daha rahat.
Bu arada günlük değil benimkiler aylık.
Her akşam yatmadan önce çıkarıp solüsyonda bekletiyorum sabaha kadar.
Bu şekilde 1 ay kullanıp yeni lense geçiyorum.
Bence gözlükten çok çok daha kullanışlı.
Akma, kuruma, kızarıklık hiç öyle bir durumla karşılaşmadım gözlerim de iyice adapte oldu zaten lense.
Kullanmayı düşünüyorsanız tavsiye ederim.

şeffaf aylık kullanım aldım.marka falan arastırmadım kurumda çalışıyorum optikle ılgılı işlerimiz olduğundan tanıdıktan aldım.ıyıkıde almışım ılk taktığımda bıraz zorlandım ama çok şükür hiç bişey olmadı.işten çıkar çıkmaz hemen çıkarıyorum.bırde goz damlası alın kuruluk yapabılıyor.hafta sonları gozlerı dınlendırrsınız.ben memnun kaldım.makyaj yapmadığım içinde solusyon suyum falan hep temız kalıyor.belkı makyaj yapıyosanız o konuda sıkıntı yaşayabılırsınız.

Bende 7-8 senedir kullanıyorum bir kere gece gözümde uyumuştum o zaman mikrop kaptı gerçi şimdiye kadar 10-15 defa gözündeyken uyudum ama bir kere sadece mikrop kaptı onda da damla ile geçti hemen kullanımı hiç zor değil gözümde varlığını bile hissetmiyorum bence kullanımı gözlükten daha kolay gözlük yağmurda ıslanır elini sürsen kirlenir güneş gözlüğü takamazsın daha sıkıntılı

Yıllardır kullanıyorum.
Hazır lens takmisken renkli kullanayim diyenler var, ben onu hiç kullanmadım.
Acuvue oasys kullanıyorum şeffaf zaten.
Aylık olanlardan.
Takarken çıkarırken temiz elli olduktan sonra ben bi problem yaşamadım.
Mesela sabah takıyorum. Işe gidiyorum. Eve gelince bazen çıkarıp gözlük takıyorum. Solüsyona koyuyorum kutusunda. Bazen de takıyorum mesela 4 gündür. Hiç ağırlık hissetmeyince çıkarmıyorum.
Sonuçta uyuyorum, duşta öyle gözümü köpüğe sokmadigim için de ben dus bile alıyorum.
Bi sıkıntı yaşamadım daha.
Ama kesinlikle evde bi gözlüğün olsun.

Merhaba arkadaşlar;

15 senedir lens kullanıyorum. Sadece bir kere öğrenci yurdunda kalırken enfeksiyon yaşadım onu da ilaçla hallettim. Temizliğine dikkat edersen sıkıntı yaşamazsın. Tüm gün lens takmıyorum ama, evde gözlük kullanıyorum. Dönüşümlü kullanın. Marka tavsiyesi de verebilirim.

Gözlük ve lensi birlikte al.

Ben özel gecelerde 1-2 saatliğine lens kullanıyorum. Geri kalan zamanda gözlük. Lens, hatta bazı lens solüsyonları bende alerji yapıyor.

Tatilde denize veya havuza gireceksem lens takmıyorum. Lensle gözlerin mikrop kapma olasılığı yüksekmiş.

15 yılı aşkın lens kullanıyorum.
1 ay gözümden çıkmadığı oluyor.yoğun iş hayatı oluyor unutuyorum ve de bana gözlükten daha rahat geliyor.Tak çıkar ile uğraşmadığımdan daha da rahat oluyor.
Dün yastığımın altında buldum tek gözümün lensini.Gözlük takarak işe gittim yenisini aldım.Duş,uyuma hatta havuz yaptığım oluyor.Çok taktığım için yapışıyo gözüme çıkmıyo :)
Ama sen öyle yapma.Sen akşam çıkar gözlük kullan.Benmki tamamen şans.İlerde enfeksiyon kapmaz diye bişi yok.Sadece demek istediğim abartıyorlar çok hemde.Lensin zararı yok.18 yaşımdan bu yana kullanıyorum.Hiç zarar görmedim

Merhaba arkadaşlar;
7 yil lens kullandım..okul is vs giderken lens aksamlari gözlük kullanmanızı öneririm .yani gözlüğü her halükarda almaniz gerek.gecmis olsun

Lens daha rahat.. buhar olmuyo en azindan.. kuruma filan yapar belki.. ama alisirsin. Enfeksyon riski daha cok ama alisinca rahat

Yaklaşık 15 yıldır aylık lens kullanıyorum. Kendimi bildim bileli de gözlerim bozuk.

Gözlük ne kadar gıcık ve rahatsız edici bir şey de olsa lens ondan kat be kat gıcık ve rahatsız edici bence. 2 saatten uzun lens taktığımda anında kızarıklık ve kuruluk başlıyor. Devamlı yanma ve batma hissinden bahsetmiyorum bile.

Dışarı çıkarken lens takıp, evde gözlük kullanmak en mantıklısı. Keşke gözlükle yan yatıp tv izlemek için bir icat çıksa da lensi komple bıraksam!

15 yılı aşkın lens kullanıyorum.
1 ay gözümden çıkmadığı oluyor.yoğun iş hayatı oluyor unutuyorum ve de bana gözlükten daha rahat geliyor.Tak çıkar ile uğraşmadığımdan daha da rahat oluyor.
Dün yastığımın altında buldum tek gözümün lensini.Gözlük takarak işe gittim yenisini aldım.Duş,uyuma hatta havuz yaptığım oluyor.Çok taktığım için yapışıyo gözüme çıkmıyo :)
Ama sen öyle yapma.Sen akşam çıkar gözlük kullan.Benmki tamamen şans.İlerde enfeksiyon kapmaz diye bişi yok.Sadece demek istediğim abartıyorlar çok hemde.Lensin zararı yok.18 yaşımdan bu yana kullanıyorum.Hiç zarar görmedim
1 ay gozunden cikmamasi nedir arkadasim? Valla cok sagliksiz

X