Onkoloji - Kanser ve Türevleri Lenfoma hastalığını yenenler lütfen bakarmısınız ?....

belissima

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2007
80
1
lenfoma hastası olupta yenenler lütfen bakarmısınız....
Bu hastalığı yeneler varsa bunu nasıl başardıklarını ve neler yaşadıklarını bekliyorum. Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Kızlar hiçmi başına yada tanıdığının başına böyle bir şey gelen olmadı. Bugün kuzenime böyle bir teşhis kondu ve moral bakımından çok kötüyüm.

canım geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.en dogru bilgi doktorunuzdan gelir lütfen ona özen gösterin.bunun evreleri var bunlara göre en dogru tedaviyi uygular doktorunuz o yüzden boşver bizim bildiklerimizi siz doktoru can kulagıyla dinleyin.şimdiden geçmiş olsun

sağol canım ilgin için. Kesinlikle doktor daha iyisini bilir ama ben herhalde bu hastalığı atlatan insanlarla karşılaşmak istediğim için yazdım. Bir nevi umut..

geçmiş olsun canım belirtileri nelerdi aceba bu hastalığın lenf kanserinin tedavisinin olduğunu duymuştum umarım erken teşhistir.ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUN .

Lenf kanseri kanserlerin arasında en iyisidir, tedavisi vardır hiç korkmayın bakın arzum onan nasıl yendi...

canım merhaba,
benim eşim geçirdi. kanser türleri arasında en kolay iyileşeni.sakın merak etme. iyileşeli 3 yıl oldu. 6 ayda bir genel kontrolden geçiyoruz.5 yıl bu böyle olacak. doktorumuz bize kanser türleri arasında kötünün en iyisi olarak söylemişti. 4 aylık kemoterapi sonunda (21 günde bir doz seklinde) tamamen gecti.ve hemen işine geri döndü. allaha bin şükür. hiç moralini bozma.bu konuda herseyi sorabilirsin.bildiğim kadarıyla seninle paylaşırım. cok cok geçmiş olsun. sakın üzülmeyin...

geçmiş olsun canım belirtileri nelerdi aceba bu hastalığın lenf kanserinin tedavisinin olduğunu duymuştum umarım erken teşhistir.ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUN .

boynunda şişlik vardı yavaş yavaş büyümeye başladı şimdi ceviz büyüklüğünde olduayrıca ilgin için teşekkürler

canım merhaba,
benim eşim geçirdi. kanser türleri arasında en kolay iyileşeni.sakın merak etme. iyileşeli 3 yıl oldu. 6 ayda bir genel kontrolden geçiyoruz.5 yıl bu böyle olacak. doktorumuz bize kanser türleri arasında kötünün en iyisi olarak söylemişti. 4 aylık kemoterapi sonunda (21 günde bir doz seklinde) tamamen gecti.ve hemen işine geri döndü. allaha bin şükür. hiç moralini bozma.bu konuda herseyi sorabilirsin.bildiğim kadarıyla seninle paylaşırım. cok cok geçmiş olsun. sakın üzülmeyin...

çok teşekkür ederim canım ayrıca kocana büyük geçmiş olsun. Sana şunu sorayım, siz ne zaman farkettiniz? Yani ne seviyeye gelmişti. Kuzenim yaklaşık 4 ay önce farketti. Ama yağ bezesi gibi bir şey sandı. sonra büyümeye başlayınca (1 ay önce) doktora gitmiş oda eklem romatizması diye 1 ay oyalamış hatta tedavi olmuş geçmeyince başka bir hastaneye gitti ve orada çıktı. Şimdi boynunda ceviz büyüklüğünde bir şişlik var.Tekrar yardımcı olursan çok sevinirim arkadaşım. birde kuzenimin 1 yaşında emziediği bir çocuğu var.Acaba çocuğa geçmişmidir diye de çok endişeleniyorum.

canımm çok geçmişolsun ALLAH acil şifalar versin inş kısa zamanda sağlığına ulaşır kuzenin sakın moralinizi bozmayın umudunuzu kaybetmeyin ,moral çok önemlidir böle durumlarda ii haberlerini bekliyoruz..sevgilerimle..

tekrar merhabalar, eşimde mide lenfoması vardı. kuzeninin ki sanırım yumuşak doku lenfoması.bir an önce tedaviye başlanarak hayırlı sonuçlar alırsınız inşallah. allah bebeğine bağışlasın.çok çok geçmiş
olsun..

tedavi süreci nasıl gelişti peki?
bayılmalara da sebep olabiliyor mu bu hastalık?

mesela ben bu tedavide iğne olan bir yakınıımın iğneden sonra bütün bi gün uyuduğunu duymuştum

tabii çok bilgim yok yanlış bilgi vermeyeyeim

boynunda şişlik vardı yavaş yavaş büyümeye başladı şimdi ceviz büyüklüğünde olduayrıca ilgin için teşekkürler

merhaba belissima, kuzenin nasıl? umarım atlatmıştır ya da tedavisi çok iyi gidiyordur. benim de bir tanıdığımdan parça alındı. sonuç bekleniyor. boyun ve koltuk altında bezeler belirmesi ve ani kilo kaybıyla-iştah kesilmesi şüphelenmişlerdi.

ışın tedavisi gördü mü kuzenin?

Arkadaşlar,
şimdiye kadar tanıdıklarınız, iş çevreniz, okul hayatınızda lenf kanseri olmuş ve tedavi olmuş, yenmiş kişiler tanıdınız mı, duydunuz mu?

Şu ana kadar sağlık forumlarında okuduklarıma göre iyileşme ya da ömrü uzatma oranı oldukça yüksekmiş ama insan gerçek hayattan bir şeyler duymak istiyor yakınlarında böyle bir şey olunca :çok üzgünüm:

LENFOMANIN BELİRTİLERİ NELERDİR?
1- Ağrısız bezeler:
En sık görülen belirti olan ağrısız bezeler, lenf bezlerinde oluşan, ağrı vermeyen, genellikle çapı 1 cm’den fazla olan düğüm şeklinde şişliklerdir. Fark edilme ihtimali en yüksek olan bezeler, boyunda, koltuk altında veya kasık bölgesinde çıkar. Bu şişlikler ağrıya veya başka belirtilere yol açmaz, ancak sıklıkla boyutları giderek artar. Lenf düğümlerinin şişmesinin çok sık görülen bir durum olduğu unutulmamalıdır. Lenf düğümlerinde şişme olan kişilerin çok büyük bir kısmında lenfoma dışında tanılar söz konusudur. Lenf düğümlerinde şişliğin en yaygın sebebi enfeksiyondur. Şişen lenf düğümleri genellikle enfeksiyon iyileştikten sonra küçülür.

2- Sebebi bilinmeyen ateş:
Ortada hiçbir sebep yokken vücut sıcaklığının 38ºC’nin üzerinde olması.

3- Gece terlemesi:
Gece yatarken giyilen giysilerin ve çarşafların ıslanmasına neden olacak kadar şiddetli gece terlemesi.

4- Kilo kaybı:
6 ay içerisinde vücut ağırlığının %10’undan fazlasının kaybolması.

5- Sürekli yorgunluk:
Şiddetli ve devamlı halsizlik veya yorgunluk.

BU BELİRTİLER ORTAYA ÇIKTIĞINDA NE YAPILMALI?
Kendinizde bu belirtileri görürseniz, doktorunuza danışın. Ancak unutmayın, bu işaretlerin hiçbiri lenfomaya özgü değildir; pek çok başka hastalıkta da benzer belirtiler görülebilmektedir. Tanıyı sadece hekim kesinleştirebilir.

internetten alıntıdır.

arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinecegim.benim kardeşim 14 yaşında doktora gittik ultrasonda boyunda 6 tane lenf bezi çıktı ama boyutları küçük.genel cerrah alınıp tahlıle yollanması gerektıgını soledı çocuk cerraha bızde goturduk oda önemli deil kan tahllileri normal dei.şimdi neyapmalıyız bılmıyorum hangısıne ınanalım.umarım kotu bısey deıldır.benım sızden rıcam şu kanser teşhisi koyulan arkadaşların kanındamı çıktı yoksa tahlıl sonucumu ögrendiler.galiba kanda belli olmuyormus bu hastalık şimdiden teşekkurler..

arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinecegim.benim kardeşim 14 yaşında doktora gittik ultrasonda boyunda 6 tane lenf bezi çıktı ama boyutları küçük.genel cerrah alınıp tahlıle yollanması gerektıgını soledı çocuk cerraha bızde goturduk oda önemli deil kan tahllileri normal dei.şimdi neyapmalıyız bılmıyorum hangısıne ınanalım.umarım kotu bısey deıldır.benım sızden rıcam şu kanser teşhisi koyulan arkadaşların kanındamı çıktı yoksa tahlıl sonucumu ögrendiler.galiba kanda belli olmuyormus bu hastalık şimdiden teşekkurler..

merhaba, dilerim kardeşinizde tehlikeli bir durum çıkmamıştır. :Saruboceq:

Arkadaşlar, çevresinde 50 yaş üstünde bu hastalığa yakalanıp da yeneler var mı?

X