Lenf bezi şişmesi acil bakar mısınız 😢

penguin05

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2022
80
9
5-6 gün önce ateşli hastalık geçirdim sağ boynumdaki lenf bezi şişti. KBB doktoruna gittim bana iğne verdi antibiyotik enfeksiyondan dolayı oluyor bu normal dedi. İğne yarın sabah bitiyor ve hiç küçülmedi o beze. İnternetten baktığımda çok kötü şeyler okudum lenf bezi ile ilgili ağlıyorum şu an canım çok sıkıldı enfeksiyondan olsa antibiyotikle inmesi gerekmez miydi? Gerçi tam iyileşmedim ama hiç küçülmedi 😢

Gecmis olsun. Hic gecmeyedebilir o lenf bezi şişliği.. bir tanidik, gitmedik doktor birakmadi. Testler, tahliller.. boşa endişe. En son bir Profesor, yillar alabilir gecmesi dedi. Ya da hiç geçmeyebilir oyle kalir dedi.. O da gribal bir enfeksiyon geçirmişti..

Gecmis olsun. Hic gecmeyedebilir o lenf bezi şişliği.. bir tanidik, gitmedik doktor birakmadi. Testler, tahliller.. boşa endişe. En son bir Profesor, yillar alabilir gecmesi dedi. Ya da hiç geçmeyebilir oyle kalir dedi.. O da gribal bir enfeksiyon geçirmişti..
Hiç geçmeyebilirse çok kötü çünkü o bölge çok hassas beze boynumu çevirdikçe ağrı veriyor sanki bademciklerim şişmiş gibi. İnternette lenfoma falan yazıyor ondan canım çok sıkıldı. Umarım kötü bir şey değildir

Hiç geçmeyebilirse çok kötü çünkü o bölge çok hassas beze boynumu çevirdikçe ağrı veriyor sanki bademciklerim şişmiş gibi. İnternette lenfoma falan yazıyor ondan canım çok sıkıldı. Umarım kötü bir şey değildir
Mutlaka hassasiyet azalacaktır.
Lenfomaya nerden gittiniz?
Endise etmeyin demek istedim ben.. oluyor boyle, kaliyor o şişlikler bazen.. bir miktar küçülür mutlaka zamanla tamamen gecmese de.. ya da hepten biter gider ama zaman ister.. korkmayin..
Iciniz rahat olsun diye bir hekime daha bakının..

Lenf bezi şişmesi hemen inmez bir süre beklemeniz lazım. Enfeksiyona karşı direnmek için şişiyorlar geçmesi 2-3 ayı buluyor enfeksiyon iyileştikten sonra

Covid aşısından sonra bile bir ay şişlik oldu koltuk altımda.

Lenf bezi şişmesi hemen inmez bir süre beklemeniz lazım. Enfeksiyona karşı direnmek için şişiyorlar geçmesi 2-3 ayı buluyor enfeksiyon iyileştikten sonra
Teşekkür ederim biraz içim rahatladı ben iğne bitince hemen inmesini bekledim inmeyince de endişeye kapıldım çok fazla zaten anksiyete hastasıyım onun da etkisi var

Eklentiler

• 875F2907-3D4D-470A-BD61-003A4AE367C5.jpeg
    875F2907-3D4D-470A-BD61-003A4AE367C5.jpeg
    87,2 KB · Görüntüleme: 7.259
Aklıma kabakulak geldi ama öyle bir şey olsa doktor anlardı diye düşünüyorum.
İçiniz rahat edecekse başka doktora daha görünün istersiniz.

5-6 gün önce ateşli hastalık geçirdim sağ boynumdaki lenf bezi şişti. KBB doktoruna gittim bana iğne verdi antibiyotik enfeksiyondan dolayı oluyor bu normal dedi. İğne yarın sabah bitiyor ve hiç küçülmedi o beze. İnternetten baktığımda çok kötü şeyler okudum lenf bezi ile ilgili ağlıyorum şu an canım çok sıkıldı enfeksiyondan olsa antibiyotikle inmesi gerekmez miydi? Gerçi tam iyileşmedim ama hiç küçülmedi 😢
3 ay sürebiliyor enfeksiyon sonrası tedirgin olacak bir şey yok

Size de geçmiş olsun bende ki şişlik tam olarak böyle
Boyunda olduğu için görünüyor. Benimki de baya ele geliyordu.Geçti zamanla. Kafama takmadım ben. Daha önce de kol altımda birkaç yıl kalan bir şişlik olmuştu. Genel cerraha falan gitmiştim. Kendiliğinden geçti o da.

Geçmiş olsun aynısı babamın başına gelmişti. 15 gün içinde indi. Hemen aklınıza kötüyü getirmeyin. Babam da internetten bakıp sanırım lenfomayım diye gelmişti yanımıza çok şükür bir şey olmadı. Enfeksiyon belki yoğundur. Olmadı kontrole gidersiniz.

Aklıma kabakulak geldi ama öyle bir şey olsa doktor anlardı diye düşünüyorum.
İçiniz rahat edecekse başka doktora daha görünün istersiniz.
Yok kabakulak değilim. 39 derece ateşim vardı 2 gün sonra grip oldum iğneleri vurulunca tabi hastalık azaldı daha da ateşlenmedim ama bu boynumda duruyor hala özelde doktora gittim yarın tekrar gideceğim geçmediğini söyleyeceğim

Geçmiş olsun aynısı babamın başına gelmişti. 15 gün içinde indi. Hemen aklınıza kötüyü getirmeyin. Babam da internetten bakıp sanırım lenfomayım diye gelmişti yanımıza çok şükür bir şey olmadı. Enfeksiyon belki yoğundur. Olmadı kontrole gidersiniz.
Belki de grip hali bile daha yeni geçti sayılır hastalığın verdiği şeydir umarım Allahım beterinden saklasın 😢

X