Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazer vb. Göz Ameliyatı Tavsiyesi

benyoruldum

.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2015
710
1.426
Merhaba kk forumun değerli ve her daim güzel hanımları, :))

Bendeniz tam 20 yıldır gözlük kullanan, bundan hiç hoşlanmayan ve artık, zamanı geldiğini düşünüp operasyon yaptırmaya karar veren biriyim.

Mümkünse İzmir'de, göz ameliyatı konusunda önerebileceği hastane veya doktor olan varsa, başından veya yakınları başından böyle bir operasyon geçmiş olan varsa tecrübelerine ihtiyaç duymaktayım.

Birçok farklı yöntemle operasyonlar yapılıyormuş, ne yapmam nereye gitmem gerektiği konusunda çok kararsızım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 😊

-5,5 u da görünce kesin karar verdim olucaktım. sonra gözlüğe lense solüsyona neredeyse ameliyat parası bayıldım, ertelemek zorunda kaldım.
Olan birçok tanıdığım var geneli memnun, ben de İzmir’de olucam kaşkaloğlu iyi diye duydum

Konuyu takipteyim. İleri derecede miyopum. Bu ameliyat için numara sınırı var mı biliyor musunuz?
Bir de duyduğuma göre hiç lens kullanmamış kişilerde başarı oranı daha yüksek oluyormuş. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Merhaba
Bahsettiğiniz şehirlerde bir fikrim yok ama sizi motive etmeye geldim. En yakın arkadaşım askeriye için bu ameliyatı oldu ve toplamda 18 olan göz numarası 0.25e düştü. Yaklaşık 1 ay güneş gözlüğü kullandı çalışırken. Şuan gayet memnun. Insallah siz de bir an önce olur ve iyileşirsiniz

Yıllar süren gözlük lens eziyetinden 3 yıl önce kurtuldum çok memnunum.
Göz merceği kalınlığınız uygunsa yüksek numaraları bile sıfırlayabiliyorlar nitekim benimki 6 numara miyop astigmat vardı.
İlk zamanlar güneşe hassasiyet olabiliyor iyi bir güneş gözlüğü taktım
Göz kuruluğu yapabiliyor zaten lenste göz kuruluğu yapıyor yapay göz damlası kullandım
Kalın camlı gözlükler ve pahalı lenslere veda ettim
Not: göz derecesi yüksek olmayanlar memnun kalmayabilir

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Ben henüz doktora gitmedim, uygun muyum operasyon için çok bilgim yok... Ancak göz numaramin ilerlemesi durdu, yaş da oldu 30... Gözlerim çok yüksek derecede bozuk değil ama gözlüksüz yaşama ihtimalim de yok, nitekim 3-3,5 derecelerle de her şey bulanık hiçbir şey görülemez durumda.

Sikayetvar sitesine bakınca zamanla hala 1 numara gözlük kullanmak zorunda kalanları, operasyonu başarısız geçenleri okudum. Kararsiz kalmıştım ama sizlerin hem güzel tecrübeleri hem de motive edici cümlelerinden sonra biraz daha cesaretlendim. Teşekkür ediyorum 😊🙏🙏

-5,5 u da görünce kesin karar verdim olucaktım. sonra gözlüğe lense solüsyona neredeyse ameliyat parası bayıldım, ertelemek zorunda kaldım.
Olan birçok tanıdığım var geneli memnun, ben de İzmir’de olucam kaşkaloğlu iyi diye duydum

Kaskaloğlu aşırı derecede pahalı olduğunu çok defa duymuştum. Gene bilindik bir hastanenin birkaç sene önce 3bin civarı dediği bir yönteme kaskaloglu 13bin tl demiş, bir tanidiktan duymuştum

No Touch Laser'i araştırmanızı öneririm. Ben İstanbul'dayım ve bi hastane ile görüştüm İzmir'de var mı bilmiyorum burada yazarsam reklam olur sanırım.
Tavsiyenizi okuyunca hemen araştırdım. Temel olarak tüm lazer operasyonları gibi korneayı kesme üzerine bir işlem, sadece göze el değmiyor gibi. 😀 Yüksek dereceli miyop astigmatlar için lazer yöntemleri mecburi oluyormuş anladığım kadarıyla...

Fakat bunu araştırırken başka bir yönteme rast geldim, transprk. Benimki gibi çok yüksek derece olmayan vakalar için, kornea kesilmeden veya gözün başka tabakaları kazinmadan yapılan, bu nedenle komplikasyon ihtimali olmayan ve 30 snde süren bir işlemmiş. Aradan yillar geçtikten sonra ikinci bir operasyon olma şansı vermesi de çok iyi bir şey. Dezavantaj tarafı, diğer operasyonlara göre daha geç iyileşmesiymiş ancak 5-10 gün katlanilir bir süre bence...

Sizin tavsiyenizden yola çıkarak başka bir yöntem daha öğrenmiş olduk, sağ olun 😊🙏

Konuyu takipteyim. İleri derecede miyopum. Bu ameliyat için numara sınırı var mı biliyor musunuz?
Bir de duyduğuma göre hiç lens kullanmamış kişilerde başarı oranı daha yüksek oluyormuş. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Lens konusunda bilgim yoktu, sizin dedikleriniz üzerine araştırınca lens kullanmamak avantaj oluyormuş onu duydum. Ben de kullanırım, özellikle de yazın güneş gözlüğü için...

Dün Tv'de bir doktor 10 derece miyopta bile başarılı olduğunu söylüyordu operasyonların.

Merhaba
Bahsettiğiniz şehirlerde bir fikrim yok ama sizi motive etmeye geldim. En yakın arkadaşım askeriye için bu ameliyatı oldu ve toplamda 18 olan göz numarası 0.25e düştü. Yaklaşık 1 ay güneş gözlüğü kullandı çalışırken. Şuan gayet memnun. Insallah siz de bir an önce olur ve iyileşirsiniz

Arkadaşınıza resmen göz nakli yapmışlar 😀 çok teşekkür ederim 😊🙏

Yıllar süren gözlük lens eziyetinden 3 yıl önce kurtuldum çok memnunum.
Göz merceği kalınlığınız uygunsa yüksek numaraları bile sıfırlayabiliyorlar nitekim benimki 6 numara miyop astigmat vardı.
İlk zamanlar güneşe hassasiyet olabiliyor iyi bir güneş gözlüğü taktım
Göz kuruluğu yapabiliyor zaten lenste göz kuruluğu yapıyor yapay göz damlası kullandım
Kalın camlı gözlükler ve pahalı lenslere veda ettim
Not: göz derecesi yüksek olmayanlar memnun kalmayabilir
Benim göz derecelerim 3-3,5 civarlarında... Lazerle ilgili okuduklarım genelde soğuttu beni aslında, bu bir hata olabilir diye düşünmeye başlamıştım ancak yeni bir yöntem öğrendim transprk diye. Bu benim gözlerim için uygun olabilir. Araştırmaya devam 😊

Merhaba kk forumun değerli ve her daim güzel hanımları, :))

Bendeniz tam 20 yıldır gözlük kullanan, bundan hiç hoşlanmayan ve artık, zamanı geldiğini düşünüp operasyon yaptırmaya karar veren biriyim.

Mümkünse İzmir'de, göz ameliyatı konusunda önerebileceği hastane veya doktor olan varsa, başından veya yakınları başından böyle bir operasyon geçmiş olan varsa tecrübelerine ihtiyaç duymaktayım.

Birçok farklı yöntemle operasyonlar yapılıyormuş, ne yapmam nereye gitmem gerektiği konusunda çok kararsızım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 😊
Öncelikle inşallah doğru uzmanı bulursunuz. Ben Alper ağca ya oldum 2012 yılında ve bende 20 yıllık gözlük kullanicisiyim. Dünya göze ilk muayeneye giden ve sonra Kuledibi göz Hastanesi'ne giden 3 arkadaşım da kuledibini tercih ettiler. Ben direkt oraya gittim amelyat oldum. Gidince neden orayı tercih ettiklerini anladım.nticaretjane mantığı yok. Dünya göz hala arayıp kampanya var göz ameliyatlarında diyo 😁 İstanbul Karaköy de . Devlet hastanesi . Şuan adı değişik göz eğitim araştırma diye geçiyo. Türkiye'nin her yerinden göz ameliyatı olmak için oraya geliyorlar. Şuan ne durumda bilmiyorum tabi. Ben amelyayimdan memnunun 10 dk bile surmemisti sanırım sadece göze bi damla ile uyusturuyolar her şeyi görüyorsunuz korkutucu olan hiç bir şey yok. .

Ben gecen sene eylülde oldum 2,5 miyoptu lens kullanıyordum iyiki de olmuşum etrafımda olan biteni goremiyordum bi tanıdığı denk gelsem yaklaşana kadar taniyamiyordum
Denize gittiğimde karar verdin yaptırmaya lens takamıyordum çocuklarımı seçemiyordum şimdi cokk memnunum cokk iyiki de yaptırıp gozlukten lensten kurtuldum
Ameliyat çok kısaydı acı yok ama insan haliyle bi gergin oluyor hap veriyorlar sakinleşmek üç dört dk anca sürdü ardından bi kac gun gözlerde sulanma oluyor ve evde bile güneş gözlüğü kullanılıyor yatarken dahi cikarmamistim sonrasında uzunca bir süre dışarı güneş gözlüğü ile çıkmıştım

Yaş sınırı var mı bende merak ediyorum. Önümüzdeki yaz eşime sonraki yıl kendime yaptırmak istiyorum. Konuyu takip ediyorum 👍

BEnde sol göz 2.75 sağ 2 astigmat ve mıyopum..sol da birde göz tembelliği var ..çok istiyorum ameliyat olmayı çünkü gözlüklerle yaşamak çok zor hele çocuk olduğundan beri gözlüğü çekiyor elini değiyor kafasını çarpıyor yamuldu zaten hele elinin lekesinden hiç biseyi net görmüyorum ...
Halam 5 numaraydı gözleri ankarada dün.. göz hastanesinde oldu çok mennun resmen kalkalım çerçevelerden kurtuldu ve gözlükleri çıkarınca yüzüne gençlik geldi sanki ...
Çok korkuyorum ameliyat sırasında herşeyi görüyorsun diyorlar ya ..Ama artık parayı bulursam kesin olucam bende

Ekşi’de lazer sonrası yaşananlar gibi bir başlık vardı. Hiç geçmeyen göz kızarıklığı ,hassasiyeti ve kuruluğundan bahsedıyorlardı. Çoğu pişmandı çünkü pc başında çalışıyorlardı. Bence orayı okumadan yaptırmayın.

X