Bölgesel İncelme l Dogum sonrası kalan göbek..

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
bu tur konularda hep yaziyorum yine yazayim korse takmak kullanmak zor hele de gobek alttan ustten fırlayınca oturup kalkinca zorluk oluyor korseli cit çitli badyler var internetten de alabilirsiniz ic camasiri satan satis siteleri var av..netwr.. gibi o tarz katalogu olan satis yapanlarda da var hem kullanimi kolay hem hepsini topluyor sagdan soldan cikmiyor gece gunduz bikmadan takmaniz lazim orantili sekilde topluyor.. bende hic gobek yok hatta dogum yapmamis gibiyim sezeryan yaptigim halde.. tavsiye ederim
Doğumdan hemen sonra mi kullandın korse

Göbeğin doğumla alakası yok. Yediklermizle var.
Sen doğumdan sonra atıyorum 55 kilo ol bakayım göbek kalıyor mu.
Benim olmam gereken kilo 62
Ben şuan 76 yım.
Şuan göbeğim var doğumdan kaldı dersem yalan olur çünkü boğaz yüzünden olur göbek 😁
Ben yamuna korse aldım.
Çokta memnunum lakin düzenli kullanmadım. Kullansam baya fark olurdu.
2. Bebeyide doğurup toptan vermeyi planlıyorum 😁

Takipteyim bende ayni durumdan muzdaribim 63 kilo olmama ragmen gobegim 6 aylik hamile gibi.

Bana kimse korse takmam gerektigini soylemedi tek basimaydim doktor da soylemedi dogal olarak takmadim. Bebegim 3 aylikken falan aldim ama sicaklarda takamamistim. Su an gobegin korseyle degil kiloyla alakasi oldugunu dusunuyorum. İdeal kiloya yaklastikca gobegim gidiyor. Sezaryen dogum yaptim. İlk aylarda gobegim bariz sarkikti. Zaman ilerledikce eski haline donmeye basladi. Daha da duzelecegini dusunuyorum. Gobegin eski haline tamamen donmesi ise bizim spor ve beslenmemize dikkat etmemizle alakali. Emek olmadan yemek olmuyor maalesef. Birde korse taktim gobegim gitti diyenlerin acaba ne kadar gitti gobegi. Kimi 80 kiloylen kimi 50 kiloyken zayif gorur kendisini bence goreceli bir kavram.

Doğumdan hemen sonra mi kullandın korse
hemen sonra kullanamadim benim dogumum cok agir gecti dogumdan sonra 3 gun hastaneden cikamadim 2 hafta yuruyemedim dogru duzgun.. dikislerin acisi gecesiye falan 2 3 haftayi belki bir ayi buldu benim kullanabilmem ...

Vücudunuzdaki ya oranı nedir? Daha önce bir arkadaş da yazmış, göbek kilonuzla alakalıdır diye. Boyunuz 180'se başka tabi. 2 sezaryen doğum yaptım, boyum 167, kilo 57... Son doğumum 1 sene önceydi. 25 kilo almıştım - verdim. Spor yapıyorum. Plank özellikle tavsiye ederim. Güzel toparlıyor o bölgeyi. Göbeğim yok sayılır, sezaryenden önceki kadar taş değilim ama 25 kilodan sonra bu forma girmesi bile ancak sporla olurdu. Kısaca spora ve kilo vermeye devam. Bunlara rağmen düzelmemesi imkansız.

Ebru Şallı’nın karın için pilates DVD si var, çok zorluyor ama çok güzel hareketler. Ben doğumdan sonra yapmayı düşünüyorum.
Doğumdan hemen sonra yapmayın lütfen en az bi 40 günle 2ay arası bekleyin. Ben pilates antrenörüyüm salak gibi Doğumdan hemen sonra spor yapmaya başladım ne kadar zorlayabilirim ki diye düşünüp karın Kasım yırtıldı ameliyat olmam lazım onun için mutlaka bekleyin bence

Doğumdan sonra göbek gitti korse falan takmadım eski kilomdan 3 kilo fazlaydım ama yiyip içiyor yatıyorum emziriyorum diye bahanem de hazır 73 kilo oldun şimdi iğrenç bi göbek var emzirmem bitince göbek falanda kalmıycak korsenin faydasına inanmıyorum valla

Göbekle igili bilinen en büyük yanlış hemen mekik vs başlanması. Öncelikle sıkı bir diyet ile 1..2 ay arası zayıflanmalı göbek iyice kendini salmalı. Yağlı göbek erimez. O yağlar kalın kas kütlesine döner. Zayılayıf mide ve göbek küçültüp kendni salınca sıkı bir karın programına başlanmalıdır. Yıllardır spor yaparım bunu kesinlikle dikkat et. Tek karın odaklı olma fuul body çalış. Zor gelir elin ayağın tutmaz acı çekersin ama diyet ve spor ile geçen 3 4 ay sonrası değişme kendin bile inanamazsın. ❤

Vücudunuzdaki ya oranı nedir? Daha önce bir arkadaş da yazmış, göbek kilonuzla alakalıdır diye. Boyunuz 180'se başka tabi. 2 sezaryen doğum yaptım, boyum 167, kilo 57... Son doğumum 1 sene önceydi. 25 kilo almıştım - verdim. Spor yapıyorum. Plank özellikle tavsiye ederim. Güzel toparlıyor o bölgeyi. Göbeğim yok sayılır, sezaryenden önceki kadar taş değilim ama 25 kilodan sonra bu forma girmesi bile ancak sporla olurdu. Kısaca spora ve kilo vermeye devam. Bunlara rağmen düzelmemesi imkansız.

Göbek benim de hassas noktam. Kaldı öyle. Geçen kadının biri kaç aylık dedi. Diyet yapıyorum. 51 kiloyum şu an. Ama boy 1.50. Bu göbeğin gitmesi için bu boyla ne kadar kilo vermem gerekir bilemiyorum. Keşke sizin gibi bende kurtulsam ondan

Doğumdan hemen sonra yapmayın lütfen en az bi 40 günle 2ay arası bekleyin. Ben pilates antrenörüyüm salak gibi Doğumdan hemen sonra spor yapmaya başladım ne kadar zorlayabilirim ki diye düşünüp karın Kasım yırtıldı ameliyat olmam lazım onun için mutlaka bekleyin bence
İlginiz için teşekkür ederim.

Korse takmakla gobek mi gider

74 kilo olan birini gobegi vardir zaten
Boyu kac bilmiyorum ama 50li kilolarda olsan gobek de kalmaz

Daha kilo vermen lazim yani

3 aylik aneyi. 65im ama hala gobegim var
H hayltkdn

Korse takmakla gobek mi gider 74 kilo olan birini gobegi vardir zaten Boyu kac bilmiyorum ama 50li kilolarda olsan gobek de kalmaz Daha kilo vermen lazim yani 3 aylik aneyi. 65im ama hala gobegim var H hayltkdn
Korse takmakla gobek mi gider 74 kilo olan birini gobegi vardir zaten Boyu kac bilmiyorum ama 50li kilolarda olsan gobek de kalmaz Daha kilo vermen lazim yani 3 aylik aneyi. 65im ama hala gobegim var H hayltkdn

Göbek benim de hassas noktam. Kaldı öyle. Geçen kadının biri kaç aylık dedi. Diyet yapıyorum. 51 kiloyum şu an. Ama boy 1.50. Bu göbeğin gitmesi için bu boyla ne kadar kilo vermem gerekir bilemiyorum. Keşke sizin gibi bende kurtulsam ondan
evet kilom fazla yanı bu kiloda olupta göbek olmaso normal bide dogum yapımca halıyle ama cogu ımsanda zayıfladım ama göbegım gitmedi yazmıs başka konularda okudumda boyum 1,65 yag oranımı da bılmıyorum ama en son yagdan vermiştim 5 kilo 1,30 kilo kastan gitti

Ben de iki sezaryen dogum yaptim. 4,5 ay oldu yapalı. Zaten oncesinde de gobegim hep vardi ama su an sarkik duruyor ve beni cok rahatsiz ediyor. Boy 160cm kilo 65. Spora baslamak istiyorum ama sütümü azaltir diye baslamiyorum. Zaten butun gun iki cocugun pesinde neredeyse oturmuyorum ama duzenli ve dogru hareketleri yapmadigim icin ve bogazimi tutamadigim icin zayiflayamiyorum. Ben gebeliklerimbe dogru duzgun kilo da almadim aslinda. Göbek icin tavsiye edebileceginiz ne var, bir de spor sütümü azaltir mi diye sormak istedim 😊

Ben de iki sezaryen dogum yaptim. 4,5 ay oldu yapalı. Zaten oncesinde de gobegim hep vardi ama su an sarkik duruyor ve beni cok rahatsiz ediyor. Boy 160cm kilo 65. Spora baslamak istiyorum ama sütümü azaltir diye baslamiyorum. Zaten butun gun iki cocugun pesinde neredeyse oturmuyorum ama duzenli ve dogru hareketleri yapmadigim icin ve bogazimi tutamadigim icin zayiflayamiyorum. Ben gebeliklerimbe dogru duzgun kilo da almadim aslinda. Göbek icin tavsiye edebileceginiz ne var, bir de spor sütümü azaltir mi diye sormak istedim 😊
Sezaryen doğumdan 3 ay sonra doktor izniyle hafiften spora başladım, ama asla göbek bölgemi zorlayan şeyler yapmadım, dikişler iyileşmiş olmasına rağmen riske girmemek için. 6 aydan sonra ritmi arttırdım. Şunu da diyeyim, ağır sporlar sütte laktik asiti arttırıyor, bazı bebeler sütü reddedebiliyormuş. Yani ağır spor olayına emzirirken zaten hiç girmemek daha iyi. Neyse... Benim sütüm hiç azalmadı, bol bol sıvı aldım tabi. Yalnız ben doğumdan önce de spor yapıyordum. Sizin spor geçmişiniz yoksa, 6 ayı doldurmayı bekleyin ve sonra yine de doktorunuza danışın. Spor yaparken fitness blender'ın programlarını kullanıyorum. "fitness blender abs" diye aratırsanız, göbek bölgesi için olan programını görürsünüz. O epey işe yarıyor.

Göbekle igili bilinen en büyük yanlış hemen mekik vs başlanması. Öncelikle sıkı bir diyet ile 1..2 ay arası zayıflanmalı göbek iyice kendini salmalı. Yağlı göbek erimez. O yağlar kalın kas kütlesine döner. Zayılayıf mide ve göbek küçültüp kendni salınca sıkı bir karın programına başlanmalıdır. Yıllardır spor yaparım bunu kesinlikle dikkat et. Tek karın odaklı olma fuul body çalış. Zor gelir elin ayağın tutmaz acı çekersin ama diyet ve spor ile geçen 3 4 ay sonrası değişme kendin bile inanamazsın. ❤
hem diyet yapıyorum ve hergün 40 dk egzersizl 1 ayda 6 kilo verdim diyetisyende şaşırdı tüm vücut calısıyorum sadece göbege odaklanmıyorum

Sezaryen doğumdan 3 ay sonra doktor izniyle hafiften spora başladım, ama asla göbek bölgemi zorlayan şeyler yapmadım, dikişler iyileşmiş olmasına rağmen riske girmemek için. 6 aydan sonra ritmi arttırdım. Şunu da diyeyim, ağır sporlar sütte laktik asiti arttırıyor, bazı bebeler sütü reddedebiliyormuş. Yani ağır spor olayına emzirirken zaten hiç girmemek daha iyi. Neyse... Benim sütüm hiç azalmadı, bol bol sıvı aldım tabi. Yalnız ben doğumdan önce de spor yapıyordum. Sizin spor geçmişiniz yoksa, 6 ayı doldurmayı bekleyin ve sonra yine de doktorunuza danışın. Spor yaparken fitness blender'ın programlarını kullanıyorum. "fitness blender abs" diye aratırsanız, göbek bölgesi için olan programını görürsünüz. O epey işe yarıyor.
verdiigniz bilgiler için teşekkür ederim umarım işime yarar

Atla deve değil yahu, verirsiniz tabi ki. Hepimizin genetiği, vücut ve kemik yapısı farklı. Kaç kilo vermeniz gerektiğini bir doktor, bir de siz bilirsiniz. Zaten diyet yapıyormuşsunuz, sporla da desteklerseniz, çok daha güzel sonuçlar alırsınız.

X