Kv sorunu

asudee11

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2024
182
-253
Hanımlar merhaba bir kv sorununda bende gelsin 😅
Yeni evli sayılırım kv farklı şehirlerde oturuyuruz oraya gitmişliğimiz sayılı yani.
Kv değişik bir tip mesela gideriz oraya ilk gün melek gibi sonraki günler birşey oluyor kadına. 50 yaşlarında kadın yemek bulaşık yardım edeyim bende diyorum yok ben yaparım falan diyor. Sonrada bunun lafını yapıyor tabi. Bu son gidişimizde güzel gezilecek yerleri var eşime dedim ki annenlerede söyle haftasonu buraya gidelim diye neyse karar verildi gidildi. Neyse geziyoruz kv dizleri ağrıyor eşim dedi ki anne sen otur dinlen burda biz yüksekçe bir yer var oraya gezip geleceğiz. Aman demez olaydı yol boyunca surat 5 karış vay efendim sana bana öyle demişsin karını alıp gitmişsin neler neler. 1 haftaya öyle böyle geçirip evimize geldik. Geldikten 10 gün sonraydı galiba kv eşim konuşuyor başladı söylemeye resmen benim şikayetimi oğluna yapıyor o bana hizmet edeceğine ben ona hizmet ediyorum ben hastaydım bana bir çorba bile yapmadı (hasta falan değildi) sende hiçbirşey demedin sen kılıbık birisisin. Gezmeye gittiğimizde yol boyunca ağladım dönüp bana bakmadı bile (ağlamadı) oradayken dişçiye gitmem gerekti geldiğimde çorba yapmıştı onun bile lafını yaptı hasta halimle ona çorba yaptı diye. Yok suratımı asıyormuşum bir Günaydın bile demiyormuşum ben nasıl gelinmişim ben şok tabi. Eşim gereken cevabı veriyordu tabide bunları neden bana değilde eşime söylüyor.
Arayıp konuşmalıyım sizce bana değilde oğluna söylüyorsun birşeyin varsa benimle konuş diye ?

Arayıp konuşmalıyım sizce bana değilde oğluna söylüyorsun birşeyin varsa benimle konuş diye ?
Hayır tabii ki.
Bir de şahsen ben olsam işlere yardım edeyim demem kalkar yaparım. Büyükler her ne kadar hayır falan dese de bekliyorlar yani. Kendi annemin evinde nasılsam kV evinde de öyle olurum. O konuda biraz kV ye hak verdim

Yani bilmiyorum annemin evinde olduğum gibi asla orda rahat olamam. Daha çok yeni olduğumuz içinmi bilemiyorum.
Hayır tabii ki.
Bir de şahsen ben olsam işlere yardım edeyim demem kalkar yaparım. Büyükler her ne kadar hayır falan dese de bekliyorlar yani. Kendi annemin evinde nasılsam kV evinde de öyle olurum. O konuda biraz kV ye hak verdim
Yani bilmiyorum annemin evinde olduğum gibi asla orda rahat olamam. Daha çok yeni olduğumuz içinmi bilemiyorum.

Ya tabii rahat olma konusunda haklısın ama iş yapma, yardım etme konusunda hep bi beklenti içindeler. Benim gördüğüm 10 kV den 8 i böyle en azından🤣 o yüzden ben olsam yapardım kafam rahat olurdu

Neden size söylesin ?
Nazi size zaten geçmez bu 1.
Derdi zaten sizinle olan didismesini çözmek değil bu da 2..
Hastayım diyormuş,olmadığını söylüyorsunuz.
Ağladım diyormus,aglamadi diyorsunuz.
İşte yeni evli olduğunuzdan konusarak çözmeye çalışıyorsunuz.
Dengeleri gozeteceksiniz.
Ne KV ile Ne görümce ile çok içli dişli olamayacaksiniz 🤔
Bundan 5 sene sonra kocaniz da sizi savunmayi bırakabilir.O yüzden belirli bir denge kurmanız gerek.
Siz siz olun gorumcenizi ve Kv'nizi sırf kocanız sizi savunuyor diye kotulemeyin.
Sonra ters teper,cicim ayları bitince..

Neden size söylesin ?
Nazi size zaten geçmez bu 1.
Derdi zaten sizinle olan didismesini çözmek değil bu da 2..
Hastayım diyormuş,olmadığını söylüyorsunuz.
Ağladım diyormus,aglamadi diyorsunuz.
İşte yeni evli olduğunuzdan konusarak çözmeye çalışıyorsunuz.
Dengeleri gozeteceksiniz.
Ne KV ile Ne görümce ile çok içli dişli olamayacaksiniz 🤔
Bundan 5 sene sonra kocaniz da sizi savunmayi bırakabilir.O yüzden belirli bir denge kurmanız gerek.
Siz siz olun gorumcenizi ve Kv'nizi sırf kocanız sizi savunuyor diye kotulemeyin.
Sonra ters teper,cicim ayları bitince..
Ama çok saçma değilmi benimle bir problemin varsa çocuk gibi şikayet edeceğine bana söyleyebilirsin konuşularak herşey çözülebilir.

Bence ara konuş, cemkir hatta aramız bozulsa mutlu mu olacaksın de, sen sustukça tepene biner abartir şikayetlerin dozunu. Ne münasebet ki yeni gittiğin bir evde iş yapasin kaldı ki hasta değilmiş ve yapma demiş. Yalanlarını yüzüne vur daha da gelirken 2 kere düşünelim de.
Gerçekten bundan Mutlu olduğunu düşünüyorum.

Yeni evli sayılırım kv farklı şehirlerde oturuyuruz oraya gitmişliğimiz sayılı yani.
Kv değişik bir tip mesela gideriz oraya ilk gün melek gibi sonraki günler birşey oluyor kadına. 50 yaşlarında kadın yemek bulaşık yardım edeyim bende diyorum yok ben yaparım falan diyor. Sonrada bunun lafını yapıyor tabi. Bu son gidişimizde güzel gezilecek yerleri var eşime dedim ki annenlerede söyle haftasonu buraya gidelim diye neyse karar verildi gidildi. Neyse geziyoruz kv dizleri ağrıyor eşim dedi ki anne sen otur dinlen burda biz yüksekçe bir yer var oraya gezip geleceğiz. Aman demez olaydı yol boyunca surat 5 karış vay efendim sana bana öyle demişsin karını alıp gitmişsin neler neler. 1 haftaya öyle böyle geçirip evimize geldik. Geldikten 10 gün sonraydı galiba kv eşim konuşuyor başladı söylemeye resmen benim şikayetimi oğluna yapıyor o bana hizmet edeceğine ben ona hizmet ediyorum ben hastaydım bana bir çorba bile yapmadı (hasta falan değildi) sende hiçbirşey demedin sen kılıbık birisisin. Gezmeye gittiğimizde yol boyunca ağladım dönüp bana bakmadı bile (ağlamadı) oradayken dişçiye gitmem gerekti geldiğimde çorba yapmıştı onun bile lafını yaptı hasta halimle ona çorba yaptı diye. Yok suratımı asıyormuşum bir Günaydın bile demiyormuşum ben nasıl gelinmişim ben şok tabi. Eşim gereken cevabı veriyordu tabide bunları neden bana değilde eşime söylüyor.
Eşin dengeyi kurup haklı haksızı ayırt ediyor kurdugunuz aileye sahip çıkıyorsa hiç kv ile muhatap olma.. Hele de olayları çarpıtan biriyse yeni bir tiyatro çıkmasına sebep olursun. Eşin yanında iken telefonda o duyarak konuş ya ses kaydına al ille de konuşacaksan ki bence lüzum yok.. nasıl olsa iş yapmayan gelin olmuşsun düzelmez bu saatten sonra

Ama çok saçma değilmi benimle bir problemin varsa çocuk gibi şikayet edeceğine bana söyleyebilirsin konuşularak herşey çözülebilir.
Yahu oğlu varken Kv'lerin %80'i açıp gelinine bir şey söylemez.
Kızım (Oğlum )sana söylüyorum gelinim sen anla durumudur bu.
Ayrıca problemi çözmek istediği de sizin varsayiminiz.
Zaten yalan söylediğini belirtmissiniz ?
Hasta değildi,aglamiyordu.
E madem böyle ; neden hasta gibi yahut ağlamış gibi anlatıyordu oğluna ?
Henüz yeni evlisiniz,ileride zaten anlayacaksınız.
Bazen konuşmamak çok daha evladir cünkü insanlar konustuklerinizi da carpitirlar 😌

Kendisini oğlunun karısı sanan bir adet kaynana kişisi mi diyeyim yoksa sen mi gercek adını söylemek istersin şirretnur

X