Çamaşır ve Kurutma Makineleri Kurutma makinesi sorular

hala almayi basaramasam da arastirmalarim sonucu ikisi bir arada olanlar hiç onerilmiyor.
Evet malesef öyle. Çok pratik olur aslında ama bir elektronik alete 2 görev yüklemek demek her görevi için bazı temel özelliklerden vazgeçmek demek oluyo. Hem yıkama hem kurutma yapıyo ama ikisini de tam randımanlı yapamıyo.

Teknik kısmını pek bilmiyorum. Yok pompaymış yok ısı falan.
Benimki arçelik. Çok ama çok memnunum.
Isı muhabbeti yok sanırım çünkü benim makinalarım dolap içinde, yıkarken dolabın kapağını açık bırakın dediler. 1 tane filtre var hemen kazanın orda, onu her yıkamada temizliyorum. Kıyafetlerin pamukçukları birikiyor orda. Bi tanede makinanın içinde filtre var 30 kullanımda diyor ama onda adam gibi bişey çıkmadı temizlediğimde. Vallahi fırından çıkan ekmek gibi kıyafetler. Kırışmıyor ve üzerlerinde pamukçuklar kalmıyor

Monte edeceksen çamaşır makinenin üstüne aynı marka olmalı diye biliyorum
beyaz eşyacı akrabam söylemişti en ucuzunu aldırmıştı bana bilindik bir markanın gayet memnunum b sınıfı aldım aradaki fiyat farkını kullandıkça amorti edersin boşyere para verme demişti
Benimki bacasız b sınıfı bağlatmaya gerek Yok eğer yerin yoksa balkonda bile durabilir
Ben memnunum şu özelliği olsaydı diyebileceğim hiç bişey yok

Hayatımda yaptığım en iyi şey bu makineyi almak oldu. Bazen eşimin bir kıyafetini yıkardım işe çağırırlardı hadi bakalım ütüyle kurut ki adam işe gitsin.. Şimdı yıkayıp atıyorum bir iki parçaysa en fazla 1 saate hazır. Ütü işim yarı yarıya azaldı eskiden trikoları da ütülerdim şimdi birkaç tanesi hariç hiç gerek duymadan katlıyorum ütülü gibi. Atletler bile ütülü gibi çıkıyor.
Elyaf yorganın nevresimini sökmeden öylece yıkıyorum ardından öylece kurutmaya atıyorum mis gibi çıkıyor, yorgan yüzü değiştirmek istemezsem kısa yoldan işim halloluyor.
Ama şöyle bir şey var pamuklu pijamalarım iç çamaşırlarım birazcık çekti. Zaten birçok çamaşırın etiketinde kurutma makinesinde kurutmayın ibaresi var. Mecbur kurutuyorum az da olsa bi çekme oldu. İşin garibi hep 90 yıkardım çekmezdi kurutmada neden çekiyor anlamadım 90 dn daha büyük ısısı yoktur herhalde.
Aynı zamanda kaşe ve kaşmir kabanlarımı kuru temizlemeye vermiyorum her zaman makinede yıkarım. Bu sefer makinede kuruttum ve hiçbir değişiklik olmadı yıpratmadı.
Kurutma yaparken büyük parçaları küçüklerle atmamak gerekiyor o zaman nemli ve kırışık çıkabilir, ayrı kurutmak daha iyi

X