Kuru cilt,buna rağmen sivilcelenme ve tahriş... Önerilerinize ihtiyacım var lütfen...

cnm bu arada cok gecmıs olsun
umarım gecer yıne de hıc cıkmaz
stesten uzak durunca flan cıkmazmıs dıyosun ama stes herseyın bası zaten ve de asla kurtulmak mumkun degıl gıbı ıllakı bı stes oluyo malesef :26::26:
benım de bı azcık steslenıyım hemen hemde sıvılce cıkar bu stes yuzunden zaten bunlar gelıyo basımıza :KK30::KK30:

geçen yıl yoğun bir sivilce sorunu yaşadım.
29 yaşındayım ve ilk defa hayatımda bu kadar çok sivilcem olmuştu.
üstelik çıkan da geçmiyordu.
kan testi-hormon testi-yumurtalık testi hepsi normla çıktı.
denemediğim kozmetik ürünü, ev yapımı maske kalmadı.

hayıt tohumu önerdi bi arkadaşım regl düzensizliğim için.
düzenli kullandığımda sivilcelerimin çıkması da azaldı.
ürün olark ise sadece acnecinamide in faydasını gördüm.
eczane ürünü, fiyatı da uygun.
yüz yıkama jelini ve nemlendirici jelini kullandım, izleri de hafifletti.
ama %100 etkili olmadı maalesef..

geçen yıl yoğun bir sivilce sorunu yaşadım.
29 yaşındayım ve ilk defa hayatımda bu kadar çok sivilcem olmuştu.
üstelik çıkan da geçmiyordu.
kan testi-hormon testi-yumurtalık testi hepsi normla çıktı.
denemediğim kozmetik ürünü, ev yapımı maske kalmadı.

hayıt tohumu önerdi bi arkadaşım regl düzensizliğim için.
düzenli kullandığımda sivilcelerimin çıkması da azaldı.
ürün olark ise sadece acnecinamide in faydasını gördüm.
eczane ürünü, fiyatı da uygun.
yüz yıkama jelini ve nemlendirici jelini kullandım, izleri de hafifletti.
ama %100 etkili olmadı maalesef..

cnm malesef %100 etkılı olmuyo hıc bısey dedıgın gıbı zaten bızlerde en aza ındırmeye calısıyoruz
benım de sorunum yaglar cıkıyo sıvılce de alnımda pek degıl ıkı uc tane cıkar ama beyaz tenlıyım cok bellı olur hemen bı de oynadıysam bayagı bı kızarır

her neyse cnm bastan bıraz okursan bız burdakı ıkı arkadasla bırlıkte once 21 gun maydonoz kuru sonra 21 gun lavanta kru uyguladık ve de ızlerı gecırıyo lavanta maydonoz da kırı atıyo dısarı
karacıger temızlıyo her ıkısı da ıstersen sen de ıc derım bu kurlerı
bu arada hayıtı ben 2.5 3 aydır ıcıyorum cnm ve gercekten dedıgın gıbı herseye faydası var ben gous buyutmek ıcın ıcıyodumn ama akneye falan da ıyı gelıyomus ve hatların belırgınlesıyomus adet agrıları falan da 0 dı benım yanı ama bu kurlerım bıtene kadar ıcmedım hayıtı
artık bıttı ıkısıde o yzdenhayıta baslıcam 5 gun aramda yalnız o aradan sonra lavantaya devam edıcem hayıtı da bırakmıcam :KK34:

cnm malesef %100 etkılı olmuyo hıc bısey dedıgın gıbı zaten bızlerde en aza ındırmeye calısıyoruz
benım de sorunum yaglar cıkıyo sıvılce de alnımda pek degıl ıkı uc tane cıkar ama beyaz tenlıyım cok bellı olur hemen bı de oynadıysam bayagı bı kızarır

her neyse cnm bastan bıraz okursan bız burdakı ıkı arkadasla bırlıkte once 21 gun maydonoz kuru sonra 21 gun lavanta kru uyguladık ve de ızlerı gecırıyo lavanta maydonoz da kırı atıyo dısarı
karacıger temızlıyo her ıkısı da ıstersen sen de ıc derım bu kurlerı
bu arada hayıtı ben 2.5 3 aydır ıcıyorum cnm ve gercekten dedıgın gıbı herseye faydası var ben gous buyutmek ıcın ıcıyodumn ama akneye falan da ıyı gelıyomus ve hatların belırgınlesıyomus adet agrıları falan da 0 dı benım yanı ama bu kurlerım bıtene kadar ıcmedım hayıtı
artık bıttı ıkısıde o yzdenhayıta baslıcam 5 gun aramda yalnız o aradan sonra lavantaya devam edıcem hayıtı da bırakmıcam :KK34:

evet göz attım yazdıklarınıza.
lavanta kürünü duymuştum daha önce ama karaciğere etkisi olduğunu biliyorum.
benim karaciğer enzimlerim normal çıkmıştı diye denememiştim.
stres kaynaklı benimki sanırım.
hayıtın göğüs büyütme etkisi de mi varmış?
hiç farkında diilim.
dur o zaman çoktandır unutmuştum, yeniden başlayayım :)

evet göz attım yazdıklarınıza.
lavanta kürünü duymuştum daha önce ama karaciğere etkisi olduğunu biliyorum.
benim karaciğer enzimlerim normal çıkmıştı diye denememiştim.
stres kaynaklı benimki sanırım.
hayıtın göğüs büyütme etkisi de mi varmış?
hiç farkında diilim.
dur o zaman çoktandır unutmuştum, yeniden başlayayım :)

gogus butme konusuna gelırsen neler var neler cnm :KK52:
hayıttan bu anlamda cogu kısı memnun bıde kara uzum cekırdegı toz halınde satılıyo ondan her gun bı ya da ıkı tatalı kasıgı yut derım o da buyutuomus
ve de masaj tabı masajsız olmaz cnm
bu arada stres zaten herseeyın her haslatılıgın nedenı malesef kacıs yok cnm ya :KK31::KK31:
papatya cayı sakınlestırırmıs ama onu dene ıstersen ya da sinir otu
ben papatya bı kac kez ıcmıstım ama ınsrı otu hıc ıcmedım

kırışıklık önleyici çay varmı bilmiyorum ama kırışıklığa müsait yerlere masaj yapabilirsin,cildin nemli olması gerekiyor bu yüzden eğer bi çay içeceksen kayısı çayı iç bol bol kayısı tüket. Yüzde çalışmayan kaslar var zaman zaman masaj yaparak kırışıklığa belkide engel olabilirsin ...
bu arada geçmiş olsun canım ayakların için dikkat et bende yakın zamanda ayakkabı aldım uçları baya sıktı neyse ki bi kaç yöntemle açıldı :KK1:

lavantada bgn 9. günüm çok şükür sivilcem olmadı maydonoz yanaklarımda sivilce çıkartıodu bunda öle bişey olmadı banamı öle gelio bilmiorum biraz daha lekeler sönmüş gibi bi arkadaşımda dün yüzünde parlama düzelme var falan dedi bitek göğüsümün üstünde bi kaç sivilce çıkarttı oda çok ilginç :KK70: onlarda geçti sonra bu kür bittikten sonra biraz ara verip gene devam edicem sanırım 2 defa yapmak daha etkili olur tadınada alıştım nasılsaa arada siyah noktaları dayanamap sıkıyorum :KK43: birazda sivilce oluşturanlar bunlar ztn ama onlarda pek iz kalmıyor geçiyor

kırışıklık önleyici çay varmı bilmiyorum ama kırışıklığa müsait yerlere masaj yapabilirsin,cildin nemli olması gerekiyor bu yüzden eğer bi çay içeceksen kayısı çayı iç bol bol kayısı tüket. Yüzde çalışmayan kaslar var zaman zaman masaj yaparak kırışıklığa belkide engel olabilirsin ...
bu arada geçmiş olsun canım ayakların için dikkat et bende yakın zamanda ayakkabı aldım uçları baya sıktı neyse ki bi kaç yöntemle açıldı :KK1:

cnm ayaklarıma tam gelıyo ayakkabı o konuda sıkıntım yok ama benım aykalarım kendı sorunlu her yaz oyle bı sorun yasarız annemde aynı sekılde bı de benım aykalarım 38 no normal ama taraklı ıste acıtıyo sagol cnm :KK34:
kırısıklık ıcın uzum cekırdegı yagı almıstım dun bı baktım hafıften goz altlarım kırısık cokcok az ama yakından bakınca bellı oluyo benımde uyku problemım var annem ondan dıyo
kayısı konusuna gelınce dıkkate alıcam cnm evde kuru kayısı mutlaka olur bızde bende yemeye baslayım

lavantada bgn 9. günüm çok şükür sivilcem olmadı maydonoz yanaklarımda sivilce çıkartıodu bunda öle bişey olmadı banamı öle gelio bilmiorum biraz daha lekeler sönmüş gibi bi arkadaşımda dün yüzünde parlama düzelme var falan dedi bitek göğüsümün üstünde bi kaç sivilce çıkarttı oda çok ilginç :KK70: onlarda geçti sonra bu kür bittikten sonra biraz ara verip gene devam edicem sanırım 2 defa yapmak daha etkili olur tadınada alıştım nasılsaa arada siyah noktaları dayanamap sıkıyorum :KK43: birazda sivilce oluşturanlar bunlar ztn ama onlarda pek iz kalmıyor geçiyor

pek sıvılce cıkartmıyo bu cay cnm evet
benım kurum bıttı ben bı daha yapıcam sanırım bayagı bı ıcerım ben artk bu cayı gunluk bırakmam gıbı alıstım da hayıtta ıcıyorum ıkı gundur tekrar basladım bakalım

devamlıda içmenin bi zararı olmasın ama kür sonuçta 2 seferden fazla kullanma bence canım

devamlıda içmenin bi zararı olmasın ama kür sonuçta 2 seferden fazla kullanma bence canım

yok cnm devamlı degıl yıne 21 gun uygulucam sonr ahıc uygulamıcam bayagı bı hyıta daevam edıccem sadece arada yesıl cay falan
ama temellı kullnmıcam dedgın gıbı zararı da olablır

yok cnm devamlı degıl yıne 21 gun uygulucam sonr ahıc uygulamıcam bayagı bı hyıta daevam edıccem sadece arada yesıl cay falan
ama temellı kullnmıcam dedgın gıbı zararı da olablır

aynen bnde öyle düşünüyorum cnm :) kürün bitmesine çok az kaldı yüzümde sivilceler çıkmaya başladı gene sendede böyle oldumu ama bu kürün cidden çok faydası oldu ya cildime parlama geldi resmen

aynen bnde öyle düşünüyorum cnm :) kürün bitmesine çok az kaldı yüzümde sivilceler çıkmaya başladı gene sendede böyle oldumu ama bu kürün cidden çok faydası oldu ya cildime parlama geldi resmen

cnm ben basladım tekrardan aslında hasta oldugum ıcın bıraz gec basladım cnm ne olur ne olmaz dıye
vala alnımda leklerım nerdeyse gectı yok gıbı bısey :KK52: Allah ıma sukurler olsun :21::21::21:
cenmedekı de cok cok kucuk kaldı bellı bıle olmuyo yakından bellı oluyo
ara sıra alnımda tek tuk hasta olmadan once cıkıyo o da normal karsılıyorum cnm bugunkacıncı gunum saymadım ama dah aetkılı olcak bence zaten alıstımda caya bı zararıu olcagını da sanmıyorum su an ıcıyorum hatta
bence de basla tekraradan dah aetkılı oluyo ve sıvılce cıkması azalıyo resmen artık cok cok az cıkıyo mesel aben hasta oldugumda bı gorsen alnım kırmızı kırmızı kucuk kucuk sıvılceler cıkardı sımdı ıkı uc tane anca cıktı :KK52::KK52:
aman bıze nazar degmesın dıyelım :21::21::21::21:

konuyu acan arkadasım tekrara tesekkur ederım umarım sende faydasını gorursun :21::21:

maşallah ne güzel faydasını görmüşsünüz... sevindim gerçekten...
lavantanın zararı yok düzenli ve belli aralıklarla içildiğinde zararı olmaz ... cilt sorunları birebir ciğerler ile alakalı olduğu için maydanoz,lavanta vs kürler ciğerdeki ve kadan ki mikrobu temizler...

yanen cnm bayagı goruyorum faydasını ıkıncı kurumde hıc sıvılce eskısı kadar cıkmıyo alın bolgemın ust tarafında cıkıyo du sımdı nerdeyse bır ıkı anca cıkıyo ve cıkınce da agrılı cıkıyo ama onemlı degıl bı ıkı cıksın da ız kalmadan gıtsın
:KK34: :KK54::KK54:

Merhaba!
Bende kendi sorunumu ve bilgilerimi burda yazmak istedim.Yanaklarımda ve çene altımda 22-23 yaşlarında tüylenme başladı.Yoğun olarak.İp,ağda,tüy sarartıcı ve cımbızla 3-4 yıl idare ettim ama gelin birde bana sorun neler çektim.Özellikle ağda ve iple aldığımda yaralar çıktı yaralar iyileşene kadar da tüylerim yeniden çıktı.Yani anlayacağınız düzgün bi ciltte gezemedim yıllarca.Daha sonra lazer epilasyoın yaptırdım.İyi geldi,ama 1,5 yıl olmasına rağmen tam bitmedi,ayrıca doktorum ısrarla bana kendi firmasının su bazlı güneşl koruyucu kremini almamı önerdi.Fiyat olarak fazla geldiği için almadım.Bunun yanı sıra burnumun kenarlarında özellikle sağ tarafta kuruma pullanma oluştu.Kış mevsimi ve yaşadığımız yerde kuru soğuk ve ayaz olduğu için hava şartlarına bağladım.Krem vazelin sürmeye başladım.Ve aylar sonra bi cildiyeciye gittim.Egzama iş meslek hastalığıymış.Bana Hipokort adında bi krem verdi ama kortizon içerdiği çok kullanma dedi.Zaten kullandığımda faydalı,bıraktığımda ise tekrar başladı.2 ay sonra tekjrar gittim bu sefer başka bi ilaç verdi,ve ben "yüzümde cilt kuruluğu sorunu olduğumu söyledim aynı ilacı yüzüne de sür dedi.Akıllı davranıp önce burun kenarımda deneyim dedm,iyikide yüzüme sürmemişim sanki yaraya tuz bastılar olduğundan daha fazla yaktı ve acı verdi.İşim nedeni ile doktora şikayete gitmedim sonuçta cilt bu telafisi yok bi çok şeyin hasarı gibi.Laze epilasyon doktoruma anlattım bu durumda benim kremi al yok alamam diyorsan Bepanthen kullan derim dedi çünkü yan etksii yok dedi.Ben o zaman için "buda nesi bebek poposuna sürülen şey benim yzümü nasıl iyileştirebilir ki"dedim almadım.Daha sonra yüzümün genelinde soğuktan,ayazdan ve nedeni bilemdiğim bi sebepten hem kuruluk pullanıp dökülmeler öyleki cildim bir anda yaşlanıp kırışıyordu ve şişlik oluyordu hemde bu kuruluğa rağmen küçük küçük sivilcelenme ve tahriş.İnanılmaz acılı ve kötü görüntü.Nemlendirici sürsem sivilce de var sürmesem kuruluk.Başka bi hastanede cildiyeciye gittim,bana kozmetik bi ürün tavsiye etti aynı zamanada dermatop merhem yazdı.ben kozmetik nemlendirici yi almadım.hem fiyatı hemde bu bi hastalık ise kozmetik ile iyileştirmeyeceğini düşündüm.Dermatop krem çok iyi geldi.Yalnız hem aczacı hemde doktor 4-7 den günden fazla kullanma dedi.Nedeni o zaman için sormamıştım ama eczacı kortizon dedi daha sonraki alışlarımda.Ama cildiimi iyileştirmesinin,sivilcelerimi söndürmesinin ve daha güzel bir görünüm vermesinin yanında özellikle çene altımda dudak kenarımda küçük yağ bezeleri oluşturdu.Sonradan araştırdım bunları yapabiliyormuş.Yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum ama talimatlara uymadığım için belkide cildiim alıştı ,kullanmadığımda kötüleşiyor.Bırakmak istedim bu ilacı ,ve yaşmaya bal ve süt maskesi yaptım bi kaç gün hem gözenekler temizlensin hemde nemlensin diye... Ama yüzüm yine tahriş oldu,Kuruluk pullanma dökülme şişlik ve buna rağmen sivilcelenme.Tesadüfen yazdım ve burda Bepanthen kremi gördüm....(Bu konuyu aynı zamanda Bepanthen konusu altınada yazdım)
Şimdi çok uzun oldu ama bu sorun bi çok kişide hayat şartını etkiliyor bende olduğu gibi.... Sormak istediğim;
-1.Bepanthen krem,plus,veya merhem tüylenme yapsa neden lazer doktoru bunu tavsiye etsin,kaldı ki benim tüylenmem bitmediği için oda rahatsız bu durumdan.Tüylenme yapsa onu kullan dermi,kendi aşına su katarmı????
-2.Tüylenme hormon sorunudur.Ben tüylenmem azaldı ama bitmediği için lazer doktorumun tavsiyesi ile kadın doktoruna gittim tahliller yaptı ve hormonların yüksek diyerek yasmin verdi 3 ay kullan dedi şu an onuda kullanıyorum.Tüylenme yapsa bu krem tüylerimizden kurtulmak içinde bi çok ürün verildi.Sadece yüzeysel bi etken tüylerimizden kurtarmadığı gibi bu kremlerde tüyü arttırmaz kanaatindeyim.Öyleyse keller bunu saçına sürsün de saçları çıksın.
-3.Bepantheni dün ve bugün kullandım.Cildimde küçük pullanmalar ouştu.Tahrişler iyileşmeye başladı ama pullar oluştu.Sanırım yenilenme dediği şey bu.Eski deriyi ölü hücreyi bu şekilde atıp yenilenme oluşturacak....
Hepimizin cilt tipi,bünyesi,vücut işlevi farklıdır."Kesinlikle kullanmayın tüy yaptı,aman dikkat kararttı,iyice berbat etti,yada çok iyi geldi,mücize oldu"diye yazmadan önce lütfen cilt yapınızı,sorunlarınızı ncesinde ne kullandığınız ve nasıl ve ne şekilde başladğını yazarsanız insanlarda bizlerin yorumlarından kendilerince bişeyler bulbilirler... Çok uzun oldu okuyanlara teşekkür ederim.Bu durumda bana da tavsiye edebileceğiniz şeyler varsa lütfen bekliyorum...Cildiyecilere gidip kısa zamanda tahlil yapmadan bildikleri bi ilacı yazmalarından,acı ile eczacıya gittiğimde ateş pahası kozmetik ürünleri hemen bunu al tek çare bu diyip ilaçla tedavi mantığını önermemelerinden fazlasıyla sıkılmış durumdayım... Aynı sorunu olan yada bu durumu bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.... Teşekkürler....

öncelikle geçmiş olsun bende seninki gibi olmasa sorunlar yaşadım adet düzensizliğim vardı hormonlarda problem var dedi doktor diane35 kullandım sivilce yaptı suratımda ama minik minik sinir bozucu ve yüzüm tahriş oldu bunun üzerine 3 doktora gittim hepside iyi doktorlardı sözde bana akne ilacı verdi ama hiçbiri bu hassasiyetler için bişey önermedi. benim cildim aslında karma ama verilen ürünler yanlış olduğu için zaten hassas olan cildim iyice hassaslaştı su bile yüzümü geriyo o durumdaydım.
2 hafta önce tesadüfen eczaneye gittiğimde ordaki kız önerdi Bioderma ürünlerini çokta tatlı güzel güzel anlattı neler yapacağımı bende 2 haftadır düzenli olarak kullanıyorum çok memnunum burada önemli olan cildini iyi analiz etmen ve güzel bi şekilde temizleyip bakımını yapman bu ürünler çok güzel ve toleransları yüksek kullanmanızı tavsiye ederim.

öncelikle geçmiş olsun bende seninki gibi olmasa sorunlar yaşadım adet düzensizliğim vardı hormonlarda problem var dedi doktor diane35 kullandım sivilce yaptı suratımda ama minik minik sinir bozucu ve yüzüm tahriş oldu bunun üzerine 3 doktora gittim hepside iyi doktorlardı sözde bana akne ilacı verdi ama hiçbiri bu hassasiyetler için bişey önermedi. benim cildim aslında karma ama verilen ürünler yanlış olduğu için zaten hassas olan cildim iyice hassaslaştı su bile yüzümü geriyo o durumdaydım.
2 hafta önce tesadüfen eczaneye gittiğimde ordaki kız önerdi Bioderma ürünlerini çokta tatlı güzel güzel anlattı neler yapacağımı bende 2 haftadır düzenli olarak kullanıyorum çok memnunum burada önemli olan cildini iyi analiz etmen ve güzel bi şekilde temizleyip bakımını yapman bu ürünler çok güzel ve toleransları yüksek kullanmanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim beni anladığın ve bilgi verdiğin için....

Bi çok eczacıda burda ısrarla bana kozmetik ürünler satmak istedi...Cildim deki tahrişe doktorların bile kesin isim veremediğini gmrünce açıkçası kozmetiğin faydalı olabileceğini düşünmemiştim.Benim dudak kenarımda yanağımın dudağıma yakın kısmında alt tarafta toplu iğne başı büyüklüünde iltihap gibi görünen kabarcıklar çıkıyor,sıktığımd kızarıklık oluşuyor.Kendimde denedim güneş kremi nemlendirici siyah nokta temizleyici tonikler yani gül suyu bile kullandığımda bi süre sonra oluşuyor ,ee malum kurumaması içincidlimin nemlendirici sürmek güneşe çıktığımda koruyucu kullanmak zorundayım.Biodermayı bana tavsiye ettiler ama yakın durmadım şimdi sizin yorumunuzla alma düşüncem oluştu.Az çok anlamışsınızdır.Benim bu sorunuma biodermanın hangi ürününü kullanmalıyım hem güneş koruyucu olarak hemde tahrişi azaltarak isim olarak yazarsanız sevinirim...

cnm ben basladım tekrardan aslında hasta oldugum ıcın bıraz gec basladım cnm ne olur ne olmaz dıye
vala alnımda leklerım nerdeyse gectı yok gıbı bısey :KK52: Allah ıma sukurler olsun :21::21::21:
cenmedekı de cok cok kucuk kaldı bellı bıle olmuyo yakından bellı oluyo
ara sıra alnımda tek tuk hasta olmadan once cıkıyo o da normal karsılıyorum cnm bugunkacıncı gunum saymadım ama dah aetkılı olcak bence zaten alıstımda caya bı zararıu olcagını da sanmıyorum su an ıcıyorum hatta
bence de basla tekraradan dah aetkılı oluyo ve sıvılce cıkması azalıyo resmen artık cok cok az cıkıyo mesel aben hasta oldugumda bı gorsen alnım kırmızı kırmızı kucuk kucuk sıvılceler cıkardı sımdı ıkı uc tane anca cıktı :KK52::KK52:
aman bıze nazar degmesın dıyelım :21::21::21::21:

konuyu acan arkadasım tekrara tesekkur ederım umarım sende faydasını gorursun :21::21:

sana baya geç cevap veriyorum kusura bakma canım artık :KK70: bende ikinci defa başlicam dedim hep yarım kaldı artık eylülde başlarım tekrar diye düşünüyorum yüzümde baya düzelme oldu çok mutluyum birazda bi krem kullandım onun etkisi oldu bu siteden öğrendim la roche posay cicaplast adı herkse öneririm yüzümü çok yordum aslında bi sürü şey denedim artık biraz dinlendirmemde lazım sanırım gözeneklerim açılmaya başladı artık tek sorunum bu oldu malesef :KK43:

sana baya geç cevap veriyorum kusura bakma canım artık :KK70: bende ikinci defa başlicam dedim hep yarım kaldı artık eylülde başlarım tekrar diye düşünüyorum yüzümde baya düzelme oldu çok mutluyum birazda bi krem kullandım onun etkisi oldu bu siteden öğrendim la roche posay cicaplast adı herkse öneririm yüzümü çok yordum aslında bi sürü şey denedim artık biraz dinlendirmemde lazım sanırım gözeneklerim açılmaya başladı artık tek sorunum bu oldu malesef :KK43:

cnm bende uzun zamandır gırmıyorum zaten gırsemde okuyup cıkıyorum artık pek gıremıyorum sende kusura bakma
ben valla uzun zamandır bıraktım lavantayı hayıta asladım o da arada bır ıcıyorum yaz da geldıya ne bılım ıcesım gelmıyo
ama sıuvılce sorunum yok Allah a sukur ıste tek tuk cıkıyo bazen oynuyorum cogalıyo ama oynamadıgım zamanlar hıc cıkmıyo bende artık oynamıyorum eskısı gıbı
gozeneklerı aman actırma cnm ben ugrasmıyorum onun ıcın valla sıyah noktaya cozum yok malum :KK34:
arada bır yogur karbonat maskesı yapıyorum kafama estıkce ıkı haftada bır falan

anladım tatlım bende lavantaya eylülde başlarım tekrar diyodum çayımı getirmedim sanmıştım burdaymış sevindim valla :) haytı 2 ay kullandm sanırım ama baya etkili oldu ya sivilceleriimi azalttı ama yarım bıraktığım için göğüs büyütme eetkisini göremedim şu aralarda regl dönemim biraz sivilce çıkmış alnımda ama küçük yani sorun etmiyorum bu kürlerden önce yanaklarımda çok çıkıyodu inş geri dönüş olmaz işte artık tek derdim gözeneklerim genişledi :KK43: küçük delikler olmuş yanağımın belli yerinde çok fazla krem denedim cildimi tahriş ettim sanırım izlerim hafifledi ama böylede hoş bi görüntü değilki napsam bilemiyorum artık

X