Kurtaja gerek kalmadan dusuk yapan var mi

Umutccg

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2023
7
4
36
6haftalik bebeğimi pazartesi dusurdum.Doktor hemen kurtaj yapmak istedi.Kabul etmedim.Metiler verdi onu kullanıp tekrar gideceğim.5gundur kanamam var.3ped değiştiriyorum günde henüz azalma olmadi kanamadan.Kaygilandim biraz.Bu şekilde kürtaja gerek kalmadan düşük gerçekleşen varmi varsa süreci anlatabilir mi😔

6haftalik bebeğimi pazartesi dusurdum.Doktor hemen kurtaj yapmak istedi.Kabul etmedim.Metiler verdi onu kullanıp tekrar gideceğim.5gundur kanamam var.3ped değiştiriyorum günde henüz azalma olmadi kanamadan.Kaygilandim biraz.Bu şekilde kürtaja gerek kalmadan düşük gerçekleşen varmi varsa süreci anlatabilir mi😔
Ben 6 haftalik düşük yaptım kese düşmeden önce çok kötü bir kanama yaşadım çeşmeden akıyor gibiydi kese düşünce kanama da durdu kurtaj yaomadi doktorum

Tesekkur ederim cevap verdiğiniz için yarın kontrolüm var kanamam azaldı insallah benimde rahmim temizlenmistir kurtaja gerek kalmaz

Merhaba arkadaşım yaklaşık 3 ay önce bebeğimin kalp atışı duyulmadığı için (7haftalıktı) kürtaj olmam gerektiğini söyledi dr
ordan kaçıp başka dr’a gittim çok korktum çünkü kürtajdan
o doktor bana metiler verdi büyük parçalar düşecek korkma dedi ama parça falan düşmedi iki üç gün çok az kanama oldu bitti
Ben dedim eyvah parça falan da düşmedi kesin kürtaj olmam gerekecek ödüm kopuyordu
Kontrole gittiğimde dr dedi için tertemiz olmuş hiç bir sorun yok 🥳 nasıl mutlu oldum anlatamam 😊 Allah şifa versin canım bebeğinle cennette buluştursun seni hepimizi şu mübarek günde 🥰 tekrar hayırlı sağlıklı gebelikler diliyorum🌹

Merhaba arkadaşım yaklaşık 3 ay önce bebeğimin kalp atışı duyulmadığı için (7haftalıktı) kürtaj olmam gerektiğini söyledi dr
ordan kaçıp başka dr’a gittim çok korktum çünkü kürtajdan
o doktor bana metiler verdi büyük parçalar düşecek korkma dedi ama parça falan düşmedi iki üç gün çok az kanama oldu bitti
Ben dedim eyvah parça falan da düşmedi kesin kürtaj olmam gerekecek ödüm kopuyordu
Kontrole gittiğimde dr dedi için tertemiz olmuş hiç bir sorun yok 🥳 nasıl mutlu oldum anlatamam 😊 Allah şifa versin canım bebeğinle cennette buluştursun seni hepimizi şu mübarek günde 🥰 tekrar hayırlı sağlıklı gebelikler diliyorum🌹
Bu arada bebeği düşürdüm evde kendim az sancıyla beraber sonra ilk kontrolde kürtaj olmam gerektiğini söylemişti doktor canım eksik yazmışım 😊

Cok tesekkur ederim duanız ve cevabınız için Bende kurtajdan cokkorkuyorum zaten muayene bile çok zor oluyorum ki kurtaj benim için uç nokta..Rabbım mecbur etmesin inşallah🙏 Bende doktorumu değistirdim zaten o gun cok ısrar etti birde ilac yazıyorum ama kalacak parça ben kurtaj yaptığım halde kaliyor vs dedi ve ben tam anlamıyla bebeğimi kaybettigimi ogun öğrenmiştim psikolojimde hazır degildi😔Suan durumunuz nasil peki 3ay gecmis gebelik dusunuyormusunuz

Ben 6 haftalik düşük yaptım kese düşmeden önce çok kötü bir kanama yaşadım çeşmeden akıyor gibiydi kese düşünce kanama da durdu kurtaj yaomadi doktorum
bende 6haftalık hamıleyım kesem bozuk o yuzden düşü yapıyorum ılaclarımı brıaktık..
cumartesı gece cok akıcı bır kanama geldı, sonra pazar gunu bıraz pıhtı ama cok asırı degıldı bugun kahverengı gelıyor..
ınsalllah kese dusmustur yarn kontrole gıdecegım

nasılsın ne durumda kanaman?
doktora gıttın mı baktırlar mı kese dusmus mu?
benımde ılk gun bıraz yogundu bugun ıkıncı gun ama kahverengı gelıyor ,buda benı endıselendırıyor cunku dusmedı ıse kurtaj olacagım mecburen..
benım doktorum dırek kurtaj demedı cytotec dıe bır ilaç verdı 1tane ıctım bugun 1tane daha al dedı

benımde ılk gun bıraz yogundu bugun ıkıncı gun ama kahverengı gelıyor ,buda benı endıselendırıyor cunku dusmedı ıse kurtaj olacagım mecburen..
benım doktorum dırek kurtaj demedı cytotec dıe bır ilaç verdı 1tane ıctım bugun 1tane daha al dedı
Merhaba canim gecmis olsun Allahim insallah sağlıklı gebelikler nasip etsin hepimize.. Yeni gördüm yazdığını kusura bakma.Bugun benim ikinci kontrol bitti.Kanama bitti çok şükür.Metiler ilacı yaklaşık 10gun kullandim bu süreçte.Doktorum(yeni tanistigim) hic kurtaj dan bile bahsetmedi.Ilk kontrolumde %85 i gitmis zaten dedi.Gerisini kendin dusurursun buyuk ihtimal dedi ilaca devam etmemi söyledi. Bugun de kanaman bittimi diye sordu bitmişti kanama o zamn bitmis dedi muayene gereği bile duymadı alttan 2ay sonra tekrar gebelik düşünebilirsin dedi sen nasilsin suan

Merhaba canim gecmis olsun Allahim insallah sağlıklı gebelikler nasip etsin hepimize.. Yeni gördüm yazdığını kusura bakma.Bugun benim ikinci kontrol bitti.Kanama bitti çok şükür.Metiler ilacı yaklaşık 10gun kullandim bu süreçte.Doktorum(yeni tanistigim) hic kurtaj dan bile bahsetmedi.Ilk kontrolumde %85 i gitmis zaten dedi.Gerisini kendin dusurursun buyuk ihtimal dedi ilaca devam etmemi söyledi. Bugun de kanaman bittimi diye sordu bitmişti kanama o zamn bitmis dedi muayene gereği bile duymadı alttan 2ay sonra tekrar gebelik düşünebilirsin dedi sen nasilsin suan
Çok teşekkür ederim canım.
Harika çok sevindim
Bende bugün kürtaj oldum kese yoktu zaten içeride kan birikmesi vardı onları aldı doktorum..
Metiler çok kanama.olursa iç dedi aldım..
Majezik ve cefaka antibiyotik yazdi onları kullanıyorum..
Hayırlısı ile bundan sonra sağlıkla.gelsin bebeklerimiz canım 💓💓

Harika çok sevindim
Bende bugün kürtaj oldum kese yoktu zaten içeride kan birikmesi vardı onları aldı doktorum..
Amin canim bolca amin..Rabbım saglikli hayirli bebekler versin insallah unutalım gidelim bugünleri 🙏

Harika çok sevindim
Canım nasıl oldun hep takip ettim seni ama bir türlü yazamadim .
Kürtaj sonrası doktor nasıl plan çizdi şimdi

Canım nasıl oldun hep takip ettim seni ama bir türlü yazamadim .
Kürtaj sonrası doktor nasıl plan çizdi şimdi
çok sukur ıyıyım canım agrım sızım yok, kanamam da cok olmadı baya az suan leke seklınde ,
haftaya kontrol olcam tup bebek doktorumda degıl baska bır hastanede kurtaj oldum . oncekı doktorumda ..
bu hafta kontrole gıtcem, tup bebek doktorum 1,5 ay sonra planlayalım dedı ama ben 2*3 belkı 4 ay dusunmuyorum kafa dınlıycem bıraz ..
oncesınde genetık bir kac kac kan test ıstedı, romatolojıye gıtmem lazım zaten,
sonra da bır rahıme bakıcak hersey ıyı ıse başlarız sanırım..
sen nasılsın canım kac haftalık oldun?

çok sukur ıyıyım canım agrım sızım yok, kanamam da cok olmadı baya az suan leke seklınde ,
haftaya kontrol olcam tup bebek doktorumda degıl baska bır hastanede kurtaj oldum . oncekı doktorumda ..
bu hafta kontrole gıtcem, tup bebek doktorum 1,5 ay sonra planlayalım dedı ama ben 2*3 belkı 4 ay dusunmuyorum kafa dınlıycem bıraz ..
oncesınde genetık bir kac kac kan test ıstedı, romatolojıye gıtmem lazım zaten,
sonra da bır rahıme bakıcak hersey ıyı ıse başlarız sanırım..
sen nasılsın canım kac haftalık oldun?
Evt bı tahlillerini yaptır sonuçları gör
Belkide bişey varsa çözümüne gidersiniz sonrası doğal gebelik bile olabilir
Hacamat düşünüyor mussun iyi diyorlar hacamat ama bir kere yeterli olmuyormuş diye duydum
Bende 9+5 oldum uzun zamandır doktora gitmedim bugün ilaclarim bitti doktora hala devam edecek miyim diye mesaj attım .
Bir hafta daha kullan dedi .yeniden iğne fitil aldım
Mide bulantısı dışında genel olarak iyim .
Geçen kahvernegi lekelenme oldu fitille birlikte geliyordu 2 gün sürdü kesildi .doktora da sormadım yoğun değil kahverengi diye

Evt bı tahlillerini yaptır sonuçları gör
Belkide bişey varsa çözümüne gidersiniz sonrası doğal gebelik bile olabilir
Hacamat düşünüyor mussun iyi diyorlar hacamat ama bir kere yeterli olmuyormuş diye duydum
Bende 9+5 oldum uzun zamandır doktora gitmedim bugün ilaclarim bitti doktora hala devam edecek miyim diye mesaj attım .
Bir hafta daha kullan dedi .yeniden iğne fitil aldım
Mide bulantısı dışında genel olarak iyim .
Geçen kahvernegi lekelenme oldu fitille birlikte geliyordu 2 gün sürdü kesildi .doktora da sormadım yoğun değil kahverengi diye
zaten testlerde sıkıntı cıkarsa hamılelık oncesı ve sonrası oksapar kullanman gerekıyor dedı,
eger sorun cıkmaz ıse de kromozomu bozuk embrıyoya denk geldık demektır ..
ınsallah cozumu olan seyler olur ..
hacamat yaptırcam sırf vucuttakı pıs kanı attıgı ıcın nısan gıbı falan yengemle konuşcam bakalım..
iyi cok sukur canım ıyı olmana sevındım,
kanama,lekelenme sanırım tup bebekte cok sık oluyor ya,
sağlıkla kucagımıza alacagımız hayırlı evlatlar olsunlar gerisi bir şekilde hallediliyor

zaten testlerde sıkıntı cıkarsa hamılelık oncesı ve sonrası oksapar kullanman gerekıyor dedı,
eger sorun cıkmaz ıse de kromozomu bozuk embrıyoya denk geldık demektır ..
ınsallah cozumu olan seyler olur ..
hacamat yaptırcam sırf vucuttakı pıs kanı attıgı ıcın nısan gıbı falan yengemle konuşcam bakalım..
iyi cok sukur canım ıyı olmana sevındım,
kanama,lekelenme sanırım tup bebekte cok sık oluyor ya,
sağlıkla kucagımıza alacagımız hayırlı evlatlar olsunlar gerisi bir şekilde hallediliyor
Aynen canım yeterki sağlık olsun
Herşey hallolur Allah'ın izniyle 🤲
Senden de yeniden en kısa zamanda güzel haberler almak nasip olsun 🤲

Merhaba cytotec ise yaradimi

X