K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulak tıkanıklığına önereceğiniz birşeyler var mı ?

xyzabc00

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2019
830
510
31
Arkadaşlar 3 gündür sol kulağım tıkalı sesleri ve konuşmamı farklı duyuyorum hani denizde kulağımıza su kaçar ya bende o his 3 gündür var dün biraz azaldı geçiyo sandım bugün arttı yine , Öneriniz var mı ?

Pislikten tikanmistir büyük ihtimalle..
KBB a gidip tezmizlete bilirsin bir kaç saniye sürüyor ya da soğanı rendeleryip suyunu sıkıp kulağına 2-3 damla damlatabilirsin. Hem iltihabı alıyor hem de kiri çok güzel akıtıyor.

Arkadaşlar 3 gündür sol kulağım tıkalı sesleri ve konuşmamı farklı duyuyorum hani denizde kulağımıza su kaçar ya bende o his 3 gündür var dün biraz azaldı geçiyo sandım bugün arttı yine , Öneriniz var mı ?
Soğanı kabuğunu soymadan 2 ye kesin ve kulağınızı tamamen kapatacak şekilde yarım saat tutun.
İşe yarayacaktır.
Ben uğraşamam derseniz. Soğanı rendeleyip sıkın, suyundan 1-2 damla damlatın.

arkadaşım kulağını kaybedebilirsin şakaya gelmez, doktora gitmek için ne bekliyorsun?

Aynı şey başıma geldi, boğaz enfeksiyonu geçirdim kulağıma vurdu. 1,5 ay sürdü. Doktor doktor gezdim işitme testleri, antibiyotik tedavileri vs derken 1,5 ay sonra geçti.

Doktora gitsem ne yapacakki gebeyim ilaç kullanamam doktor kuzenime sordum oda birşey öneremedi tıbbi yönden ama bu soğan suyunu bi çok kişiden duydum denesemmi ?

Doktora gitsem ne yapacakki gebeyim ilaç kullanamam doktor kuzenime sordum oda birşey öneremedi tıbbi yönden ama bu soğan suyunu bi çok kişiden duydum denesemmi ?
Yani dr.a girmeden bir şey yapamayacağını nasıl bilebiliyorsunuz ki? Gitseniz iyi olur.
Soğan suyunu yapacağım derseniz , soğan suyunu direk soğuk damlatmayın çay kaşığını ısıtıp 2 damla soğan suyunu ılık kaşıkta bekletip öyle damlatın.

doktora git..hamileyken kullanabilceğin ilaçlar var kötü bi durum varsa kullanırsın yada en kötü o sana ne yapacağına dair tavsiyede bulunur...illede gitmem diyosan sakız çiğne faydası oluyor :kahve:
gerçi o kulağına soğan sarımsak koy diyenler sakız çiğnediğini görürse bebeğin boklu olur der :bicak:

Canim hamilesin galiba. Benim 2 hamileligimde de oldu.
Malesef doguma kadar surdu.

Bu tıkanıklık 9 ay sürdü mü 😱 Süreklimiydi ? Hiç mi geçmedi ?
Gun icerisinde cogunlukla tikaliydi evet ve dogurana kadar surdu.
Doktora gittigimde kiminin burnu tikanir kiminin kulagi demisti. Ilaci tedavisi yok dedi. Hatta ben cok israr ettim dedim belki tikanmistir temizleyin falan , bakti hic bisey yok kulagin tertemiz, hormonlardan dedi

Oksibor kulak damlası alın bir hafta sabah akşam 10 damla damlatın pislik varsa kopurup dışarı atıyor hiç bir zararı yok açılmazsa Dr gidin yumuşamış olucak kulak kiriniz hemen çekip temizler geçmiş olsun

X