Kuaför TRAVMASI

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Bir kaç hafta önce kuaföre gidip saçlarımı kestirdim. O gün bugündür hala bu olayın etkisini yaşıyorum katlı modern bir model istedim, babane modeli küt kesti, bu yetmezmiş gibi uçlarının hepsi farklı farklı boylarda sağ tarafla sol taraf farklı uzunlukta. Arkası da güya küt olması gerek ama bir tarafta daha uzun bir bölüm bırakmış üstelik saç kısa ense hizasına getirdiği için güç bela toplanıyor altlardan çıkıyor.

Uçları desek gazete kuponu kestiğim makasla kesilmiş gibi. Kırpık kırpık böyle saç mı kaldı.. baktıkça hala inanamıyorum. Bir kuaför bunu nasıl yapar diye.. Üstelik güya iyi bir yerdeki pahalı bir kuafördü. Tek kelimeyle inanamıyorum.

Ayrıca dalgalı dursun diye işlem yaptırdım ama dalganın d si yok..

Bir önceki kestirdiğim saçı başka bir şehirde kestirmek zorunda kalmıştım ve hiç beğenmemiştim. O zamanlar dedim ki herhalde bundan daha kötü bir saç kesimi olamaz. Saçlarım aylarca şekle girmemişti. Çok kısa kesmiş bu yüzden düzelttirme imkanım da olmamıştı.

Benim aslında çok iyi bir kuaförüm var. Benim dilimden anlayan, gösterdiğim modeli fotokopi makinası gibi aynısını çıkaran, son model neyse onu kesen..-ki bilir ben klasik model sevmem ona göre çalışır. Gözünü seveyim ya..

Gel gör ki çok pahalı olmaya başlamıştı ama bir daha paraya kıyarım gene ona giderim herhalde yok böyle olmayacak.

Bu maceradan sonra kadınların çoğunun neden düz, klasik, iddasız modeller kullandığını daha iyi anladım. Kuaförler gerçekten beceriksiz çünkü...

canım ya aynı dert bendede var :KK43: saçlarıma röfle yaptırcaktım ,saçlarımıda kestireyim uçlarından dedim
kız saçlarımı boyun hizama getirmiş ve saçlarım upuzundu...ertesi gün banyo yaptım bi baktım saçlarım yamuk yarısı uzun yarısı kısa ,başka kuaföre gittim o daha berbat yaptı şuan saçlarım iğrenç bir halde uzaması lazım yoksa kestiremem dahada kısalcak ve benim saçlarım dalgalı biraz daha kısalsa tepeme toplanıcak saç...saç kesmeyi bilmiyosan kesme nasıl vermilkler bunlara ustalık belgesi anlamıyorum:KK43:

ay kızlar bende geçen sene saçımı açık kahveye boyatacaktım. kuaförde gerçekten herkesçe tutulan beğenilen bi kuaförde üstelik.saçımı nasıl boyadı ve kesti bi bilseniz..kısacıkk ettti saçlarımı.yamuk yumuk.altları koyu kahve üstü tam açık kahve etti. ayyy nasıl çirkin oldu bi bilseniz. sonra uzadı ve bundan 3 ay öncegüzelce kestirdim. şimdi herşey yolunda bakalım. ama kuaföre gittiğimde çoğunluk üzülüyorum.işini güzel yapmayıp sallayanlar çok fazlaaaa

aa çok şaşırdım benim gibi şeyler yaşayanlar varmış.. artık kuaföre gitmeden önce öyle ciddi strasler yaşıyordum ki anlatamam ..kendimi anormal sanmayab şaladım ...kauföre giden hereks çok neşeli bir ben değilim gibi...:)) Allaha şükür düzgün bir kuaför buldum...teşekkürler paylaşım için

Kuaförlerle saçım belada :)))
İşini iyi yapmıyoki çoğu... O anki ruh hallerine göre performanslarıda farklı oluyoo.
Ben fönlü bakımlı saçı çok seviyorum ama kuaföre gitmeyi hiç sevmiyorum

Son düzenleme:
Adım başı kuaför açılıyor hepsi ustamı zannediyorsunuz yerleri süpürene fön çektiren saç kestiren zihniyet sayesinde çıraklar havaya giriyor askere kuaförüm diye yazılıyor orduevlerinde işi pişirdiğini zannedip asker dönüşü dükkan açıyorlar olacağı bu işte...:nazar:

hanimlar cok aci tecrubeler sonunda artik ben su yontemi benimsedim. saclarimi kestirdigim zaman veya iki renkli renklerdigim zaman- golge, balyaj, rofle gibi-- mutlaka dumduz fon cektiriyorum. uclari disa kendisi ice, uclari dalgali veya arkalar disa vs degil. pirasa gibi dumduz. bu sayede ozellikle golgeli saclarda kesim hatalari, golge hatalari, renk hatalari pat diye ortaya cikiyor. ne zaman boyle yaptirsam ve dumduz fon istesem kuaforler yanasmiyor. cunku biliyorlar kotu iscilikleri ortaya cikacak.

dugunum icin sacima golge attirdim. ve ertesi gun memeleketime gittim. 2 gun sonra dugun var. Memleketimdeki kuafor dedi ki saclarin ne bicim olmus. onemsemedim. kusfor kouafore atar ya. goremiyorum altta kalan yerleri, renkleri. megerse tepem cig sari olmus, on taraflar bal rengi. topuzda falan belli olmadi ama gidince tekrar gittim oraya para almadan dukkanin sahibi hem kesimini hem rengini duzeltti. bir daha oraya gitmedim.

baska yerde duz fon cektireyim dedim. dumduz.arkadasimin dugunu vardi. kuafor dedi ki bak yaopmayalim sacinin arkasi cok kotu duruyor. yok dedim. ne kadar kotu olabilecegini dusunmedim. bir cekti. renklendirmeden dolayi katlar pat diye ortaya cikti. o kadar mi kotu bir kesim olur. bana ders oldu.

sacimi mecburen sehrazat modeli toplamistim. cunku igrencti.

rica ediyorum her kuafförü ayni kesseye koymayin ltfen :KK43: :KK43:( :KK43:(( bende bay bayan kuafförüydüm kendime ait salonumda vardi ama satmak zorunda kalmisdim.....
sansizlik iste sizleri cok iyi anlayabiliyorum ama tavsiyem alisdiginiz ve kendinizi ifade edebildiginiz sizi anlayan kuafförlerinizden vazgemeyin.........

X