Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Kreşe kaç yaşında başlamalı?

Deniz Mavisiyim

Sadece Huzur... 🖤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
318
381
3,5 yaşındaki çocuk için kreş ideal bir yaşmı? 5 yaşında yolla deniliyor genelde, kreşe giden çocuk okuldan soğurum?

Bence 4 yaşı bir görmesi gerekiyor çocukların kreş için.
Eğer mecburiyet varsa 4 yaş ideal diye düşünüyorum. Yoksa 5 yaş daha iyi.

3,5 yaşındaki çocuk için kreş ideal bir yaşmı? 5 yaşında yolla deniliyor genelde, kreşe giden çocuk okuldan soğurum?
Kreş zaten küçük çocukların gittigi ana okulu daha büyük çocukların gittiği bi kurum. Bence 3.5 yaşında ideal. Okuldan ebeveyn tutumu soğutur okul değil. Yani siz sınav notlarını çocuğunuzun duygularından ve özünden önde tutarsanız çocuk okuldan soğur,kerede gondermeseniz de soğur. Eğer caliamiyorsaniz kreşe tam gün bırakmayın çünkü o yaştaki çocuklara da tam gün zor olabilir aileden ayrı. Başlatırken de kademeli başlatın yani ilk gün 15 dk sonraki gün 1 saat vs vs alışana kadar yavaş yavaş arttırın .

Çocuk 6 yaşında okula başlamıyor mu ? 5 yaş kreş değil anaokulu olur. Kreş için bence yaş değil çocuğun fiziki ve psikolojik durumunun hazır olması gerek bence.

Kızım 3 yas 9 aylıkken baslamıstı. O kadar heveslıydı kı, okuluna, arkadaslarına, ogretmenıne bayılıyordu
Araya korona gırdı ve okullar tatıl oldu.

Yılın ortalarında dogmussa 5 yas mecburı anaokulu yası bu arada.

Tabıı kı bu yıl yazdırmadım 4,5 yasında suan.
Sonucta kres eglence yerı, sevmeyen cocuk azdır .
Seneye mecburı anaokuluna gıdecek.

çocukta beyin gelişimi 6 yaşa kadar %75 i şekillenir .bu da şu anlama gelir ki bir çocuk ne kadar uyaranla karşılaşırsa zeka gelişimi o kadar iyi olur.ben oğlumu 2 yaşında verdim ve hiç pişman olmadım ama çok iyi araştırdım ve beklentilerimi karşılayan bir kurum buldum.şu an oğlum büyüdü kızımı başlattım. erken yaşta okulu başlayan çocuk her alanda kendini belli ediyor ....

çocukta beyin gelişimi 6 yaşa kadar %75 i şekillenir .bu da şu anlama gelir ki bir çocuk ne kadar uyaranla karşılaşırsa zeka gelişimi o kadar iyi olur.ben oğlumu 2 yaşında verdim ve hiç pişman olmadım ama çok iyi araştırdım ve beklentilerimi karşılayan bir kurum buldum.şu an oğlum büyüdü kızımı başlattım. erken yaşta okulu başlayan çocuk her alanda kendini belli ediyor ....

X