ne zaman çalışmaya başladınız?

büyük oğlum 6 aylıktı işe döndüğümde annem baktı 2.5 yaşına kadar. küçük oğlumda 1 yaşına kadar evdeydim sonra işe başlaıdm pandemi dönemi evden çalıştım. bakıcımız vardı. annenin bakmasının avantajları dezavantajları var. çok sevgiyle bakılıyorlar. bize nasıl baktıysalar öyle ama hep derim bakıcı ablamız da çok severek baktı. hiç gözüm arkada kalmıyor. annelerinn bakmasının dezavantajı bildiklerini okuyorlar. yani bakıyorum çocuğuna bir de senin yok şu saatte yoğurt yedir şu saatte çorba demene atarlanıyorlar. yada ekstra bir durum oluyor diyelim ki hastaneye yada benim gibi okula gitmen gerekiyor çocuğu götüremeyeceğin bir yer olunca sinirleniyorlar. gün içinde zaten ben bakıyorum birde şimdi mi bakıcam gibi. annelerin memlekete hastaneye gitmesi problem yaratıyor izin almanız gerekiyor. bu durumlar bakıcı ile olmuyor. istediğin gibi uyku yemek düzenlemesi yapabiliyorsun. %100 olmasa da bakıcı uyum sağlıyor. kreş ücretine gelince küçük oğlumu geçen sene 105 bin eğitim 20 bin etkinlik kitap kırtasiye olarak kaydettirdik. bu yıl ise erken kayıt 150+kdv dediler ben anasınıfına yollayacağım için kayıt yaptırmadım. fiyatlar ankara için ve eğitim yılı için yani yazında yollamak isterseniz yaz okulu ayrı ücretleniyor. yeni yılda fark ta aldılar 21 bin kadar. kdv oranı %10 bakıcımıza 20 bin + sigorta + yol veriyorum

Krese verin sosyallesmesi icin ve iyibir kres bulun ama akliniz kalmasın. arti birde hastalik zamani annenize verirsiniz naziniz hasta iken geçer. bi sure bakinca sonra bakamicak anneniz duzeni rahati var çünkü sizde arada eve mutfak alisverisi yaparsiniz ev halkida rahat eder katkiniz olur bence saglikli olan bu gibi

16 aylıkken anne babam baktı, tüm faturaların ödeyip, bir miktar para vermiştim 🤭. Destek için. Anaokuluna kadar da baktılar. Halen tatillerde bakıyorlar Allah razı olsun...

Bulduğunuz işe ve aldığınız maaşa göre değişir. Kreş- bakıcı mı anne mi?

Kizimin ihtiyaçlarını yardımdan gelen parayla karşılıyorum ben saden hemde çocuğumun onlara bir sorlugu yok saden konu bakmaya gelince kendi ailemde saden anlasamiyor eve alınan şeylerde saden 4 /4 lük degil temel ihtiyaclar ve çogu şeyi yardımdan ben getirip herkez yiyor sadece babam ayni evde ayri oda da kendi istediğini yapiyor yani kendi ailemde anlaşmazken ailemizden ve severek evleniyoruz onlardan uzaklasiyoruz ve böyle bosanip ve çocuklu aile evine tekrar gelmek bende istemezdim mecbur olunduk geldik sonuc para ,yeme falan diyorsunuz saden o kadar şeyimizi babam karsiliyorsa bite keserleri bir değil onların babam ne vereceğini ya da ne kesecegini kendisi karar veriyor benden babam istemesi gerekirdi parayi hemde benim kendi ailem bile şiddeti geçimsizlik yasarken aile evine geri donmek kolaymis gibi geliyor belki size uzaktan ama oyle değil ne zaman tartiisma ve kavga olacagi belli olmayan bir evde yasayip buyuyen birisi tekrar zor durumda olup o eve cocuguyla gelmek kolay degil kucuklugunde yasadigi zorluğu psikolkjiyi birde çocuğum yasiycak ne kadar istemesinde bu ekonomik zorlukta bosanmis ve çocuklu bir kadın olmak ne kadar zor biliyor musunuz ki siz ?
Yinede eve katkı sağlamak gerekiyor. Yanlış çok yanlış düşünüyorsunuz

yani en azından direkt para olmasa da evin faturalarını ödeyebilir, arada bir mutfak alışverişini yapabilirsin. aldığın yardımdan getirdiğin temel ihtiyacı bile herkes yiyor demişsin (aslında sadece annen) ama siz de o evde yaşıyorsunuz. katkı sağlaman gerek.

X