Kredi kartı yapılandırma

Portakalli ordek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
7.940
3.677
Benim kredi kartına 7bin TL borcum var. Daha önce de konu açmıştım, yapılandırma önermişti herkes. Ben pandemi nedeniyle kart borcunu 3 ay öteledim. Ayda 600 TL gelirim var.Part çalışıyorum haftada belli günlerde. Kartımın ödemesini 3 ay erteledim ve erteleme sonrası kalan borcu 9 a bölüyorlar.Her ay 788 TL ödemem gerekiyor.Eşimi de zorlamak istemiyorum. Bende yapılandırmaya başvurdum.Bugün mesaj geldi. 36 ay ayda 290 TL ödemeli toplam 10.400 olarak geri ödeme seçeneği sunuldu. Kabul ettim ama vazgeçmek için sürem var. Sizce 3bin TL fazladan ödemek mantıklı mı. 788 de beni zorlayacak. Ve ben kpss calısıyorum. Sınava 2 ay kala işe de gidemeyeceğim. Bi yandan 3bin fazladan ödemek mantıksız geliyor

Eşimi de zorlar ama komple al sen öde diyemem ki. Hem borcu halaa söylemedim. Hep soruyor. Bende 3bın falan dedım😑

Yani bu yapılandırma olayları bankadaki geçmişler için hep sıkıntılı durumlar yaratır.
Yarın bir gün kredi çekmen gerekirse zor durumda kalırsın, kredi de çıkmayabilir.
Yapılandırma olayına girmişsin zaten ayda kendin 600 tl kazanıyorsun, 400 tl de eşinden al 7 ayda borcu zaten kapanır.

Bence de gereksiz 3 bin tl fazla ödemek.

Yani bu yapılandırma olayları bankadaki geçmişler için hep sıkıntılı durumlar yaratır.
Yarın bir gün kredi çekmen gerekirse zor durumda kalırsın, kredi de çıkmayabilir.
Yapılandırma olayına girmişsin zaten ayda kendin 600 tl kazanıyorsun, 400 tl de eşinden al 7 ayda borcu zaten kapanır.

Bence de gereksiz 3 bin tl fazla ödemek.
Ama 400 TL zorlar işte bizi. Peki bana aylık 788 TL ekstre gelse. Ben daha az ödesem faiz biniyor gene sanırım. Ben 600 TL geliyorya 2 taksıt birden ödemeyi, hatta elıme gecen parayı yatırmayı dusunuyorum. Sımdı ıptal etsem tekrar basvurunca gene böyle yapılandırabılır mıyım acaba

Ama 400 TL zorlar işte bizi. Peki bana aylık 788 TL ekstre gelse. Ben daha az ödesem faiz biniyor gene sanırım. Ben 600 TL geliyorya 2 taksıt birden ödemeyi, hatta elıme gecen parayı yatırmayı dusunuyorum. Sımdı ıptal etsem tekrar basvurunca gene böyle yapılandırabılır mıyım acaba

Kart borcu birikene kadar niye beklediniz ki ?
Ödemeler senin istediğin taksite gelir ama banka senden o faizi alır.
Ya bankanın istediği gibi ödersin ya da faizle birlikte daha fazla ödersin.

Yoksa iş icraya kadar gidiyor.

Haklısınız. Ama ayda 188 TL eklemem gerek üzerine. 788 ödeyemezsem daha az ödesem nolur acaba
Aslında istediğiniz taksite bölebiliyorlar. Benim 6bin liralık kredi kartı borcumu yapılandırmıştım sonra ödeyemeyince 12 ay taksitle ödemişti babam. Siz yeter ki ödeme niyetinde olun bankalar yardımcı oluyor. Bi bankanızı arayıp sorupç şuan 9 ay size fazla gibi geliyor ama zaten pandemi var, dışarı fazla çıkmıyoruz her türlü ödenir yani o borç.

Kart borcu birikene kadar niye beklediniz ki ?
Ödemeler senin istediğin taksite gelir ama banka senden o faizi alır.
Ya bankanın istediği gibi ödersin ya da faizle birlikte daha fazla ödersin.

Yoksa iş icraya kadar gidiyor.
Evet evet. Bana sıze 2 3gun ıcınde mesaj gelecek dedıler.gelen mesaj 36 ay ayda 290 ödemeyi kabul ediyorsanız tarzı geldı. Ben hep sabıt ekstre falan yapmıstım. Hıc takıp etmedım. Baya artmıs borcum

Aslında istediğiniz taksite bölebiliyorlar. Benim 6bin liralık kredi kartı borcumu yapılandırmıştım sonra ödeyemeyince 12 ay taksitle ödemişti babam. Siz yeter ki ödeme niyetinde olun bankalar yardımcı oluyor. Bi bankanızı arayıp sorupç şuan 9 ay size fazla gibi geliyor ama zaten pandemi var, dışarı fazla çıkmıyoruz her türlü ödenir yani o borç.
Aslında ayda 290 olsa daha rahat öderim. 788 benı cok zorlar. Bı de bazen işe gıtmıyorum. O yüzden ayda 788 eşim tek öderse sıkıntı yasarız

Evet evet. Bana sıze 2 3gun ıcınde mesaj gelecek dedıler.gelen mesaj 36 ay ayda 290 ödemeyi kabul ediyorsanız tarzı geldı. Ben hep sabıt ekstre falan yapmıstım. Hıc takıp etmedım. Baya artmıs borcum

36 ay 7 bin tl borç için çok fazla ama tabi bütçe meselesi.
Gerçi sana diyorum ama 6.500 liralık kredi kartı borcunu 3 senedir kapatamadım :KK53: :KK53:

36 ay 7 bin tl borç için çok fazla ama tabi bütçe meselesi.
Gerçi sana diyorum ama 6.500 liralık kredi kartı borcunu 3 senedir kapatamadım :KK53: :KK53:
Ben tövbe bıdaha kart kullanmam. Elımde baska full dolu kredı kartlarım da var hıc dokunmuyorun.29 lıra ödesem daha rhaat ödeyeceğim ıcın böyle dusundum. Insallah pısman olmam

Ayda 200 lira kocabanktan alıp bu haliyle öde. Daha da karttan alışveriş yapma.
Kartın bu kadar borcu oldugunu bilmiyor. Eşimin maas kartı da bende genelde. Ordan herseyımı harcıyorum. Ama pandemi nedeniyle bu part tıme ıse gidemeyecegım galıba o zaman naparım dıye dusunuyorum

Yüzde elli faiz var bana çok geldi. Peki kredi çekseniz 7bin 24aydab mesela onun faizi ne kadar olur acaba? Daha azsa öyle yapıp toptan kapatabilirsiniz
Evet faız oranı 1.88 yazıyor. Cok fazla geldı gercekten bana da. Onu da bı hesaplayayım. Suan baktım ve 3 ay ertelemeli 9.400dıyor.1000 TL daha az öyle mi yapsam acaba

Hiçbir banka ayda 290 liralık ödemeyi kabul etmez 7000 lira için, çünkü 24 ay sürer bu miktarda ödersen. İki yılda para kuş olacağı için zor. Ama daha makul bir rakam önerirsen belki ayrı bir teklif yaparlar.

X