Kpss Lisans Taktikleri

Kendimden bahsetmek gerekirse fen bilimleri öğretmeniyim ve alan sınavımızda fizik vardı. Fizik benim korkulu rüyamdı. Halen de öyle. Fizik içerikli konuları anlatırken keyif alamıyorum. Ama kimya ve biyolojiyi seviyorum.
Öncelikle en zorlandığım dersten başladım yani fizikten. Bunun için sıfırdan başlayan kitapları aldım. Yani mala anlatır gibi anlatan bir kitaptan. 😁 Yine aynı sekilde mala anlatır gibi anlatan bir YouTube kanalından yardım aldım. 😁😁

Bizim alanda önemli olan alan dersleri. Yani alandan iyi yapanlar atanıyor. Sizi öne çıkaracak derslerden başlamanızı tavsiye ederim. Tarih ve cografyam iyi olduğu için genel kültür ve yeteneğin üzerine çok titremedim. Türkçem berbattı arada paragraf çözmeye çalıştım. Matematik ile aram şöyle böyle. Eğer alan sınavınız yoksa matematikten başlamanızı tavsiye ederim.

Eğitim bilimlerinde benim hocamdan çalışıp not tuttum çok zamanımı yedi. Bu konuda pişmanım. Siz onun yerine video notları kitabı alıp onun üzerinden çalışabilirsiniz. Önemli yerleri renkli kalemle çizin. Ben yazarak anladığım için bu şekilde yaptım ama sadece gelişim ve öğrenme birazcık da öyt çalışabildim. Diğerlerini aklımda kalan bilgilerle yapmaya çalıştım.

Bizim alanda önemli olan alan dersleri. Yani alandan iyi yapanlar atanıyor. Sizi öne çıkaracak derslerden başlamanızı tavsiye ederim. Tarih ve cografyam iyi olduğu için genel kültür ve yeteneğin üzerine çok titremedim. Türkçem berbattı arada paragraf çözmeye çalıştım. Matematik ile aram şöyle böyle. Eğer alan sınavınız yoksa matematikten başlamanızı tavsiye ederim.
Ben de çocuk gelişimi lisans alanından hazırlanmaya başladım matematiği halletsem tam bir sözelciyim yüksek puan alabilirim ama dikkatsizlik çok matematik dikkat hatasını affetmiyo tek sorun o. Normalde tarihten başlardım bu sefer matematiğe kafayı taktım. Seni yapıcam ve atanıcam dedim ondan başladım 😂

Ben de çocuk gelişimi lisans alanından hazırlanmaya başladım matematiği halletsem tam bir sözelciyim yüksek puan alabilirim ama dikkatsizlik çok matematik dikkat hatasını affetmiyo tek sorun o. Normalde tarihten başlardım bu sefer matematiğe kafayı taktım. Seni yapıcam ve atanıcam dedim ondan başladım 😂
Sizde alan var mı

Sizde alan var mı
Öğretmen olarak başvuru yapanlar alan sınavına girip okulöncesine atanıyo formasyonu varsa ama ben çocuk gelişim uzmanı olarak atanmak istediğim için (sağlık veya aile bakanlığına) sadece genel kültür genel yetenek yapıcam

Eğitim bilimlerinde benim hocamdan çalışıp not tuttum çok zamanımı yedi. Bu konuda pişmanım. Siz onun yerine video notları kitabı alıp onun üzerinden çalışabilirsiniz. Önemli yerleri renkli kalemle çizin. Ben yazarak anladığım için bu şekilde yaptım ama sadece gelişim ve öğrenme birazcık da öyt çalışabildim. Diğerlerini aklımda kalan bilgilerle yapmaya çalıştım.
Not almak çok zaman alıyor, bu zamanı tekrara ayırmak daha yararlı olur bence.
Ben ogreetmen olmadogim için eğitim alan çalışma taktiklerinden anlamiyorum.
Ama Sana tavsiye hiç bir derai biliyorum diye hafife alma.
Başarılar

Not almak çok zaman alıyor, bu zamanı tekrara ayırmak daha yararlı olur bence.
Ben ogreetmen olmadogim için eğitim alan çalışma taktiklerinden anlamiyorum.
Ama Sana tavsiye hiç bir derai biliyorum diye hafife alma.
Başarılar
Burada önceki tecrübelerimi yazdım hafife aldım bir şey olmadı. Çünkü bizde alan önemliydi.

Hoşgeldin şimdi başlamışsındır umarım
Başladım canım bu hafta. Her gün 20 paragraf çözüyorum. Matematiğim rezil, o yüzden hedefim onu yükseltmek. Alan yok, eğitim yok. O yüzden puan yükseltmek çok zor oluyor. Matematik yapmazsam asla yükselmiyor🥺 matematigede başladım tabi 🥺

Başladım canım bu hafta. Her gün 20 paragraf çözüyorum. Matematiğim rezil, o yüzden hedefim onu yükseltmek. Alan yok, eğitim yok. O yüzden puan yükseltmek çok zor oluyor. Matematik yapmazsam asla yükselmiyor🥺 matematigede başladım tabi 🥺
Benim hocam kanalının matematik hocası iyi diyorlar ona bir bak canım ♥️

Benim hocam kanalının matematik hocası iyi diyorlar ona bir bak canım ♥️
Evet ilyas hoca çok iyidir ama biraz profesyonel. Mehmet bilge yıldız hoca var,onun anlatımı bana daha cok uydu. İlyas hocanın soru çözümünü izlemeyi düşünüyorum sadece😇

Merhaba. Ben de yeni başlayacağım çalışmaya. 37 yaşındayım. İşte de çalışıyorum aynı zamanda. Eve yorgun geliyorum. Nasıl başaracağım bilmiyorum. Beyin yorgunluğu da var tabi. Eskisi gibi değil hafızam

Genel Kültür ve Türkçe de iyiyim. Matematik hiç yok. Bende alan ve eğitim bilimleri yok

Öğretmen olarak başvuru yapanlar alan sınavına girip okulöncesine atanıyo formasyonu varsa ama ben çocuk gelişim uzmanı olarak atanmak istediğim için (sağlık veya aile bakanlığına) sadece genel kültür genel yetenek yapıcam
Peki sağlık ve aile bakanlığında alım çok oluyor mu bir de gy gk den kaç puan almak gerekiyor atanmak için

X