Evlat Edinme Koruyucu aile

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Size kendimden örnek vermek istiyorum, yaza Rabbimin izniyle düğünüm var. Çocukken çok istiyordum kendi evim olsun hayvanların olsun diye. Şimdi kara kara düşünüyorum evet çok seviyorum ama onlara yeterli bakımı veremem. Bizim kendi 3 kedimiz var onlarla da bazı şeyleri tecrübe ettim, dedim ki senin neyine hayvan sahiplenmek. Hele konu çocuk olduğunda iyice düşünüyorum, aşkımızın meyvesiymiş, hemen çocuk yapayım masallarına hiç girmiyorum. Depremzede çocuklar ve hayvanlar çoğunlukla travmalılar. Bunların üstesinden gelecek misiniz? Hayvanlar üzerinden gideyim hayvan evin içine tuvalet yapabilir, masanın altından hiç çıkmayabilir, sürekli insanlardan kaçabilir. Çocuklar için de bu süreç benzer. Zaten koruyucu aile mevzusu öyle sanıldığı gibi kolay bir süreç değil. Çocuğu olanlar daha da ekstra dikkatli olmalılar. Kıskançlık da devreye girebilir.

Evet sosyal hizmetler de çalışan bı tanıdıktan duydum bende bugun Çok kararsızım en büyük hayallerimden biriydi şimdiye kadar ama çok kararsızım Bı oğlum bı kizim var
Kendim koruyucu aile olarak gerçekten çok düşünülmesi gereken bir konu çok zor bir şey sorumluluk cok

X