Evlat Edinme Koruyucu aile basvurusu yapıp iptal etmek

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Arastırmadan düşünmeden o an ki üzüntümle koruyucu aile olmaya başvurdum daha sonra yetebilecekmiyim korkusu sardı benı mesela onaylandı diyelim bunu ıptal edebılıyormuyum 25 yasındayım 6 aylık bebeğim var
Aynen çocuk gelecek psikolojisi belki küçük olacak.Cok önemli belki biraz büyük çocuk olursa iyi olur 5 yaş üstü

Arastırmadan düşünmeden o an ki üzüntümle koruyucu aile olmaya başvurdum daha sonra yetebilecekmiyim korkusu sardı benı mesela onaylandı diyelim bunu ıptal edebılıyormuyum 25 yasındayım 6 aylık bebeğim var
Çok başvuru var ve öncesinde ilk görüşme yapıyorlar, onu geçmezseniz değerlendirme yapılmıyor.

Emin degılsen iptal et tabiki sorumlulugu daha fazla cunku

İnşallah başvurup aldıktan sonra da geri verebilir miyim diyen cıkmaz 🥺
Öyle olacağına emin olabilirsin.
Bir çocuk paylaşılıyor hemen altına ben alayım ben bakayım… Bir dur, düşün. Belki ailesi var belki akrabaları var. Evet yardımsever ve duygusal milletiz ve bunun olumsuz etkilerini de görüyoruz. Bir anlık duygu seliyle bu vaadlerde bulunuluyor sonrası boş.

Son düzenleme:
Otizmli bir çocuğu evlat edinip sonra yapamayıp geri veren aile geldi aklıma.Tük milleti olarak o an sağlıklı düşünmeyip bianda herkes başvuruda bulundu.Bende çok istedim ama şuan ki şartlarim bir çocugun psikolojisini düzeltmeye hiç uygun değil.o yüzden başvurmadim.İnsallah o çocuklar çok doğru insanlara teslim edilir

İnşallah başvurup aldıktan sonra da geri verebilir miyim diyen cıkmaz 🥺
Çoğu kişi kendi çocuğuna iyi bakamayıp, eşe dosta hava atmak için bu işe girişiyor. Konu sahibi için demedim. Etrafımda gördüğüm. İnşallah herkese vermezler.

Başka bir konuda da yazdim, bu dönem koruyucu aile başvurusu için doğru bir dönem değil. Tamamen duygusal yaklaşıliyor. Hali hazırda başvurusu olanlar öncelikli olacak sanırım ki zaten öyle hemen sonuçlanan bir şey değil koruyucu ailelik. Bir sürü aşaması var. Suan başvuruyu iptal edemeseniz bile geri dönüş olursa bir şekilde halledersin.

Çoğu kişi kendi çocuğuna iyi bakamayıp, eşe dosta hava atmak için bu işe girişiyor. Konu sahibi için demedim. Etrafımda gördüğüm. İnşallah herkese vermezler.

Evet. Bir kaç sene önce benim de bir tanidigim sosyal medyada paylaşim yapmişti bir cocukla ilgili ben bakayim, bana versinler nasil alirim vs diye. Tabi ki almadi, gösteri yapti orada zaten alacak durumu da yoktu. 🤷 İlginç bir şey

6 aylık bebeğiniz varken; başka bir çocuğa, hem de sizin doğurmadığınız, travmaları olan bir çocuğa bakabilme kararı ani duygularla verilemez.Oturup artı ve eksilerini düşünün.Maddi manevi kolay bir karar değil.O çocuğa hem sevgi gösterip hem de ihtiyaçlarını kendi çocuğunuzdan ayirmadan Karsilamaniz lazim.
Ayrica Depremzede çocuklarin anne-babalari vefat etmiş olsa bile akrabalari da onlara sahip çıkmak isteyecektir. Ama yurtlarda sahipsiz binlerce çocuk var.Bir çocuğa yuva olmak isteyen hepsine olmali.Sadece depremzede diye ayrim yapmak bence kabul edilemez.

zaten öncelik sırada bekleyen aileler. Daha çok erken değil mi o çocuklar için? Belki ailesi çıkacak. Belki akrabası sahiplenecek. Alal acele insanlara verilmesi normal değil. Yani belki teyzesi var. Hayatta. Huyunu suyunu bilir bakar. Siz de en kötü ihtimalle size dönüş yapıldığında yapamayacağınızı söylersiniz. Pank olmayın.

Ben başvuru yaptım.. Ve pişman değilim umarım güzel de sonuçlanır ama sadece şuraya takıldım ben özellikle yaşı çok küçük olsun istiyorum bir oğlum var benim ve oğlum kardeşim olsun diye sürekli söylenip duruyor o eminim ki kucak açar kardeşine.. oğlum herkese uyum sağlayan bir çocuk çok şükür. Küçük olmasını isteme sebebim şu annesini babasını tanıyan bir çocuğa psikolojik destek alsa bile biz ne kadar sıcak sevgi güzel bir ortam hayat sunsan bilr ister istemez eksik olur bir yanı ve bu beni öldürür.. canımı çok yakar ama küçük olsa beni annesi eşimi babası bilir. Zamanı geldiğinde yaşı uygun görüldüğüne uzman desteği ile gerçeği söyleriz yalnız başvuru sonuclaninca hemen yanımıza alabiliyor muyuz ? Alsak belirli bir süreçten sonra devlet tekrar alıyor mu ? Kız erkek hiç fark etmez ama ben kız delisiyim ben bakar büyütür Allah ömür verdikçe herseyden korurum.. şunu da merak ediyorum böyle birsey duydum evde çocuk varsa onun cinsiyetine göre cinsiyet seciliyormus ? Bu dogru mu umarim oyle degildir ben özellikle kız çocuğu olsun istiyorum ya daha bugün başvurdum sonuç ne zmn belli olur bilinmezken teyzesine hemen kızıma bu elbiseden ör hazirla dedim 🤩

Bakın o çocuklar cok büyük travma yaşadı, bir oturun önce ilmek ilmek düşünün hesaplayın, maddi manevi yetebilecekmisiniz, okul hayatında ve sonrasında sonuna kadar onunla ilerleyebilecekmisiniz? Bir rahatsızlığı olabilir, daha sonrasında cıkabilir her sekilde sonuna kadar destek olabilecekmisiniz bunlar önemli şeyler, bir çocuk evlat ediniyorsunuz üstelik oldukca travmatik bir çocuk. lütfen oturun karar verin lakin bu yazdıklarınız kusura bakmayın ama çok sinir bozucu, çanta ayakkabı değil bu çocuklar beğenmeyip iade edemezsiniz.. sevgiyle iyileşecek bu bebekler.
Lütfen yazdıklarımı dikkate alın ve ani kararlar verip başvurup sonra böyle dertler yaşamayın.

X