Çocuk Hastalıkları Korpus kallosum hipoplazisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba arkadaşlar, ne yazık ki benim bebeğime de (27. hafta) aynı teşhiş (hipoplazi) konuldu. Bu konu hakkında çok fazla vaka bulamadım ve oldukça endişeliyim. Son durumlarınızı paylaşabilir misiniz? :KK43:

K kate3
mia wallace mia wallace
Merhaba benim bebeğim 15 aylık şu su, hiç endişelenmeyin, eğer bizimki ile aynı isr durumunuz unutun gitsin, detaylı konuşmak isterseniz telefonumu veririm size, maşallah bıcır bıcır bi kızım var, yürüyor , nerdeyse konuşacak daha 15 aylık :) kısa olmasının etkisi yok, İstanbul'da en iyi çocuk nörologlarına gittim, hepsi teyit etti :)

Merhaba benim bebeğim 15 aylık şu su, hiç endişelenmeyin, eğer bizimki ile aynı isr durumunuz unutun gitsin, detaylı konuşmak isterseniz telefonumu veririm size, maşallah bıcır bıcır bi kızım var, yürüyor , nerdeyse konuşacak daha 15 aylık :) kısa olmasının etkisi yok, İstanbul'da en iyi çocuk nörologlarına gittim, hepsi teyit etti :)
Çok sağolun cevabınız için.. 32. haftada (haftaya) yine konseye gireceğiz Çapa’da, umarım olması gereken değere ulaşmıştır :KK43: 28. haftada MR’da kısalık dışında bir şey çıkmadı. inşallah biz de sizin gibi sağlıkla kucağımıza alabiliriz.. Nörolog Prof.Dr. Burak Tatlıya gittik, %20 gibi bir riskten bahsetti, o da bana biraz yüksek geldi o nedenle oldukça tedirgin ediyor..

Çok sağolun cevabınız için.. 32. haftada (haftaya) yine konseye gireceğiz Çapa’da, umarım olması gereken değere ulaşmıştır :KK43: 28. haftada MR’da kısalık dışında bir şey çıkmadı. inşallah biz de sizin gibi sağlıkla kucağımıza alabiliriz.. Nörolog Prof.Dr. Burak Tatlıya gittik, %20 gibi bir riskten bahsetti, o da bana biraz yüksek geldi o nedenle oldukça tedirgin ediyor..
Benım bebeğimde 4 aylık oldu bin şükür şuanlık hersey güzel seyrınde gıdıyo. Çok kötü günler yaşadım hamileliğinde günlerce ağladım uyumadım hep dua ettım rabbim yardım ettı umarım böyle devam ederiz. Sizde sakın kötü düşünmeyin çok korkulacak bişey yok bizdedir kısalık vardı yapısı düzgün dedı doktorum. İnşallah dizinde oyledır sonu güzel olur. Sayesınde namaza başladım çok dua et.

Koskoca internette araştırmalarım sonuncu sadece size ulaşabilmiştim hamilelikte hemen hemen aynıydı ölçülerimiz sen cevap verdin yazdıklarınızı tekrar tekrar o kadar çok okudum ki eşim yeter artık okuma o kadar umut ettim ki aynı sonuç olsun diye eşim de omda bişey olmadı diye bizde bişey olmaz diye düşünme dedi sonrasından kabullenmem zor olur diye ama ben çok inandım. Suanda tesadüf girdim sayfayada yazdıklarımı gördüm aylar sonra

Doğumdan sonra nörolojiye gittiniz mi hangi doktora gittiniz isim verir misiniz ben henüz götürmedim belki götürürüm buna hazır değilim henüz de. Araştırma yapacaktım iyi bi nörolog

Koskoca internette araştırmalarım sonuncu sadece size ulaşabilmiştim hamilelikte hemen hemen aynıydı ölçülerimiz sen cevap verdin yazdıklarınızı tekrar tekrar o kadar çok okudum ki eşim yeter artık okuma o kadar umut ettim ki aynı sonuç olsun diye eşim de omda bişey olmadı diye bizde bişey olmaz diye düşünme dedi sonrasından kabullenmem zor olur diye ama ben çok inandım. Suanda tesadüf girdim sayfayada yazdıklarımı gördüm aylar sonra
Sonuç nasıl peki , ne olur haber verin kaç aylık şu an..

Merhaba arkadaşlar siz de sadece corpus collosum kısalığı sorunu mu vardı? Bende 21. Haftada 18.6 çıktı, normalde 22 olması gerekirken. Ama birde arka beyincik gelismemis dendi. Sizler de tek sorun corpus collosum muydu lütfen cevap verin. Çok kötü ve çaresiz bir durumdayım. Gebelik sonlandirma öneriyorlar

Merhaba aşağı yukarı aynı şeyleri benim bebeğim için de dediler bende çapa hastanesine gittim 27. Haftada aldirmami önerdiler fakat biz eşim ile aldırmadik şimdi 37. Haftadayim doğum u bekliyorum. Sizin dogumunuz oldu mu bebeğinizin sağlık durumunu nasıl acaba inşallah çok iyidir 🙏
Sizin nasıl geçti doğumunuz bebeğinizin durumu nasıl

Merhaba konu eski ama belki bilen birileri vardır . Tecrübeli anneler varsa yardımcı olursanız sevinirim. 27 haftalık hamileyim ikiz hamile. Bebeklerimin birinde korpus kallozum kısa ölçüldü ( hipoplazisi) MR çekildi başka bir sıkıntı yok. Kordonsentez yaptırıp genetik duruma baktıracağım. Ama asıl merak ettiğim bu teşhis ile bebeğini doğurganlar neler ile karşılaştı başka bir sorun yoksa genetik bir anomali de yoksa yine de böyle çocuklar sıkıntılı mi doğuyor?

Merhaba konu eski ama belki bilen birileri vardır . Tecrübeli anneler varsa yardımcı olursanız sevinirim. 27 haftalık hamileyim ikiz hamile. Bebeklerimin birinde korpus kallozum kısa ölçüldü ( hipoplazisi) MR çekildi başka bir sıkıntı yok. Kordonsentez yaptırıp genetik duruma baktıracağım. Ama asıl merak ettiğim bu teşhis ile bebeğini doğurganlar neler ile karşılaştı başka bir sorun yoksa genetik bir anomali de yoksa yine de böyle çocuklar sıkıntılı mi doğuyor?
Bebeğinizin durumu nasıl

X