Korona ilacı( soğan suyu)

bende iki ,üç kez okudum diyorum ki Allah Allah probiyotik başka bişey mi Türkiye’de 😅 aklımla oynamayınız sevgili K kelebek2020 😬
Anlayamazsin :KK70: Biz turkler buldugumuz, bildigimiz tummmm faydali yiyeceklere kisaca probiyotik diyoruz, cok kisa oluyor bu sekil:KK53:

mesela ben aylardir agzima elma kelimesini aldigimi bilmem, dogrudan probiyotik diyorum herkeşler de anliyor :KK70:

Annemin size tarifini veriyorum
3 soğan
Bir baş sarımsak
2 limon
Eve bu üçlüyü katı meyve sıkıcagınız varsa geçirin suyu çıksın yoksa rendeleyerekde yapabilirsiniz

Kişiye görede bal ve zencefil (acımsı tat gitmesi için miktarını belirleyebilirsiniz)
Korona kokudan gelmiyor değil mi ? Yani ben korona olsam bu kokuya yaklaşamam

Annemin size tarifini veriyorum
3 soğan
Bir baş sarımsak
2 limon
Eve bu üçlüyü katı meyve sıkıcagınız varsa geçirin suyu çıksın yoksa rendeleyerekde yapabilirsiniz

Kişiye görede bal ve zencefil (acımsı tat gitmesi için miktarını belirleyebilirsiniz)
Bunu annem genelde soğuk algınlığı için yapıyor. Korona ile alakasız yani. Eğer böyle birşey olsaydı şuan bütün dünya olarak oturmuş elimizde soğan kemiriyor olurduk.

Bağışıklık sistemine çok iyi geldiğini biliyorum bir tek gerisine ne desem yalan olur ztn probiyotik zararlı virüsleri yok ediyor o yuzden bu tarifi cok kullanıyoruz teşekkür ederim sizede geçmiş olsun 😘
probiyotik yok etmiyor bağışikligi guclendirdigi icin bedenimiz virus ve bakterilere karşı daha direncli oluyor.
ictim probiyotigi oh bakteri virus kalmadi olmuyor yani.

Peki bu içeriğin neresinde probiyotik var? Totişinizden element uydurmayın gözünüzü seveyim. Gelmiş bir de burda yazıyor akıllı bıdık.
Aslinda kizm 1 yasindayken hasta olmustu, ben kizima sabah aksam 1 cay kasigi sogan suyu veriyordum cok iyi gelmisti hastaligi cigerlerine inmeden, antibiyotige gerek kalmadan atlatmisti tabi dr a da gittik bu surecte ve ben dr a sordum boyle birsey veriyorum zarari olur mu diye, kendisi sehrimizin en iyi ve tecrubeli drlarindandir ve bize sogan suyu prebiyotiktir verebilirsin iyi gelir demisti

Aslinda kizm 1 yasindayken hasta olmustu, ben kizima sabah aksam 1 cay kasigi sogan suyu veriyordum cok iyi gelmisti hastaligi cigerlerine inmeden, antibiyotige gerek kalmadan atlatmisti tabi dr a da gittik bu surecte ve ben dr a sordum boyle birsey veriyorum zarari olur mu diye, kendisi sehrimizin en iyi ve tecrubeli drlarindandir ve bize sogan suyu prebiyotiktir verebilirsin iyi gelir demisti
Bu mesajdan sonra arastirdim ve lifli gidalarin prebiyotik deposu oldugunu ogrendim, bilmiyordum kusura bakma konu sahibi arkadasim 🙏🏻

Şehrinizin en iyi doktoru basit biyoloji bilgisinden yoksun kötü bir doktormuş eğer böyle bir şeyi gerçekten söylediyse.

Probiyotikler dediğimiz bağırsak florasındaki dost bakterilerdir. Fermente gıdalarda ve mayada bulunur. Yani soğan suyu probiyotik değildir.

Bir çay kaşığı soğan suyuyla tarifte geçen üç tane soğan suyu arasında da dağlar kadar fark var.

Arkadasin cok fazla ustune gitmeye gerek yok, dedigi urunlerin hepsi bagisikligi guclendirici besinler zaten kis surecinde bol tuketmekte fayda var ama hepsini bu denli karistirip icmek mideye fazlasiyla zarar, ben kizm hastalandiginda dr a sorarak gunde 2 kez 1 cay kasigi sogan suyu verdim iyi geldi, eger cocuk yiyebilecek olsaydi suyunu vermez yedirirdim yani bizler yiyebilecek durumda oldugumz icin yememiz yeterli olur abartmaya gerek yok gibi

Şehrinizin en iyi doktoru basit biyoloji bilgisinden yoksun kötü bir doktormuş eğer böyle bir şeyi gerçekten söylediyse.

Probiyotikler dediğimiz bağırsak florasındaki dost bakterilerdir. Fermente gıdalarda ve mayada bulunur. Yani soğan suyu probiyotik değildir.

Bir çay kaşığı soğan suyuyla tarifte geçen üç tane soğan suyu arasında da dağlar kadar fark var.
Probiyotikler evet, kefir yogurt sirke vs fermente ve mayali gidalarda ama prebiyotikler sogan, kuskonmaz, sarmisak vs lifli gidalarda varmis. Ben bunlarda prebiyotik oldugunu bilmiyordum hakkaten

Güvenilir kaynak mı?

Öyle olsa bile probiyotiklerle ciğerlerin ne alakası var ki?
Evet birkac siteden daha teyit ettim. Cigerle alakasi yok, konu sahibinin her ne kadar kusura bakmamasini soylemis olsam da, bilincli sekilde yazdigini dusunmuyorum hala. Yine de dedigi harf hatasi icermekle birlikte bir nevi dogru yani

Probiyotikle prebiyotik farkı ne peki? Ben yanlış yazılmış diye düşündüm.
Probiyotikler yararli bakteriler, bagirsaktaki. Prebiyotikler onlarin ana besin kaynagi. Yani biz bunlari ne kadar guzel beslersek ve sayilarini arttirirsak, o kadar bagisikligimizi guclendirip saglikli hale geliyoruz.

Evet birkac siteden daha teyit ettim. Cigerle alakasi yok, konu sahibinin her ne kadar kusura bakmamasini soylemis olsam da, bilincli sekilde yazdigini dusunmuyorum hala. Yine de dedigi harf hatasi icermekle birlikte bir nevi dogru yani
Bir bakayım.

3 soğan 2 limonun olduğu bir tarifi allah korusun bir diyabet hastası tüketirse şeker komasına girer.

Ben tarifi savunmuyorum diger yorumumda belirttim, dr soylediginde ben de sasirmistim ama sogan suyunun bariz faydasinin oldugu degismez bir gercek, ben hala o dr un gayet iyi bir dr oldugunu dusunuyorum cunku iyi dr nasil olur gayet iyi bilirim, cocugu muayene etmesinden bile anlarim,probiyotik konusu beni de sasrrti ama belki o an sasrdi bilemiyorum

Ben tarifi savunmuyorum diger yorumumda belirttim, dr soylediginde ben de sasirmistim ama sogan suyunun bariz faydasinin oldugu degismez bir gercek, ben hala o dr un gayet iyi bir dr oldugunu dusunuyorum cunku iyi dr nasil olur gayet iyi bilirim, cocugu muayene etmesinden bile anlarim,probiyotik konusu beni de sasrrti ama belki o an sasrdi bilemiyorum
Kusura bakmayın sert çıktım benim bilgi eksiğimmiş durum. yine de prebiyotikmiş sizin bahsettiğiniz şey.

Ben bebeklere özellikle 1 yaş öncesinde bu tip riskli şeyler verilmesine karşıyım. Alerjisi var mı yok mu bilemezsiniz, bitkiler toksik etki yaratabilir vs. Allah korumuş bebeğinizi.

Güvenilir kaynak mı?

Öyle olsa bile probiyotiklerle ciğerlerin ne alakası var ki?

Bu mesajdan sonra arastirdim ve lifli gidalarin prebiyotik deposu oldugunu ogrendim, bilmiyordum kusura bakma konu sahibi arkadasim 🙏🏻
Probiyotikle prebiyotik farkı ne peki? Ben yanlış yazılmış diye düşündüm.
Cok fazla emin olmaya gerek yok aslinda biraz arstirmak gerekli, dedigim gibi sizden sonra demek ki adamin dili surctu falan dedim cunku gercekten iyi bir dr olduguna inaniyordum artik emin oldum

X