Onkoloji - Kanser ve Türevleri KOLTUK ALTI AĞRI VE ŞİŞLİK

elfonur

Guru
Kayıtlı Üye
10 Mart 2010
9
2
Merhaba hanımlar ben elif 29 yaşındayım sol koltuk altında 1 senedir bir şişlik vardı doktora gittim ultrason çektiler bilateral aksiller benign lef nodları 6*12 sol aksillerde yağ dokusunda artış 7*16(lipom?)

BİRADS 1 :ULTRASON OLARAK DOĞAL MEME
BİRADS 2:BENİNG LEZYON
BİRADS 3:OLASI BENİNG LEZYON
BİRADS 4a:ORTA DERECE ŞÜPHELİ
BİRADS 4b:BELİRGİN DERECE ŞÜPHELİ
BİRADS 5:MALİGN

YAZIYOR BU NEDEMEK ARKADAŞLAR BİLĞİSİ OLAN VARMI

Geçmiş olsun.. Ne zaman gideceksiniz tekrar doktora?

Biyopsi isteyeceklerdir, korkmayın 6'ya kadar gelmemiş BI-RADS

birads 6 oldugunda tehlikeli ozaman ben biraz ihmal ettim ağrı başlayınca gittim doktora şişlik bariz belli oluyordu 1 senedir,birads 5 çıkınca acaba memografiye girsemmi diye düşündüm ultrason çekildi sadece teşekkür ederim bilğilendirdiginiz için

birads 6 oldugunda tehlikeli ozaman ben biraz ihmal ettim ağrı başlayınca gittim doktora şişlik bariz belli oluyordu 1 senedir,birads 5 çıkınca acaba memografiye girsemmi diye düşündüm ultrason çekildi sadece teşekkür ederim bilğilendirdiginiz için
Rica ederim ama lütfen ihmal etmeyin, geciktirmeyin doktora gitmeyi. Hekiminiz biyopsi isteyecektir bu durumda o da basit bir işlem zaten. Tekrar geçmiş olsun

Geçmiş olsun.. Ne zaman gideceksiniz tekrar doktora?
Mutlaka bir kaç doktora gitmenizi öneriyorum. Çünkü ben hem doktor hem de meme kanseri olan birisi olarak çok rastladım yanlış,geciken tanılara. Farklı görüşler gerekiyor.

X