Kocam isteksiz

kolesterol yüksekliğinden ve ilaç kullanımından bahsetmişsiniz, kolesterol yüksekliği beslenmeyle de aşılabilecek bir sorun bir diyetisyenden yardım almanızı ve lifli gıda tüketimini bayağı bir arttırmanızı tavsiye ederim lifli gıdalar kolesterol yüksekliğini düşürmeye yardımcı olur(diyetisyenlik okuduğum için tavsiye vermek istedim)
Merhaba suan sitedeki bir hanfendinin önerisiyle selenyum ve çinko bakıra başladık sizin önerebileceğiniz takviye varsa memnun olurum teşekkürler yanıtınız için

Merhaba suan sitedeki bir hanfendinin önerisiyle selenyum ve çinko bakıra başladık sizin önerebileceğiniz takviye varsa memnun olurum teşekkürler yanıtınız için
benim önerim kolestreol yüksekliği üzerine bir diyetisyenden -devlette ya da özelde fark etmez- bir diyetisyenden yardım almanız. onun dışında bildiğim başka bir takviye yok maalesef sadece birkaç beslenme önerisinde bulunacağım
önerilerim,
kabuğuyla yenebilen meyveleri kabuğuyla yesin eşiniz.
beyaz ekmek yerine kepekli tam buğday ekmeğini tercih edin, beyaz ekmeği azaltın olabildiğince.
meyve sebze salata tüketimini arttırın.
sakatat, kırmızı et, yağlı besinler, kızartmalar, kavurmalar olabildiğnce azaltılmalı. bunlar yerine beyaz et (tavuk, balık) kullanılabilir ama aşırıya kaçmamalısınız gene de.
alkol kullanımı varsa kesinlikle kesilmeli
tereyağı, kuyruk yağı, içyağı, margarin kullanımı yerine zeytinyağı kullanın.
kuru baklagilleri de beslenmenize ekleyin mutlaka.
kabuklu deniz hayvanları yani kalamar karides vs tüketiyorsanız tüketimini azaltın.

Ona bi ürologa gitmeyi teklif edicem ama çok gururlu incinmesinden korkuyorum ben bu durumu normal karşılıyorum ama erkekler bizim gibi düşünemiyor malesef

Bence fazla sabırlısın. Neden incinsin? Tam tersi olsa oda ister doktora gitmeni. Mecbur gidecek doktora bi çaresine bakacak. Eğer gerçekten sağlık problemiyse yapacak birşey yok. Ama gitmeden etmeden yok gidemem edemem çok saçma.

benim önerim kolestreol yüksekliği üzerine bir diyetisyenden -devlette ya da özelde fark etmez- bir diyetisyenden yardım almanız. onun dışında bildiğim başka bir takviye yok maalesef sadece birkaç beslenme önerisinde bulunacağım
önerilerim,
kabuğuyla yenebilen meyveleri kabuğuyla yesin eşiniz.
beyaz ekmek yerine kepekli tam buğday ekmeğini tercih edin, beyaz ekmeği azaltın olabildiğince.
meyve sebze salata tüketimini arttırın.
sakatat, kırmızı et, yağlı besinler, kızartmalar, kavurmalar olabildiğnce azaltılmalı. bunlar yerine beyaz et (tavuk, balık) kullanılabilir ama aşırıya kaçmamalısınız gene de.
alkol kullanımı varsa kesinlikle kesilmeli
tereyağı, kuyruk yağı, içyağı, margarin kullanımı yerine zeytinyağı kullanın.
kuru baklagilleri de beslenmenize ekleyin mutlaka.
kabuklu deniz hayvanları yani kalamar karides vs tüketiyorsanız tüketimini azaltın.
Çok teşekkür ederim vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için

X