Doğuma Hazırlık Kızlar bebişler için alışverişe başladınızmı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
birde simpleycolors.com dan 2 tane badi yaptırdık bi tane ben eşime süpriz yaptırdım ; bir tanede ablam bana yaptırmış çok ciciler tavsiye ederim
eşinize süpriz yapmak istiyorsanız veya bebeğinizin üzerinde ona sevginizi anlatan veya espirili bişeyler yazan bodylar yaptırabilrisiniz:)

kızlar şu hastane çıkışı çantada neler olması lazım.. ayrıntılarıyla yazarmısınız... ben henüz bişi almadım... en azından ordan başlayayım... neme lazım erken doğururum filan:) hazırda bulunsun

Bu hafta sonu iki günde annemle birlikte uyku setide dahil olmak üzere kıyafetlerinin hepsini aldık.Ayyyy çok zevkliydi oğluma alış veriş yapmak rabbim hayırlısı ile sağlıkla mutlulukla giydirip kullanıcağımız günlerinde gelmesini nasip etsin hepimize.

bende aldıklarımı sayayım barim unuttuklarınız gelir aklınıza
tosunum esyaları ;
beşiği , bebek arabası ,
6 7 tane çıtçıtlı tam atlet ,tam tulumlar ,ayaklı ayaksız alt pijama ,önlükler , kusmuk bezleri ,
cicicici takımlar, iki tane klotlu corap, 10 tane kısa corap
penye ve örgü yelek ,hırka
hastane cıkışları, mevlüt takımı(cook tatlı papyonlu filann)
banyo havlusu ve bornozu
alt acma takımı
zıbınlar
patik gibi ayakkabı ve patik,
peluş , penye ,örgü , siikon ,kadife olmak üzere 5 battaniye
adda cantası,
yorganı yastığı, nevresim takımı,
pudrası ,pişik kıremi, bebe yağı, şampuan, banyo sabunu,
göbek bağı
emzik emzik kutusu emzini kıyafetine asmak için tuturucu,
bebek için kulak pamuğu, büyük küçük ve yeni doğan bibaronu,
alkolsüz ıslak mendil, tırnak makası, tarak takımı

geriye bitek bebişimizin sağlıklı gelmesi kaldı sabırsızlanıyorum cok
allah herkese hayırlı diledikleri gibi annelik nasip etsin inşlh

mohini cnm buyur bunlar lazımmış..

Hastane çantamda neler olmalı?

Kendiniz için

40 haftalık doktor kontrol bilgileriniz ve test sonuçlarınız

Kalın ve emici pedler

Yatağınızın altına sermek için yatak koruyucu

Yedek atlet ve iç çamaşırlar
(Sürekli terleyebilirsiniz, kanamanız olabilir)

Lohusa sutyenleriniz

Göğüs pedleri

Ağrıyan göğüs uçlarınız için rahatlatıcı jel ve kremler
(Bebeğiniz ilk kez anne sütü alacağından ne olursa olsun ilk iki gün kullanmamanızı tavsiye ediyoruz)

Önden açılan pijamalar ve gecelikler

Bol bol çorap

Yelek, hırka vb. üşürseniz kullanabileceğiniz giysiler

Terlikleriniz

Tarak, toka ve aynanız, dudak nemlendiriciniz

Bol bol kayısı suyu (Kan yapar, süt yapar)

Pamuk

Islak mendil

Temiz havlular

Sabahlık

Mendil, kağıt havlu ve peçeteler

Atıştırmak için yağsız, baharatsız krakerler

Bebeğiniz için

5-6 adet bütün tulum (body)

En az 3 çift minik yumuşak çorap

Başlık, eldiven

Yelek gibi body üzerine giydireceğiniz giysi

Battaniye

Alt değiştirme örtüsü

Üzerine yatırabileceğiniz bir iki farklı bebek çarşafı veya örtüsü

Kucağınıza aldığınızda veya omzunuza koymak için temiz örtüler

Hastanede bebek yatağı olacağından yatak götürmenize gerek yoktur.

Ana kucağı, araba koltuğu gibi çıkışta taşımanız için gerekli olanlar.

Bebeğinizi anne sütü ile besleyeceksiniz bu yüzden yanınıza asla biberon ve emzik almayınız.

Alkolsüz, kokusuz ıslak mendil

Yeni doğan bebek bezleriniz

Bebe yağı, şampuan ve pudranız

Bebeğinizin ilk banyo havlusu

Bebek yağı ile birlikte kullanmanız için pamuk

Eşiniz için gerekenler

İçecek, yiyecek ve sakinleştirici bir arkadaşı

Fotoğraf makinesi, tüm pilleri dolu ve yedek pillerle birlikte

Video kamera, yedek memory veya kasetler ile

Yakın dost ve akrabalarınızın telefon numaralarının listesi

arkadaşlar bence yanınıza mutlaka evde kaynatıp sterilize ettiğiniz bir biberon alın. tabii ki vermeyi istemeyiz. ama her türlü ihtimali düşünmek lazım. belki gerekebilir. o zaman alelacele alınmış bir biberonu sterilize edemeden bebeğimize vermek istemeyiz di mi? sizin yanınız da olsun da, umarım ihtiyacınız olmaz...:)

kızlar bende hastane çıkısı yedek zıbın pijama emzik çorap tulumlar baya bısey aldım kendım ıcınede gecelık pijama emzirme sutyeni filan aldım daha çanta yapmadım ama hazırlamam lazım ne olur ne olmaz hastane çıkısı filan bebek esyalarının cogunu havuzlu handan aldım gerçektende dışarıya göre çok uygun fiyatları çokta güzel seyler var gitmenızı tavsiye ederim şimdilik esik almadık sepet aldık tüllü çok şirin baktıkça bir an önce doğması için sabırsızlanıyorum

B&M çok teşekkür ederim.. bi süredir yoktum sitede iş yoğunluğumdan dolayı... şimdi gördüm listeyi... çok teşekkürler...

arkadaşlar hepimiz heyecanla hazırlanıyoruz, inşallah iyi günlerde kullanırız. Biz bolca bez stokladık babasıyla:) Mothercare ürünleri hem çok kaliteli, hem de diğer mazalara göre uygun fiyatlı. tulumlar, hastane çıkışlarından aldık bizde. bebek arabası, ana kucağı kaldı alınacak. Hepimize kolay gelsin.

evet kızlar hepimize bebişlerimizle sağlıklı ve mutlu seneler...nihayet bende babamızı ikna ettim bugun mobilya bakacagız inşallah :1hug:

hiç bir şey almadım almayıda düşünmüyorum çünkü ilk bebişimi doğumdan sonra kaybettim ve bu benim için yıkım oldu her şeyi hazırdı erkekti efemmmmmmmm canım oğluşum ama şimdi ki kızım olacak doğunca alalım diye geçiriyorum.

ben kulaktan ateşölçerine kadar aldım odası herşeyi hazır emzigi biberonu tırnak makası battaniyeleri tek eksik tarak ve bebek arabası inşallah onu dogduktan sonra alırım

bizde cumartesi günü kıyafetlerini biberonlarını emziğini vücut bakım malzemelerini aldık. tırnak makası ateş ölçerini tarağını set halinde arkadaşım hediye olarak getirmişti :))

bebek arabasını ve yatağınıda seçtik onlarına yakında alcaz :))

oğlum için alışveriş yapmak çok güzel bi duygu hayırlısıyla bide kucağımıza alsak :emir_bebek:

X