Doğuma Hazırlık Kızlar bebişler için alışverişe başladınızmı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ckozkan

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
403
2
Ben ufaktan 1-2 parça indirimli ürünlerden body aldım..Sizler neler aldınız bebek odası yapacak olan varmı? Hazırlıklarımızı buradan paylaşalım..

MERHABA BENDE MART ANNESİ OLACAĞIM ALLAH İZİN VERİRSE. SİTEYİ UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORUM AMA ÇOK BİLGİM YOK AÇIOKÇASI. UMARIM BENİDE ARANIZA ALIRSINIZ. BU ARADA BEBİŞİNİN CİCİLERİ HAYIRLI OLSUN:dance::dance:

Ben ufak tefek şeyler almaya başladım. Hastane çıkışınıbattaniyesini falan aldım. Hoşuma gidne şeyler gördükçe alıyorum. Nasılsa alınacak çok şey var. E insan hevesleniyo da :) yavaş yavaş başlayayım dedim.
Biz şimdilik oda düşünmüyoruz. Evde ona ait boş bir oda var ancak en az 1-2 yaşına kadar kendi odama alıcam beşiğini. Ondan sonra ayrı odaya geçirmeyi düşünüyorum.

Oo Ben Aldiklarimi Sayiyim Sizede Fikir Olur
1 Adet Peluş Battaniye
1 Adet Penye Battaniye
2 Adet Kundak
2 Adet Ayakkabi Gibi Olanlardan Patik
7 Adet Ust Body
7 Adet Ayakli Alt Pijama
3 Adet Pijama Takimi
3+4 Tane Butun Tulum
Disariya Cikarken Giymemiz Icin Kibar Takimlar
Ates Olcer
Biberon Kucuk Yeni Dogan Icin
Tarak Seti
Hastane Cikisi
Hastane Cikisi Canta Seti
Küvet Ve Baglama Aparati
Kusmuk Bezi
2adet Havlu
Daha Eksiklerimiz Vr Ama Cogu Tamamlandi Allaha Sukur Ben Bira Erken Basladim Almaya
Nede Olsa Sabirsizim Ben Biraz Olsun Onlara Bakip Bakip Oglumu Seviyorum Az Kaldi Ama
Vede Bebek Odasi Dusunmuyoruz Cunku Yerimiz Yok Yatak Odasindan Haric Bi Odam Daha Var Ama Dolu Onun Icin Yatak Odamda Idare Edicim Bi Sure O Sure Icinde Karyola Almayi Dusunuyorum Hani Su Buyuyenlerden Allah Nasip Ederse Tabi

bende başladım kılık kıyafet almaya aslında almayın diyolar çok hediyede geliyormuş ama dayanamıyorum oda yapmayı düşünmüyorum ama park yatak mı alsak yoksa şu 16 yaşına kadar kullanılan yataklardan mı alsak karar veremiyorum siz ne almayı düşünüyorsunuz

GÜNAYDIN KIZLAR BENDE DAHA BİŞİY ALMADIM TEYZELERİ 3 TAKIM ALMIŞ O KADAR
ERKEN DİYOLAR O YÜZDEN BEKLİYORUZ. BİDE BEN NE ALMAYA KALKSAM ANNEM ALDIRMIYOR ONU BEN ALACAM DİYOR BENDE ONA KIYAMIYORUM NE OLCAK BAKALIM. BU ARADA 23 24 HAFTALIK HAMİŞ OLANLAR KİMLER SORMAK İSTEDİĞİM ŞEYLER VARDA:sm_cool::dance:

Yaseminsen bebişinin eşyaları hayırlı olsun güle güle kullanırsınız inşallah....Bende şimdilik fırsat buldukça bebek mağazalarını gezip üye formlarını dolduruyorum böylece indirimlerden haberdar oluyorum mesela her ayın 15 inde Mothercare' de çoğu üründe %50 indirim yapıyorlar, sanırım Aralıkta alışverişleri iyiden iyiye yapmaya başlayacağız. Bebek odası yapma konusunda çok kararsızım fisfisfis. Seher yıldızı hoş geldin canım çoğumuzun imzasında bebişlerimizin kaç haftalık olduğu görülüyor benimkide 24 haftalık örneğin

merhabalar bende aldıklarımı saymak istiyorum
4 tane tüm tulum
2 tane yazlık tulum
sampuanı,pudrası,ıslak mendili havlusu
ayrıca babasıda bir elbise birde 4 lü set aldı kızıma
bide balerin ayakkabısı gibi patiik aldım kızıma cok seker
insan aldıkca hevesleniyo cok güzel bi duygu onlara sarılıp kokluyorum bebişim gelince giyecek cicilerini insallah .bizde park yatak almayı düşünüyoruz bebişimiz için önce kararsızdık bu sitededeki tavsiyeleri okuyunca karar verdik

25+0 haftamdayım... henüz hiçbişey almış değiliz walla.. sizin aldıklarınızdan bi liste yapacağım... artık almaya başlarız..... biz yapabilirsek 1 yaşına gelmeden filan odaya almayı düşünüyoruz... gidip yanında yatıcaz bazen:) odaya şirin şirin perdeler alma fikri çok hoşumuza gitti... bi de bugün yeni doğum yapan arkadaşımın anlattığından etkilendim... 3 yaşındaki kızını, ikinci bebeği doğunca apar topar öbür odaya almışlar... çocuk da dışlandığını hissediyomuş şimdi.... sanırım zor bişey ama ne kadar erken alıştırsam o kadar iyi diye düşünüyorum...

Kizlar Ben Imza Takvim Filan Yapmayi Bilmiyorum. Sad3ece Yazdiklarinizi Okuyordum üye Olmak Için çok Uğraştim Ama Hep Bişiy Oldu. En Sonunda Kayit Oldum Ama. Ya 23 Haftadayim Ama Tan Böle çok Belirgin Hissemiyom Bebişimi. Hissediyorum Ama Ole Anlatildiği Gibi çok çok Hizli Değil .sizlerin Nasil Annelericadiarzu

merhaba kizlar hepinizde aldiklarinizi güle güle giydirirsiniz insallah bebislerinize.ben de son iki haftadir cok alis veris yaptim hemen hemen eksik kalmadi büyük seylerin disinda arabasi,odasi falan kaldi onuda son ay aliriz artik ama artik kendime birseye bakmiyorum magazalarda hep ona aliyorum.cok zevkli demi bebekler icin alis veris...........:emir_bebek:

merhaba arkadaşlar. ben de hem bir mart annesiyim. hem de tecrübeli bir anneyim. 2,5 yaşında bir oğlum var. şimdi bir de kızım olacak. sizlere tavsiyem alışveriş yaparken şıklıktan çok rahatlık üzerinde durun. onlar çıplaklığa alışmışlar. çok boğucu,küçültülmüş büyük kıyafetlerine boğmayın çocukları. onlar bebek ve bence bebek gibi giyinmeleri lazım. baze görüyorum televizyonda. küçücük bebeğe kot falan giydirmişler. bence siz yapmayın.
bir de atlet külot almayın, alttan çıtçıtlı badileri tecih edin...
hepinize iyi günleeeer!

ya sonucta gıyıcek valla ben kotta aldım oğlum gıysın dıye ama tabıkıde dogar dogmaz kot gıydırıcekte degılım bıraz buyusun ele avuca gelsın ondan sonra gıydırmeye başlıycam

Kizlar Ben Imza Takvim Filan Yapmayi Bilmiyorum. Sad3ece Yazdiklarinizi Okuyordum üye Olmak Için çok Uğraştim Ama Hep Bişiy Oldu. En Sonunda Kayit Oldum Ama. Ya 23 Haftadayim Ama Tan Böle çok Belirgin Hissemiyom Bebişimi. Hissediyorum Ama Ole Anlatildiği Gibi çok çok Hizli Değil .sizlerin Nasil Annelericadiarzu

canım ya bende 22 hafta 1 günlük hamileyim ve bende senin gibi tam olarak hissetmiyorum bazen hissediyorum bazende uzun süre geçiyor hissetmiyorum ve böyle oluncada tedirgin oluyorum bilmiyorum çarşammba günü gidecz doktora bakalım hayırlısı

bende mart annesi olucam kısmetse yeni üye oldum ama yazdıklarım görünmüyo :KK43:( yardımcı olursanız sevinirim.

Ben bu hafta sonu çıkıcam alışverişe kısmetse inşallah.Ayyy inanılmaz heyecanlıyım çok hoşuma gidiyor bebeğime bir şeyler almak hediyeler gelmesi dün dayımla yengem İsviçreden geldiler bir kaç günlüğüne oğluma oyuncaklar ciciler getirmişler minicik ayakkabılar çoraplar takımlar nasıl sevindim babası geçen ay bir tane feneriumdan hastane çıkışı takımı aldı babaanesi oğluma fenerbahçe battaniyesi çoraplar zıbın takımları almış bir kaç tane,bol bol yelek hırka ören akrabalar var işte böyle böyle toparlıycaz işte herşeyini inşallah hayırlısıyla.

bizde daha başlamadık alışverişe neler gerekli tam olarak bilmiyorumda ilk cocuk olacak nede olsa tecrubeli anneler yadım ederseniz sevinirim

AAAA KIZLAR GEÇ KALMIŞSINIZ BENİM BEBİŞLERİMİN KIYAFETLERİ 2 AY ÖNCEDEN HAZIR AMA DAYANAMIYORUM HER GİTTİĞİMDE ELİM KOLUM DOLU GELİYORUMM ÇOK GÜZEL Bİ DUYGU NAPİM:dance:

aman aman Allah nazarlardan saklasın güzel günlerde kullanalım bebişlerin eşyalarını inşallah :KK66:).. Bizimde anneanne, babaannne, teyze sağolsun benden hevesli başladılar alışverişe..Babamız malesef pesimist habire engelliyor benim birşeyler almamı.. Odamı alalım, beşikmi yapalım hala karar veremiyorum sanırım doğumdan sonra 1-2 ay içinde taşınmamız gerekecek.. Lakin malumunuz doğumdan sonra gidenimiz gelenimizde epey olacak....:sm_confused:..Sizler neler düşünüyorsunuz, giden gelen için çukolata, süspüs vs. yaptıracakmısınız?

selam kıslarrrr:)
valla benimde kızım olacak çarşıya çıktıkça kız çocukları için olan şeyleri görünce kafayı yiyorum bana da annemle kayınvalidem diyo alma küçük küçük çabuk büyüyo bebekler zaten bir sürü hediye gelir diyolar ama napıyım bazen dayanamayıp alıyorum:)
ablam , görümcem , kuzenlerim ve teyzem sağolsun her gün bişeyler alıp geliyolar.
olanların listesini yazıyım bende belki eksik tamamlamak isteyen olur.,insanın düşününce aklına gelmiyo:
15 tane iç tulum,bacakları olmayanlardan
10 çift çorap,
5 tane şapka(bebekler en çok kafalarından üşürmüş aklınızda bulunsun)
2 tane biberon biri yatık , bu arada en sağlıklılar cam olanlar
2 tane emzik
4 çift eldiven
10 tulum (farklı aylara göre)
1 tane patik
1 tane spor ayakkabı:))ayakkabıda değil işte şu adidasın patik tipi olanlar varya ondan
1 fenerbahçe forması :))
1 tane hastane çıkışı için takım
ev gezmeleri için 5 takım
2 tane elbise
1 polar battaniye
1 yün battaniye(canım teysem örmüş elleriylee)
omuz için tükürük bezi(gaz çıkartırken omzuna seriyosun kusarsa yada tükürük çıkartırsa çok işe yarıyomuş)
4 tane alt açma çarşafı
1 tane alt açma minderi
1 yelek
emzirme mendili
10 taneden fazlada altı patikli 2 parça takımlar varya , onlardan var.
daha aklıma gelmiyo :)
şimdi araba alıcaz pusetiyle birlikte
karyola almayı düşünmüyoduk benim bebeklik sepetim var,benim ve 7 kuzeniminde büyüdüğü:)
annem onu süsleyip hazırlayacaktı , kayınpederim karyolasız olurmu hiç dedi
mecburen karyola bakıyoruz şimdi , neten bakıyorum sürekli ama çok klasik hepsi,bizde model çizdik bi tane eşimle tanıdığımız bi mobilyacı var oan yaptırıcaz sonradan tek kişilik karyola olanlardan yaptırıcaz 2 kere masraf olmasın diye:)
geri kalan eksiklerimizide yavaş yavaş tamamlıcaz işte
çok zevkli bi alışveriş allah hepimize maddi imkan versinde istediğimiz herşeyi alabilelim çünkü bebek eşyaları anormal pahalı:s

X