Kızımı eski esimin yeni esinden kiskaniyorum..

Merhaba kizlar biz esimle 2 bucuk sene once resmiyette 1 sene once boşandık. 5 yasinda bir kizimiz var. Eski esim daha dava acilmadan biriyle sevgili olmuş. Su an o kisiyle nisanlilar. Biz bosandiktan sonra sevgilisi oldugu halde esim bana tekrar barisma teklifi etti tabiki kabul etmedim. Surekli sevgilisiyle kapimiza kizimi gormeye geliyorlardi. Bu durum benim zoruma gidiyordu kizimi sevgilisinden kiskanmaya baslamistim. Seytana uydum bana barisma teklif ettigini sevgilisine ispatlariyla sundum. Tabi ayrildilar sonra bi sekilde ikna etmis tekrar baristilar yine kizimizi almaya geldiler. Normalde hep evin onunden alip giderlerdi bu sefer sevgilisiyle apartmana kadar cikti kizimi almak istedi bende tepki gosterdim bu kadarda olmaz ayiptir diye. Aramizda tartisma cikti. Kiz bana dusman oldu falan. Simdi nisanlanmislar tabi yine hep birlikte geliyorlar kizimi almaya. Asil derdim şu. Ben kizimi cok kiskaniyorum o kadinla paylasmak istemiyorum birlikte gidiyorlar geziyorlar ben evde dort gozle kizimin gelmesini bekliyorum. kizima cok bagliyim kizimda bana cok bagli ama ya birgun beni birakip babasinda kalmak isterse diye kendimi yiyorum. Yani su an ne duygular icinde oldugumu anlatamiyorum butun hayatimi kizima adadim hicbir sosyal aktivitem yok varsa yoksa kizim. 31 yasindayim tabi teklif eden evlenmek isteyen oluyo ben kimseyi kabul etmiyorum. Sadece kizim yanimda olsun baska bisey istemem modundayim. Benim bi icimi rahatlatin ya bi sese bi akila ihtiyacim var ben neden kizimi bu kadar cok kiskaniyorum...
Kocanizin kizinizi almaya sirf sizi kizdirmak ve kiskandirmak icin nisanlisiyla geldigini dusunuyorum. Onun oyununa gelmeyin.

Merhaba kizlar biz esimle 2 bucuk sene once resmiyette 1 sene once boşandık. 5 yasinda bir kizimiz var. Eski esim daha dava acilmadan biriyle sevgili olmuş. Su an o kisiyle nisanlilar. Biz bosandiktan sonra sevgilisi oldugu halde esim bana tekrar barisma teklifi etti tabiki kabul etmedim. Surekli sevgilisiyle kapimiza kizimi gormeye geliyorlardi. Bu durum benim zoruma gidiyordu kizimi sevgilisinden kiskanmaya baslamistim. Seytana uydum bana barisma teklif ettigini sevgilisine ispatlariyla sundum. Tabi ayrildilar sonra bi sekilde ikna etmis tekrar baristilar yine kizimizi almaya geldiler. Normalde hep evin onunden alip giderlerdi bu sefer sevgilisiyle apartmana kadar cikti kizimi almak istedi bende tepki gosterdim bu kadarda olmaz ayiptir diye. Aramizda tartisma cikti. Kiz bana dusman oldu falan. Simdi nisanlanmislar tabi yine hep birlikte geliyorlar kizimi almaya. Asil derdim şu. Ben kizimi cok kiskaniyorum o kadinla paylasmak istemiyorum birlikte gidiyorlar geziyorlar ben evde dort gozle kizimin gelmesini bekliyorum. kizima cok bagliyim kizimda bana cok bagli ama ya birgun beni birakip babasinda kalmak isterse diye kendimi yiyorum. Yani su an ne duygular icinde oldugumu anlatamiyorum butun hayatimi kizima adadim hicbir sosyal aktivitem yok varsa yoksa kizim. 31 yasindayim tabi teklif eden evlenmek isteyen oluyo ben kimseyi kabul etmiyorum. Sadece kizim yanimda olsun baska bisey istemem modundayim. Benim bi icimi rahatlatin ya bi sese bi akila ihtiyacim var ben neden kizimi bu kadar cok kiskaniyorum...
Bana daha çok eski eşinizi kısknıyormuşsunuz gibi geldi. Noldu yani adam bana barışma teklif ediyor dediniz de, gördüğünüz gibi kötü yine siz oldunuz. Günün birinde kızınız babasında kalmak isterse de tabi ki kalacak siz nasıl annesiyseniz o da babası, kendinize bir hayat kurmayı, deneseniz nasıl olur?

Sosyal hayatınız olsun kendinize amaç edinin

Ben neler yasadim o kadin tarafindan biliyormusunuz ne hakaretlere ugradim tehdit edildim. Elalemin kizi benim anneligime laf etti. Gorus gunu kisitlamasi hic bi zaman koymadim istedigi zaman geldi gordu gorus gunu olmadigi halde gelip almaya çalıştılar birde kapima polis cagirdilar. Polis mahkemeye gitmemi soyledi sen haklisin dedi ben naptim sirf kizim etkilenmesin babasindan ayri kalmasin diye uzaklastirma bile aldirmadim. Ben cocuguma yasadigim hic birseyi yansitmadim hep icimde yasadim ben cocugum korkak olmasin diye o kadını iyiledim seni seviyomus seninle arkadas olmak istiyomus dedim. Yasadigim seyleri detayli anlatmadigim icin bu tepkiniz ama o kadar cok saygisizlik gordum ku kizimla bile tehdit edildim. Ama herseye ragmen Hazirladim susledim pusledim ellerimle teslim ettim hep babasina ve sevgilisine. Siz size dusman olan bir kadina cocugunuza gonul rahatligiyla emanet edebilirmiydiniz? Bence bencil olan ben degilim onlar..
Ben olsam adam kapıya geldiğinde kapıyı aşırı şık bir şekilde açar ve “neden tam vaktinde gelmediniz. çıkmam gerekiyordu” der, üzüldüğümü vs asla belli etmezdim. Hatta kadın sizin canınızı sıkacak şeyler yaparsa, “ kuyruğun da gelmiş, hoşgelmiş. Yalnız sana güvendiği çok belli, hep peşinde” falan derdim. O canınızı mı sıkıyor, siz on katı sıkın. Ayrıca nafaka artırım davası falan açın. Niye kızınızın bütün yükü sizde? Bunların canı en çok para ile yanar

Bana daha çok eski eşinizi kısknıyormuşsunuz gibi geldi. Noldu yani adam bana barışma teklif ediyor dediniz de, gördüğünüz gibi kötü yine siz oldunuz. Günün birinde kızınız babasında kalmak isterse de tabi ki kalacak siz nasıl annesiyseniz o da babası, kendinize bir hayat kurmayı, deneseniz nasıl olur?
Eski esimi kiskaniyor olsam barisma teklifi ettiginde kabul eder bana seni unutmak icin onunla birlikteyim evet dersen hemen ayrilirim dediğinde ona inanip kabul ederdim. Kendisini birakin kiskanmayi yuzunu gormeye sesini duymaya bile tahammulum yok cok yaraladi beni cunku. Bunu kiza soylememin hakli sebeblerim vardi ama simdiki aklim olsaydi soylemezdim hepten havalandi. Babasina gelincede babasiyla arasinin hep iyi olmasini istiyorum ve herseye ragmen baba kizin arasini yapmak icin elimden geleni yapiyorum

aynı şeyleri bende yaşadım yaşıyorum. benim eski eşim de biz boşanmadan birini aldı hayatına, boşandık kadınla birlikte benim oturduğum eve geldi almaya. ben kıskanmadım duygum 0 dı ama sonra sonra kadına sinir olmaya başladım çünkü ben kızım babasına gidince muhattap etti beni o kadınla. şimdi kızım da birşeyler anlatınca(kadını seviyor) bende rahatsız oluyorum. babası beni o kadınla aldattı benim kızım hiçbirşey bilmiyor tabi kadını seviyor. bence duygularınız normal.

İyi güzel eşimi kıskanmıyorum yazmışsında madem niye benimle barışmak istiyor gör bak diye kadına ispatlarıyla sundunuz herşeyi? Yazık 2 ebeveynin sürtüşmesine malzeme yapmayın çocuğu.

Eski esimi kiskaniyor olsam barisma teklifi ettiginde kabul eder bana seni unutmak icin onunla birlikteyim evet dersen hemen ayrilirim dediğinde ona inanip kabul ederdim. Kendisini birakin kiskanmayi yuzunu gormeye sesini duymaya bile tahammulum yok cok yaraladi beni cunku. Bunu kiza soylememin hakli sebeblerim vardi ama simdiki aklim olsaydi soylemezdim hepten havalandi. Babasina gelincede babasiyla arasinin hep iyi olmasini istiyorum ve herseye ragmen baba kizin arasini yapmak icin elimden geleni yapiyorum
Bütün bunlara rağmen kendinize merkezi kızınız, eski eşiniz yada nişanlısı olmayan bir hayat kurun bence.

Burda birden fazla yanlış var bence adam tek kuruş nafaka ödemiyor ama yüzsüzce çıkıp ben babayım diyor bir de o kadını kuyruğuna takıp getiriyor ... saçmalık. Her şeyden önce mahkemeye başvurun nafaka davası açın.

İkinci olarak bence kendinize o adam ve o kadın olmayan bir hayat kurun. Spora başlayın, gezin sosyalleşin ... böyle yaparak kendi dertlerinizi ancak 5 yaşındaki çocuğa yüklersiniz o da çok yanlış olur.

Konuya geleyim, bence kıskanmıyorsunuz dümdüz nefret ediyorsunuz çok da haklısınız. Ex eşiniz net şerefsiz buraya yazıyorum, sen birini adattığın insanınasıl koluna takıp getirisin kardeşim :KK62: O kadın da yüzsüz bir or..pu açıkça, metreslik yaptığın adamın kolunda kuma olduğun kadının yüzüne nasıll gelip bakarsın yahuuu:110:İkisi de çok ahlaksız ve rezil insanlar, yine banlanıcam ama çocuğum olsa bir or..pu ve bir g.vatla görüşmesine asla razı olmazdım. Evde anneanne veya teyze varsa onlar çocuğu versin siz muhattap olmayın ya da çocuk apartmanın önüne insin. Bu kadar yüzsüz, rezil olunmaz. Ben olsam açar adama söylerdim ne rezil ne ahlaksız bir insanmışsın metres edindiğin kadını getiriyorsun yetmiyor çocuğumun yanına getiriyorsun diye. Asla çocuğumun o kadının yanında olmasını istemiyorum diceksiniz, getirmesin. Kadını getirirse de yanında ben olslam çocuğu vermem. Bu 2si o çocuğun ahlakını da bozarlar. Kendisi gvat da olsa şerefsiz de olsa babası, ha bana kalsa iskele babası ya neyse tek kuruş vermeden babayım diye geziyor yetmiyor o..sunu takıp getiriyor. Banım bugün açıldı yeniden yine bananıcam ya hayırlısı olsun:halay:Çok sinirlendim ahlaksız reziller.

Size kızınızın yaşadıklarını yaşamış bir çocuk olarak yazıyorum. Annem de tüm hayatını bize adadı ve her fırsatta bunu dile getirdi. Her kavgada "sizin için hayatımı mahvettim" diye bunu bizim beynimize kodladı. Üniversiteyi şehirdışında okudum ve eve her gidiş gelişimde yıkıma uğradım annemi yalnız bırakıyorum diye. Şimdi yeni evlendim ama evlenirken o kadar büyük psikolojik sancılar çektim ki hala daha annem yalnız kaldı diye vicdan azabı çekiyorum. 1 sene olucak hala daha kendimi suçlu hissediyorum. Hayır bizi dünyaya getirmek sizin tercihinizdi. Eşinizle anlaşamayıp ayrılmak sizin tercihinizdi. Hayatınızı kızınıza adamak yine sizin tercihiniz. Ama bunları isteyerek veya istemeyerek biz çocuklara öyle bir kodluyorsunuz ki bütün dengemiz bozuluyor. Yapmayın. O kız sonsuza kadar sizinle olmayacak. Hayatını mahvetmeyin. Kendinize bir hayat çizin. Kızınıza bu sorumluluğu yüklemeyin.
10 senelik evlilikten bildiriyorum hala vicda. Azabı duyuyor insan annemi yalnız bırakıyorum diye çocukken yerleşen kodlar çıkmıyor

Eşinizin yaptığı terbiyesizlik ve size gösteriş yapmak konuşun çocuğu kendi alıp kendi bıraksın siz aynısını yapsanız kendi ne yapar sizi nelerle suçlar acaba?
Kadınlada görüşmesine müsade etmeyin şuan evli değiller kızınıza rol model oluyorlar
Kızınızı başkasından özellikle eskinin nişanlısından kiskanmaniz normal ama bunu çocuğa belli etmeyin size cephe almasın
Ve yeni bosanmissiniz evlilik tekliflerini kabul etmemeniz çok normal ve sağlıklı
Kızınız babasıyla görüşürken sizde kendinize zaman ayırın kuaför spor ya da sadece yatıp uyuyup dinlenmek size ne iyi geliyorsa kızınız geldiğinde dinlenmiş bir anne görsün
Çocuğuna hayatını adayan anneleri eleştirenleri anlamıyorum herkesin hayatında erkek olmak zorunda değil tekrar evlenmek zorunda değil belki herşeye doydu yada ağır travmatik bir evlilik yaşadı birdahasini tercih etmiyor ve çocuğuna adiyor iyi bir birey yetiştirmeyi hedefliyor
Ya da tekrar evlenen güzel bir aile ortamı için tekrar şansını deneyen kadınlarda eleştirilmemeli belki tek devam etmeyi sevmiyor belki erkek figürü olunca güçlü tam hissediyor...
Kimse yaşamadığı durumlarda keskin konuşmamali. Kimsenin hikayesi bitmedi

Burda birden fazla yanlış var bence adam tek kuruş nafaka ödemiyor ama yüzsüzce çıkıp ben babayım diyor bir de o kadını kuyruğuna takıp getiriyor ... saçmalık. Her şeyden önce mahkemeye başvurun nafaka davası açın.

İkinci olarak bence kendinize o adam ve o kadın olmayan bir hayat kurun. Spora başlayın, gezin sosyalleşin ... böyle yaparak kendi dertlerinizi ancak 5 yaşındaki çocuğa yüklersiniz o da çok yanlış olur.

Konuya geleyim, bence kıskanmıyorsunuz dümdüz nefret ediyorsunuz çok da haklısınız. Ex eşiniz net şerefsiz buraya yazıyorum, sen birini adattığın insanınasıl koluna takıp getirisin kardeşim :KK62: O kadın da yüzsüz bir or..pu açıkça, metreslik yaptığın adamın kolunda kuma olduğun kadının yüzüne nasıll gelip bakarsın yahuuu:110:İkisi de çok ahlaksız ve rezil insanlar, yine banlanıcam ama çocuğum olsa bir or..pu ve bir g.vatla görüşmesine asla razı olmazdım. Evde anneanne veya teyze varsa onlar çocuğu versin siz muhattap olmayın ya da çocuk apartmanın önüne insin. Bu kadar yüzsüz, rezil olunmaz. Ben olsam açar adama söylerdim ne rezil ne ahlaksız bir insanmışsın metres edindiğin kadını getiriyorsun yetmiyor çocuğumun yanına getiriyorsun diye. Asla çocuğumun o kadının yanında olmasını istemiyorum diceksiniz, getirmesin. Kadını getirirse de yanında ben olslam çocuğu vermem. Bu 2si o çocuğun ahlakını da bozarlar. Kendisi gvat da olsa şerefsiz de olsa babası, ha bana kalsa iskele babası ya neyse tek kuruş vermeden babayım diye geziyor yetmiyor o..sunu takıp getiriyor. Banım bugün açıldı yeniden yine bananıcam ya hayırlısı olsun:halay:Çok sinirlendim ahlaksız reziller.
😄😄bu soyledillerinizin hepsini ailem ve ben yuzlerine karsi takir takir soyledik. Hatta babamin elinden zor aldik kendisini. Ama o kadar yuzsuzlerki ne yaparsak yapalim umurlarinda degil. Biz tepki verdikce daha cok tepemize ciktilar. Zaten artik ben yuz yuze gelmiyorum evde kim varsa o teslim ediyor kizimi. Aman aman nafaka davasiyla falan ugrasipta kendime musallat edemem istemem onun parasini bakiyorum ben kizima yani ailem karsiliyo herseyimizi cok sukur ki maddi sıkıntımız yok.

10 senelik evlilikten bildiriyorum hala vicda. Azabı duyuyor insan annemi yalnız bırakıyorum diye çocukken yerleşen kodlar çıkmıyor
Ben de 24 Nisan'da boşanıyorum 9 aylık oğlum var tamda yapmak istediğim hayatımı ona adamak onu suclamadan çünkü ben dünyaya getirdim ve bunu ben yapmak istiyorum ondan karşılik beklemeden senin için senin yüzünden demeden... Onun iyi bir insan iyi bir erkek olup mutlu bir aile kurması mutlu bir işi olması için evet kendimi adayacagim bunu da seve seve yapacağım...
Anneniz adamamis kendisini kendi yarım kalmisligini sizle tamamlamak isteyip acısını sizden çıkarmış adanmak kurban rolüne girmek değil
Ve hiçbir çocuk anne babasına bir hayat borçlu değil ama zevkle tercihle istekle dünyaya getirdiğimiz çocuklarımıza bir hayat borçluyuz ister adanmış ister adanmamis...

Ben de 24 Nisan'da boşanıyorum 9 aylık oğlum var tamda yapmak istediğim hayatımı ona adamak onu suclamadan çünkü ben dünyaya getirdim ve bunu ben yapmak istiyorum ondan karşılik beklemeden senin için senin yüzünden demeden... Onun iyi bir insan iyi bir erkek olup mutlu bir aile kurması mutlu bir işi olması için evet kendimi adayacagim bunu da seve seve yapacağım...
Anneniz adamamis kendisini kendi yarım kalmisligini sizle tamamlamak isteyip acısını sizden çıkarmış adanmak kurban rolüne girmek değil
Ve hiçbir çocuk anne babasına bir hayat borçlu değil ama zevkle tercihle istekle dünyaya getirdiğimiz çocuklarımıza bir hayat borçluyuz ister adanmış ister adanmamis...
Yapacağınız şey mantıklı,sağlıklı değil yalnız annemin yaptığından farklı birşey söylemiyorsunuz. Oğlunuz büyüyünce bomboş bir hayatınız olacak ve bu sağlıklı değil çok yanlış düşünüyorsunuz.

😄😄bu soyledillerinizin hepsini ailem ve ben yuzlerine karsi takir takir soyledik. Hatta babamin elinden zor aldik kendisini. Ama o kadar yuzsuzlerki ne yaparsak yapalim umurlarinda degil. Biz tepki verdikce daha cok tepemize ciktilar. Zaten artik ben yuz yuze gelmiyorum evde kim varsa o teslim ediyor kizimi. Aman aman nafaka davasiyla falan ugrasipta kendime musallat edemem istemem onun parasini bakiyorum ben kizima yani ailem karsiliyo herseyimizi cok sukur ki maddi sıkıntımız yok.
Kadını mı zor aldınız babanızın elinden?

Kizinizi sevginizle cezalandirmayin.. Sanirim beni kendime getirecek yorum buydu 😔

Çocuklar hisseder bu kayginizi. Sizi üzmemek için babasıyla görüşmeye gittiğinde eglenirse o kadınla iyi bir ilişki kurarsa vs suçlu hisseder kuzu. Sanki annesiyle babası arasında bir seçim yapıyor gibi hisseder. Oysaki siz de farkındasınız, baba ve babanın eşiyle, olacaksa ilerde o kadından doğacak kardeşleriyle vs iyi ilişkiler kurması bir kız çocuğu için çok gerekli.

Siz annesisiniz sizin yeriniz asla dolmaz. Oraya haftasonlari kalmaya gidiyor eğlenceli aktiviteler yapacaklar yüzeysel olarak orayı tercih ediyor gibi bile görünebilir ve bu çok çok normaldir. Uvey anneyi kural koymayan cool bi abla olarak algilayabilir. Butun bunlar cocuk icin iyi seyler. Istenmeyen fazlalik bir cocuk gibi terk edilmis gibi hissetmesinden kat kat iyi.Tehdit altında hissetmenize asla gerek yok. Siz annesiniz zaten. Cocuk küçük tabi ki bir yere kadar kendinizi adamaniz normal ama yavaş yavaş cocuk dışında da çevreniz hobiniz ayrı hayatiniz olduğunu kabul etmeli ve bu yönde çaba sarf etmelisiniz. Tabi ki bu da kızınız için. Unutmayın sizin mutlu ve rahat olmanız kendinize güvenmeniz guclu olmaniz kızınızın da duygusal gelişimi için çok önemli. Bir gün gelecek yuvadan uçacak ama hep kızınız bebeginiz olarak kalacak sizin.

Cherry haklısın özellikle nafaka konularında ama ortada çocuk var çocuğun ömür boyu görüşeceği iki insan var. Babasiz olmasındansa, babam beni terk etti gitti başka aile kurdu diye dusunmesindense büyüklük konu sahibinde kalmalı bence bu saatten sonra. Sonuçta çocuğa iyi davranıyorlarsa, çocuğun psikolojisini bozmuyorlarsa artık burda anne geçmişe sünger çekip kendi adına medeni ve normal davranmalı bence. Çünkü çocuğun üstün yararı... ama tabi ki rezil insanlar. Nafaka davası sürmeli bence de ama çocuğa çaktırmadan. Ha çocuğa kötü davraniyorlarsa defolup gitsinler tabi o başka. Ama konudan ben öyle anlamadım. Kimi insan aldatır şerefsizdir ama çocuğuna iyidir yani o babayi atmak çocuk için daha da kötü.

Ben neler yasadim o kadin tarafindan biliyormusunuz ne hakaretlere ugradim tehdit edildim. Elalemin kizi benim anneligime laf etti. Gorus gunu kisitlamasi hic bi zaman koymadim istedigi zaman geldi gordu gorus gunu olmadigi halde gelip almaya çalıştılar birde kapima polis cagirdilar. Polis mahkemeye gitmemi soyledi sen haklisin dedi ben naptim sirf kizim etkilenmesin babasindan ayri kalmasin diye uzaklastirma bile aldirmadim. Ben cocuguma yasadigim hic birseyi yansitmadim hep icimde yasadim ben cocugum korkak olmasin diye o kadını iyiledim seni seviyomus seninle arkadas olmak istiyomus dedim. Yasadigim seyleri detayli anlatmadigim icin bu tepkiniz ama o kadar cok saygisizlik gordum ku kizimla bile tehdit edildim. Ama herseye ragmen Hazirladim susledim pusledim ellerimle teslim ettim hep babasina ve sevgilisine. Siz size dusman olan bir kadina cocugunuza gonul rahatligiyla emanet edebilirmiydiniz? Bence bencil olan ben degilim onlar..

Çok haklısınız bu arada kötü niyetli insanlar sizi kotuleyebilirler çocuğu soğutmaya çalışabilirler. Ama cidden kaygilanmayin. Bir çocuk annesi canavar değilse annesinden soğumaz. Siz kural koyduğunuzda x abla hiç böyle yapmiyo ben x ablayla yaşamak istiyorum filan bile diyebilir. Çok görülüyor bu şekilde tepkiler. Sakın korkmayın ve ciddiye almayın. Çocuk annesinden kopmaz kolay kolay duygusal olarak. Çocuklar bizim sandığımızdan çok daha zeki ve sezgisel varlıklar. Siz tutarlı bi şekilde eski eşi sallamamaya ve çocuğunuza kendi bildiğiniz sekilde en iyi anneligi yapmaya devam edin. Rekabet etmenize gerek yok. Bi süre sonra sizinle uğraşmayı da bırakırlar zaten bu tür zorba insanlar. Baktılar ki sallamiyorsunuz.

kıza bu kadar bağlı olman pek normal değil
ama herifin de kızı alırken sürekli diğer kadını işin içine katması normal değil
baba kız olarak baş başa zaman geçirmeleri daha mantıklı değil mi
sen bi anne olarak kızının yabancı bi insanla vakit geçirmesini istemiyor olabilirsin bu çok normal
ben senin yerinde olsam göstermem o çocuğu gitsin mahkemeye versin şerefsiz
ne alaka sürekli yanında çanta gibi o kadını getirip duruyor
çocuğunu inat için kullanıyorlar farkında mısın

X