Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Kızım sjögren sendromu tanısı kondu ?

Ayfer_seyma

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2013
1
0
Kızımın yaklaşık 1,5 yıldır göz kuruluğu var schirmer 1mm 0 mm göz yaşı kırılma zamanı 3 sn kornea punktot boya alıyor kuru göz (+)
yine bu süreç içersinde vucudunun özellikle kollarında bacaklarında şiddetli kuruluk sankı yanmış gibi kızarıklık var çil çil, şiddetli bel kuyruk sokumu ayak bilek ve topuk ağrısı var sade küçük parmağında deformasyon oluştu bu hastalık nedir bilmiyoruz kızım hayatını nasıl yaşamalı kendisi 23 yaşında nişanlı ve ileride bebek sahibi olmak istiyor uygun mudur? momositi 11 , immünoloji de yapılan ınd. ımm.flr. antikor testi pozitif test no:1 pozitif ince granüler boyanma ve yer yer kromozom boyanması bulunmaktadır. Sonuçlar 1 pozitif ile pozitif arasında değişmektedir. crp nefelometrik veya türbidi 3.06 rdw 15 ve kuyruk sokumu filminde s1 verebra transizyonel vertabra özelliğindedir. her iki sakroiliak eklem aralıklarına komşu kemik yüzeylerde skleroz izlenmiştir. Lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim

burda doktor olmayan netten bakıp yorum yapabilecek insanlara sormak yerine bir romatoloğa danışsanız?

tabiki iyi bir doktora görünmenizde fayda var ama bu hastalık hakkında bilgi edinmeniz açısından aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.kızınıza da çook geçmiş olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
selamlar, bende 10 yıldır aynı hastalıktan muzdaribim...9 eylül tıp fak.romtaloji bölümünde tedavi olıuyorum...tedavi olduktan sonra korkmanıza gerek yok...bol bol su içsin, sıkıntı stress fazla olmayacak, özel bir diyeti yok, iyi beslensin, verieln ilaçlkarı düzenli kullanmalı...ayrıva suni gözyaşı damlası kullanacak...çok geçmiş olsun.:KK54:

Merhaba arkadaşlar ben de yeni bir Sjögren hastasıyım ve facede bu konu hakkındaki araştırmalarımı bir sayfada topladım. Hastalıkla ilgili güzel videolar ve bilgileri derleyip burada paylaştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
lütfen birileri cevap versin.bende sjögren hastasıyım.ağız kuruluğu göz kuruluğu var.şimdi burnumun içi genzim filanda kuruyor.Nefes alırken soğuk soğuk nefesin gittiğini burnumu boğazımı kuruttuğunu hissediyorum. :KK43: :KK57:
ellerimde ayaklarımda ve ilgin ama BURUMDA sağuğa hasas. burnum üşüyor buz gibi oluyor evin içindeyken böyle yani. :KK42:
el parmakalarım üşüyünce büzüş büzüş oluyor bu nedir böyle ya.Merakım şu
sizdede var mı böyle şeyler.
plaquenil yazıldı ama henü kullanmaya başlamadım.ilacın yan etkilerinden koruyorum.ilaç kullanınca bu şikayetlerim düelir mi.:mad::KK17::KK42::KK42::cry::cry:

X