Bebek Beslenmesi Kızım kadar zayıf bebek var mı acaba :(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Benim kızım 12 aylık yemiyor asla kahvaltı yaptıramadım ağlıyor yumurta ağzına sürmedi sadece pilav makarna :KK43: kilo kaybetti dişler de çıktı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benim kızımda 14 aylık 8100 gram 73 cm
ben bir haftadır balık yağı veriyorum sabah iştahı açıldı gibi bende kızımı hacettepe metobolizma ve bağışıklık bölümüne götürüyorum kızım 3400 doğdu ben 168 babası 185 boyunda likit içecekler ve tozlar verdiler hiç birini içmedi ama bu balık yağını sevdi portakallı
6.ayından beri kilo alamıyor 8 ayda 2 kilo bile alamadı herkes bir yorum yapıyor gezmeye bile gitmek istemiyorum:KK43:

mrb 11 aylık bir kızım var çok zayıf iştahsız nette bu konuyla ilgili araştırma yaparken sizin bu yorumunuzu gördüm..bnm kızımda doğduğunan beri kilo almıyor sütüm yaramadı mamada vermek istemedim..çok iştahsız..8 kilo boyu 71 cm..balık yağını tavsiye ediyormusunuz yada başka tavsiye edebilceğiniz bi ilaç varmı çok merak ediyorum..benden tecrübelisinz çok üzülüyorum yememesine

Benim kızım 12 aylık yemiyor asla kahvaltı yaptıramadım ağlıyor yumurta ağzına sürmedi sadece pilav makarna :KK43: kilo kaybetti dişler de çıktı

katı gıda yiyor ama yeterli değil sanırım..bn her yaptığımı ronddodan geçiriyorum asla yemiyor pütürlü olsa bile.

Şimdş doktor dan geldik 1 yaşında 71 cm 9 kilo kilo iyi ama boy kısa gibi geliyor

Allah sabir versin sana canim benim de oglum 2300 gram 45 cm dogdu. Su an 38 aylik 91cm 10500 gram. Endokrin takibinde bi dunya test yapildi bi sey cikmadi, agustosta yine kontrol var. Her alti ayda gormek istiyor doktorumuz. Ben istanbulda hizmet hastanesine gidiyorum sen nerdesin. Bu surec geviyor bir sekilde de ben artik en cok insanlarin tavrindan yoruldum. Gecen ay kardesimin dugunundegelin almada arabadan indim bi bayan geldi yanima adimi sordu oglumun yasini sorduve hemen konuya girdi bana bi recete yazdi ! Sut iciyor mu diyesordu ben de az iciyor dedim ki alti ay oncesinekadar cokiciyordu ama artik doktorumuz okadar sut vermememgerektigini soyledi, neymis efendim doktorlar eskilerden daha mi iyi biliyormus.... yani dugun arasinda bile ,lafi soyluyorlar.
Slm. Ben Eskişehirde goturdum kizimi. Bizim tahlillerde temiz cikti. Tabi bu sevindirici. Fakat kilo alimi hala yok. Sizde baya yazifmissiniz. Benimde canimi kucaklarina aldiklari zaman sıkıyorlar. Kuşkadarmış diyorlar. Tepem atıyo. Benim kızımın iştahı acildi. Hatta 400 gr almisti. Ama tatile gittik. Orda bisey yemedi ve aldigi 400 gr mi verdi. Saka gibi degilmi. Bizim doktorumuzda 3 ay sonraya cagirdi.boy kilo takibi yapilcak. Boy kisaligimiz erken dogumdan kaynaklaniyor. Kili ise hem istahsizlik, hem metebolizma, hemde asiri hareketlilik. Biz zayifiz ama sukur saglikliyiz.

Tekrar konu açmamak için buraya yazayım benim kızım da çok zayıf
bizim gibi olan bebekler var mı acaba

Bebeklerin kiloları sadece mevcut kilolarına göre değil, aynı zamanda doğum kiloları ve son ayda aldıkları kiloya göre de değerlendirilir. 6 aylık bebeğin kilosunun, doğum kilosunun 2 katına; bir yaşında ise 3 katına çıkmasını bekleriz. Bunun dışında normal olan bebeklerin ilk 6 ayda günde 20-30 gram, 2. 6 ayda günde 15-20 gram almalarıdır.
Bebeğiniz bu sınırların dışında ise öncelikle bir çocuk doktoruna başvurmalı ve bebeğinizin kilo almamasına/iştahsızlığa sebep bir hastalığı olup olmadığının araştırılmasını talep etmelisiniz. Eğer iştahsızlığa yol açacak bir sorun yoksa bebeğinizin beslenme tablosunu doktorunuzla birlikte ayarlayabilirsiniz.

http://www.guncelanne.com/

Arkadaşlar biz şu an 6 aylığız. Benim bildiğim çorbaların içine bir miktar sarımsak atmak bebeklerin iştahını açarmış diye biliyorum. İsterseniz bir de öyle deneyin.

18 aylık kızım 6.300 gram.Bir türlü kilo aldıramıyorum.Boyu kısa (70 cm) ve kendi minik olduğundan çok zayıf durmuyor ama sonuçta kilo almıyor.Ayda 100 ya da 200 gram alırsa seviniyoruz :KK43:
Evet iştahlı bir bebek değil ama tamamen yemiyor da diyemem.Örneğin sabah sütlenmiş 10 adet cicibebe , bir ceviz , bir bıldırcın yumurtası sarısı (tavuk yumurtası sarısı büyük , bitiremiyor diye bıldırcın tercihim) bir kaşık balıkyağı karması yiyor.öğle uykusu öncesi ortalama 60 cc aptamil içip uyuyor.Kalkınca bir kocaman kase çorba (mesela içine balık kırıntıları ya da kaşar peynir rendesi katılmış ya da et suyuyla pişmiş tarhana) , akşam yine bir kase çorba yiyor.Yatmadan önce yine Aptamil içip sabaha kadar birşey yemiyor.Öğün sayısı 3 ü geçemediğinden kuvvetli besinler vermeye çalışıyorum.Doktorumuz yeterli dedi.Ama kızım kilo alamıyor.
Bizim sorunumuz hormonal.Büyüme hormonları yeterli salgılanmadığından yemiyor , yese de yaramıyor.Ben merak ettim kızım gibi başka bebek var mı ?
Kilo alması için muhallebiler yedirebilirsin

merhaba güzel anneler bebeğimin kilosunu o kadar kafaya takıyorum ki konunuzu ve yorumlarınızı ikişer defa okudum.kızım 9 aylık 6300 gr 68 cm.benim merak ettiğim bebekleriniz artık büyümüştür.şimdi ne durumdalar.elbet kilo alıp boyları uzayacak mı?yoksa ben boşuna mı takıntı yapıyorum

Emerhaba anneler ben uzun suredir arastiriyorum ve bu sayfayi buldum cok izin zaman olus siz yazali benim kizim suan 2 bucuk yasinda ve on bucuk kilo cocuklarinizda bir degisiklik oldumu kilo aldilarmi gelisimleri nasil merak ettim uazaesaniz swvinirim cok zor bir durum neler kullandiniz simdiden tesekkurler

yemeyen çocuk çoookkkk zor ne denesende yine yemez bizim yapmadığımız düşünüyolar yok onu yap yer bunu yap yer ama yemeyen çocuk yemiyor işte 26 aylık oğlum 10.5 kilo 12-13 kilo olması gerekirken :KK14:
Merhaba bebeginizin su anki kilosu nedir cok uzun zaman olmus yazali benim kizimda ayni durumda cevaplarsaniz sevinirim

Selam. Cıcı bebeye takıldım ben cıcı bebe vb. bıskuvılerde çok yuksek basıt şeker var.Bebeğe hıçbır faydası yok anlık enerjı dışında aksıne zararı var lütfen şekerı kesın.Ne qüzel çocukta sevmıyormuş.Aptamılde de çok şeker ve nışasta var. Sade keçı sütü ya da ınek sütü verın tam yağlı. Yemekle beraberde masada bulundurun süreklı alışkanlık kazansın. Ymurta peynır ve sütü bır kapta çırpıp tavada çok az yağda pışırın.Çok besleyıcı tam öğün oluyor sabah öğlen akşam yıyebılır. Katı yıyeceklere zamanla alışacak ama sız blendırdan çektığınız sürece bu süreç qeçıkecek. Masasına otursun önüne koyun yemeğı ama azar azar. Bır ıkı qün az yer ama sonra ıllakı yıyecek yettığı kadar. bırde onların mıdesı küçük çabuk doyuyorlar.Ama sabırla beklemelısınız ortalığı falanda dağıtacak bıraz:)))

Kızım 24 aylık. Bugünkü ölçümümüz
Boy 81cm
Kilo 9.5
Delireceğim yakındır

inşallah faydasını görürsünüz.biz o bahsettiğiniz iştah açan alerji şurubunu 10 gün kadar kullandık.Bizde pek işe yaramadı.Uzun süre kullanılmasını önermiyorlar zaten.Şuanda sadece pediasure kullanıyoruz.Acaba size niye ondan vermedi profitar verdi.Daha mı iyi acaba???
o dediğiniz mamadan bende kullandim 1 yıl ama hiç işe yaramadi çocuğun iştahını kapatıyor onu içince zaten bişey geçiremezsin ben kendi kararımla 1 ay oldu vermiyorum raporum var almıyorum köy sütü vermeye başladım geceleri

Kızım 20 aylık .kilosu 8.3 .boyu da ortalamanın altında .1 haftadır memeden kestim.aşırı derece huysuz .zaten eskiden de yemek yemiyordu.günde 1 kase çorba yerse tamam bugün yedi diyordum.nasılsa emiyordu bi şekilde karnı doyuyordu.şimdi sütten kestim.yine yemiyor.tabagı görür görmez ağlamaya başlıyor.çok zor durumdayım.hem memeden kesmenin huysuzlugu hem açlıktan ne yapıcagımı bilmiyorum.geçen ay doktora götürdüm.b12, demir,d vitamini, çinko,multivitamin verdi iştahını açar dedi bunlar ama hiç bir gelişme yok.öyle çaresiz kaldım onunla birlikte bende oturup aglıyorum.yasaklardan parka da götüremiyorum.

18 aylık kızım 6.300 gram.Bir türlü kilo aldıramıyorum.Boyu kısa (70 cm) ve kendi minik olduğundan çok zayıf durmuyor ama sonuçta kilo almıyor.Ayda 100 ya da 200 gram alırsa seviniyoruz :KK43:
Evet iştahlı bir bebek değil ama tamamen yemiyor da diyemem.Örneğin sabah sütlenmiş 10 adet cicibebe , bir ceviz , bir bıldırcın yumurtası sarısı (tavuk yumurtası sarısı büyük , bitiremiyor diye bıldırcın tercihim) bir kaşık balıkyağı karması yiyor.öğle uykusu öncesi ortalama 60 cc aptamil içip uyuyor.Kalkınca bir kocaman kase çorba (mesela içine balık kırıntıları ya da kaşar peynir rendesi katılmış ya da et suyuyla pişmiş tarhana) , akşam yine bir kase çorba yiyor.Yatmadan önce yine Aptamil içip sabaha kadar birşey yemiyor.Öğün sayısı 3 ü geçemediğinden kuvvetli besinler vermeye çalışıyorum.Doktorumuz yeterli dedi.Ama kızım kilo alamıyor.
Bizim sorunumuz hormonal.Büyüme hormonları yeterli salgılanmadığından yemiyor , yese de yaramıyor.Ben merak ettim kızım gibi başka bebek var mı ?
Doktorunuz hormon salgılanmama durumuna ne dedi peki? Çözümü yokmuymus? Ve neden cicibebe Aptamil gibi gereksiz şeyler veriyorsunuz? Ve neden hem öğlen hem de akşam çorba içiyor? Yemek köfte et baklagil vermiyor musunuz

Gelisim konusunda biseu demicem her bebek farkli doktorunuzla ilerleyin ancak kahvaltida cicibebe süt falan cok yanlis. Bildircin yumurtasida 2 yasa kadar verilmemelidir.
Nedeni, böbreklerinin ve sindirim sisteminin yeterli derecede gelişmemiş olmasıdır. Bıldırcın yumurtası bebeğin organlarını yorar. Ayrıca bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına nazaran 2 kat daha fazla alerjiktir
Peynir zeytin salatalik omlet vs normal bizim yedigimiz gibi besleyin cocugunuzu.
Öglen corba aksam.corba.. ee balik et karbonhidrat vs nerde?
Doktorunuzu degistirin bence buna okey diyorsa

X