Premature Bebekler kızım çok sıkıntılı allah rızası için okuyun

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

acel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2011
5
0
26 hafatlık doğan prematüre bebeğim 150 gündür yoğun bakımda 3.5 ay solunum cihazına baglıydı şimdi küvez içi oksijen alıyor ve doktorlar kronik akciger hastası olduğunu söylüyor ben çalışıyorum ve çalışmakzorundayım dpğum iznim çoktan bittiama bu şekilde bebeğimi servise küvezle almayı düşünüyolar ve nekadAR YATACAĞI BİLE BELLİ DEĞİL GEL KENDİN SERVİSTE BEK DİYOLAR BEBEGİM AGZINDAKİ HORTUMLA BESLENİYO ARTI KÜVEZİN KAPAGI AÇILMASIYLA SATRASYONLARI ÇOK DÜŞÜYO BEN KIZIMA NASIL BAKACAĞIM ÇOK KORKUYORUM 14 BASINÇLA OKSİJEN ALIYOR SATRASYONU DÜŞÜNCE MOSMOR OLUYOR ELİMDE OKSİJENİ BURNUNA TUTMAKTAM BAŞKA İŞİM OLMUYOR VE DOKTORLARA NE OLACAK DEDİĞİMDE KENDİLERİ BİLE BİLMİYOR HERŞEYE HAZIRLIKLI OL DİYOLAR BİZDE BİLMİYOZ BEKLEYECEZ GÖRECEZ DİOLAR BEBEĞİM BUKAR SIKINTILI OLUNCA SERVİSE VERMELERİ ÇOK SAÇMA DEĞİLMİ ARA YOGUN BAKIMDA YATSAONLARIN GÖZETİMİNDE OLSA OLMAZMI NE YAPACAGIM BEN KIREDİ BORCU VAR ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM ÖZEL ŞİRKETTEYİM KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM BİRYANDAN YAVRUM BİRYANDAN EKMEK PARASI ÇOK YORULDUM NE OLACAK MELEK AÇELYAMIN SONU BENİM GİBİ SIKINTILI OLAN ANNE VARSA YARDIMCI OLSUN NE OLUR KIZIM DÜZELİRMİ:emir_bebek:

26 hafatlık doğan prematüre bebeğim 150 gündür yoğun bakımda 3.5 ay solunum cihazına baglıydı şimdi küvez içi oksijen alıyor ve doktorlar kronik akciger hastası olduğunu söylüyor ben çalışıyorum ve çalışmakzorundayım dpğum iznim çoktan bittiama bu şekilde bebeğimi servise küvezle almayı düşünüyolar ve nekadAR YATACAĞI BİLE BELLİ DEĞİL GEL KENDİN SERVİSTE BEK DİYOLAR BEBEGİM AGZINDAKİ HORTUMLA BESLENİYO ARTI KÜVEZİN KAPAGI AÇILMASIYLA SATRASYONLARI ÇOK DÜŞÜYO BEN KIZIMA NASIL BAKACAĞIM ÇOK KORKUYORUM 14 BASINÇLA OKSİJEN ALIYOR SATRASYONU DÜŞÜNCE MOSMOR OLUYOR ELİMDE OKSİJENİ BURNUNA TUTMAKTAM BAŞKA İŞİM OLMUYOR VE DOKTORLARA NE OLACAK DEDİĞİMDE KENDİLERİ BİLE BİLMİYOR HERŞEYE HAZIRLIKLI OL DİYOLAR BİZDE BİLMİYOZ BEKLEYECEZ GÖRECEZ DİOLAR BEBEĞİM BUKAR SIKINTILI OLUNCA SERVİSE VERMELERİ ÇOK SAÇMA DEĞİLMİ ARA YOGUN BAKIMDA YATSAONLARIN GÖZETİMİNDE OLSA OLMAZMI NE YAPACAGIM BEN KIREDİ BORCU VAR ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM ÖZEL ŞİRKETTEYİM KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM BİRYANDAN YAVRUM BİRYANDAN EKMEK PARASI ÇOK YORULDUM NE OLACAK MELEK AÇELYAMIN SONU BENİM GİBİ SIKINTILI OLAN ANNE VARSA YARDIMCI OLSUN NE OLUR KIZIM DÜZELİRMİ:emir_bebek:

rabbim yardımcınız olsun bebeğiniz şifa bulsun inşallah.sizi ve bebeğinizi bu sıkıntılardan kurtarsın yüce rabbim inşallah (amin)

allah yardımcınız olsun çok üzüldüm.inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur melek kızınız,

bu gece kuran okuyup size dua edeceğim...

Allah yardımcınız olsun kızınız tez saatte sağlığına kavuşsun inşallah.. ailenizden kimse yokmu başında durabilicek?

inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur kızın sen de sabrının mükafatı olarak onunla güzel günler yaşarsın.. umudunu kaybetme sakın..

Rabbimin Şafi ismi kızınız üzerine tecelli eder inşAllah da şifa bulursunuz Allahım yardımcınız olsun bol bol ya şafi ya Allah die tesbih çekin

bol bol dua canım , bende 26 haftalık doğurdum oğlumu oda 110 gün kaldı hastanede, ben hergün şifa niyetine yasin okudum çok şükür hiç bir şikayetimiz kalmadı, oda 1 ay makinaya bğlı 2 ayda küvez içi oks aldı atlattıi, inş kızında atlatacak kızın nerde yatıyor hast, oğlum ankara zekai tahirde idi ordan aynı zamanda tabucu olduğumuz arkadaşada oksijen tüpleri temin ettirildi, ama çocuk evde hiç gereksinim duymadı, birde o bebek küvezden annesinin yanına geldiğinde oksijen tedavisi görüyordu 1 haftada kurtuldu, anne şefkati kızınada iyileştirecek, o çocukta ilk zaman annesinin yanında hemen morarırdı ama 1 hafta sonra oksijensiz taburco oldu korkma canım dua et

Son düzenleme:
Allah'ım o melek bebeğine tez vakitte şifalar versin tez vakitte sağlığına kavuştursun.. dualarınızı kabul etsin, sabır dayanma gücü versin inşallah.. bebeğin inşallah bir an önce o cihazlardan kurtulup sevgi dolu ana kucağında olur..

iyi düşün iyi olsun. olumsuzu düşünmemeye çalış arkadaşım.. Allah'tan umut kesilmez ne kadar kötü olursa olssun, umutsuzda görünse durumu dünyada nasibi varsa onu hiçbir hastalık yıldıramz Allah'ın izniyle..

Allah'a emanet olun bebeğinizle.. duam sizle

ALLAHIM tez zamanda şifa versin. Sağlık ,huzur mutluluk versin(cümlemize) ..... En kısa zmanda ıyıleşcek inşallah...

canım,
öncelikle geçmiş olsun.Tez zamanda sağlık ve sıhhatle kavusmanızı dilerim.Bende erken doğum yaptım.Benimde doğum iznim bebeğimin taburculuğundan 1 ay sonra bitti.
Şimdi ben senin yerinde olsam ne yapardım?ve yaptım.
Öncelikle doktorumla görüştüm,20 gün rapor aldım.Göğsümde apne var:9 20 gün daha bu apne sürebilir.
müdürümle görüştüm,kadın kadının halinden anlıyor.2 ay uzatacağımı söyledim.4 hafta benim senelik iznim var zaten.ayrıca süt izninini toptan alabilirsen buda 1,5 ay yapıyor.Çalıştığın yer seni anlayacaktır anlamak zorunda.sonra bebek eve gelince ki bu maksimum bence 1 ay daha sürer..anne sütü alıyor mu?beslenmesi ve kilosu nasıl? bebeğinle 1 ay vakit geçireck ,annene ,ablana ..en yakınına teslim edip para kazanmaya devam ediceksin.bakıcıya vereceğin parayıda kredine ödeyebilirsin.
aaa hiç olmadı;bırak hiç bir şey düşünme..babası ek iş yapsın ödesin.Çünkü zaten biz kadın olarak ağoır yüklerle doluyken şimdi anne olduk hemde prematüre annesi.
Haftanın 2 günü doktorlar geçiyor.Herşeyi bırak doktor ,mama ,test derken ..
seni o kadar iyi anlıyorum ki..ama bırak bunları düşünme.bunları bence şimdi düşünmesi gereken eşin ve eşinin ailesi.

sen bebeğinin bakımıyla ilgilen.

diğer bir konuda bebeğin küvöz durumuyla ilgili,bence bir kaç hastane ile görüş,bilgi al.banada pek anlamlı gelmedi.

sevgiler

Allah yardımcın olsun canım pozitif düşün pozitif olsun herşey

canım benim ALLAH şifasını versin inşallah... benimde bebeğim bazı problemlerden dolayı erken doğuma alınıcak.... ALLAH yavrularımızı bizlere bağışlasın inşallah... bol bol yasin oku...

allahım tez zamanda şifa versin. Sağlık ,huzur mutluluk versin(cümlemize) ..... En kısa zmanda ıyıleşcek inşallah...

kızım 5 aydır cumhuriyet üniversitesinde yatıyor ara yoğun bakımda 26 hafatalık doğdu 3.5 ay solunum makinasındaydı bir bucuk aydırda oksijende yaşıyor küvez içi oksijen alıyor doğduğunda 800 grm dı şu an 3.5 kilo büyüyo sütüm kesildi mama ver,yolar artık çok üzüldüm çok yoruldum eşimin ailesi hiç bir konuda destek değil aramasan aramazlar bile çok rahat indanlar benimde kız kardeşim yok ailem destek ama annem kalp hastası çok dardayım allah kimseyi sahipsiz bırakmasın çalışmak zorundayım kızıma bakmak zorundayım ayakta durmak zorundayım ama kaça bölünmem lazım artık bende mantıklı düşünemiyorum sizler ne olur bize dua edin allahım kızım içinde benim içinde ne nasıl hayırlıysa onu nasip etsin doktorlar cigerler çok hasta diyolar kronik akciger hastası oldu solunum makinasında uzun kaldığı için olmuş artı makinanın ayarını yüksek basınçlı vermelerinden akcigerler fazla zedelenmiş bronko pulmoner displazi yani kronik akciger hastalığıymış artı oksijenden ne zaman kurtulur doktorlarda bilmiyo hiç bunlar başına gelen oldumu düzelecekmi yavrum kurtulurmu oksijenden her sorunun cevabı zamanda gizli diyolar allahım sabır versin çok zor arkadaşlar çok ne yaparız kızımla çok çaresizimallahıma sığındım derman bekliyoru kimsesizlik yle zorki anlatamam dualarınızı bekliyorum

acel,çok geçmiş olsun.bebeğin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah.aynı şeyleri bende yaşadım.26 haftalık 800 gr bi bebek ve hastanede 152 gün...uzun süre makineyle solunum yaptı.küvez içi oksijenlede haftalar geçirdik.bebeğin yoğun bakımda yatıyor olmasıda bi risk sonuçta.hasta enfeksiyonu vs de düşünmek gerek.biz bu hasrete dayanamayıp bebeğimize artık evde bakmaya karar verdik.doktorlar durumun aylarca sürebileceğini,ilerde akciğerlerinden ciddi sıkıntılar yaşayabileceğini söylüyolardı hep bu süreçte.herneyse,biz adını şimdi unuttuğum o oksijen konsantratörü vs için rapor çıkarmaya uğraşırken oğlumun durumu düzelmeye başladı birdenbire.o umutsuz cümleleri kuran doktorlar sadece kilo aldıkça toparladı işte gibi basit bi açıklama yaptılar.ve makinesiz aletsiz taburcu olduk,şimdi 22 aylık şükür ciğerlerinden yana hiçbi problem yaşamadık.darısı başınıza inşallah.bu bebekler sürprizlerle dolu ve cüsselerinden beklenmeyecek güçte oluyolar herzaman

amin kardeşim amin inşallah benim yavrumda senin bebegin gibi toparlar rabbim kimseyi dada burakmasın korktuğuna ugratmasın ytüm yavrulara acil şifalar versinnn benide egitim verdikten sonra bebeğimle taburcu betmek istiyoılar ama evde oksijen konsantürü için ugraşacaz raporla verebiliniyomuş ama beni üzen hastanede devamlı bebekte beglı olan oksijen kontaryonunu ölçen makina varya ya ayagında ya kolunda baglı olan ben budurumu evde nasl ölçecegim bunun içinde makina varmı inanın çok ama çok dardayım rabbimden mucize bekliyorum:nazar:

Kızın umarım ki senin varlığınla güç bulacaktır. Bizim doktorlarımız anne ve babanın bebekle temasının pozitif etki yaptığını savunuyorlardı ki biz çok faydasını gördük. İnşallah kızın senin varlığıdan ve ona temasından aldığı güçle tutunur hayata. dualarım sizinle...

amin kardeşim amin inşallah benim yavrumda senin bebegin gibi toparlar rabbim kimseyi dada burakmasın korktuğuna ugratmasın ytüm yavrulara acil şifalar versinnn benide egitim verdikten sonra bebeğimle taburcu betmek istiyoılar ama evde oksijen konsantürü için ugraşacaz raporla verebiliniyomuş ama beni üzen hastanede devamlı bebekte beglı olan oksijen kontaryonunu ölçen makina varya ya ayagında ya kolunda baglı olan ben budurumu evde nasl ölçecegim bunun içinde makina varmı inanın çok ama çok dardayım rabbimden mucize bekliyorum:nazar:

Canım cok cok gecmiş olsun. Benim kızım da eve oksijen desteğiyle taburcu olmustu. Oksijen konsantrasyonu, satsaryon cihazı, aspirasyon cihazı, nebulizatör ve oksijen tüpü.. almıstık. Senin bahsettiğin o oksijen degerlerini gösteren cijhaz(SPO2 yada saturasyon cihazı) biz kendimiz almıstık. Onu raporla vermiyorlar. Bende var. İstersen irtibata gecelim. ben sana anlatırım.

Canım cok cok gecmiş olsun. Benim kızım da eve oksijen desteğiyle taburcu olmustu. Oksijen konsantrasyonu, satsaryon cihazı, aspirasyon cihazı, nebulizatör ve oksijen tüpü.. almıstık. Senin bahsettiğin o oksijen degerlerini gösteren cijhaz(SPO2 yada saturasyon cihazı) biz kendimiz almıstık. Onu raporla vermiyorlar. Bende var. İstersen irtibata gecelim. ben sana anlatırım.

Biz puloksimetreyi raporla aldık.Sadece hepsine ayrı ayrı raporlar çıkarılıyo.Bu arada çok geçmiş olsun canım.Benim bebeğimde 8 ay entubeydi şimdi oksijen bile kullanmıyo.Allah tezzamanda şifasını versin...

X