Kız çocuklarda hpv yapan yer var mı?

Berrak Naz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
4
2
27
Herkese merhabalar Allah hepimizin yardımcısı olsun bir kaç hafta önce teseddüfen ögrendim hpv 53 pozitif cin1 tahminime göre 3 yıl önce bulaştı bu virüs bana 11 yaşında kızım var ve davamlı sıcak havuzda jakuzide oyun oynuyorduk ve mallesef bu virüse taşıdığımı ögrendim çıldırmak üzereyim istemeden bu hastalığı kızıma bulaşmıs olma ihtimalli beni delirtiyor jinokologuma sordum bulasmaz siz dikkat edin gibi saçma bir çümle kurdu araştırdığım kadarıyla bulaşma riski çok fazla çocuklara hvp nerede yapılır napmam gerekiyor bilgi sahibi olanlar lütfen yardımcı olur musunuz :KK43:

Havuzdan hpv bulaşsa bence ülkede hpv pandemisi olurdu, hpv uzmanlığı olan doktorlar hpv’nin bulaşması için cinsel temas mukoza alışverişi gerektiğini söylüyor. Hatta kadın tüylerini yeni almış olacak vs. bulaşmaya uygun ortam oluşturmak için. İçinizi rahat tutun yapabileceğiniz en iyi şey çamaşırları ayrı yıkamak ve tuvalet temizliğine dikkat etmek olabilir. Ayrıca kızınıza birkaç yıl sonra iki doz aşı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Çok teşekkür ederim belkide kuruyorum ama ellimde degil düsünmeden duramiyorum en kısa zamanda aşı yaptıracağım kızıma emin olmam lazım ona bulaştırmadığıma şuan arastırıyorum umarım bulaşmamıstır :KK43:

Geçmiş olsun, merak etmeyin aynı tipe ( 53 ) pozitifiz.

Bahsettiğiniz durumlar söz konusu değil, havuz wc gibi yerlerden bulaş ihtimali 0’ a yakın.
Hangi kaynaklardan araştırdınız bilemem ama o bilgiler doğru bilgiler değil.
Jinekoloğunuz çok doğru bir bilgi vermiş👏🏻

İçinizin rahat etmesini ve kesin bilgi almak istiyorsanız youtube üzerinde bu işin duayeni Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan hocanın açıklamalarını mutlaka dinlemelisiniz, tedavi sürecinizde de yol gösterecektir👌🏻

Cın1 olduğunuza dair kolposkopi biyopsi sonucu kesin bilgi verir, tahmine nereden vardınız?

Bu konuyu tamamen ( havuz wc vs bulaşı ) unuttun ve rahat olun, kızınıza daha sağlıklı bir bünye ve psikoloji ile bakıp büyütmeniz için, lütfen kendi tedavinize odaklanın bir an önce🙏

Aşınızı hemen olun ve ilişki de bulunurken lütfen KONDOM kullanın mümkünse cinsel perhiz yapın, çünkü bu virüs ilişki de bulundukça eşinizle aranızda pinpon etkisi yaratır ve vücuttan atmanız zorlaşabilir.

Son düzenleme:
Cevapladığınız için çok teşekkür ederim🙏 mallesefki internete yanlış bilgi çok fazla Prof.Dr görüstüm onlarda sizinle aynı bilgiyi paylaştı çok şükürki içim rahatı yarın aşı yaptıracağız :) smear testinde cin1 yazıyor persembe günü kolposkopi olacağım insallah en kısa zamanda atlatırız

X