Makarnalar Kıymalı Beşamel Soslu Lazanya - Veronelli Sponsorluğunda

Hemencik deneyim dedim. Sanırım biraz fazla beklettim kaşarları istediğim gibi olmadı. Umarım kazanırsın yarışmayı gerçekten meşakkatli bi tarif. Görsele aldanıp emeği hiçe sayıp oy verenler, sürekli iletişim halde olduklarından kaynaklanan samimiyet üzerine oylanan tarifler olduğunu düşünüyorum. Bu sefer emek kazansın :) yemek için sabırsızlanıyorum.
received_391689141385670.jpeg

Hemencik deneyim dedim. Sanırım biraz fazla beklettim kaşarları istediğim gibi olmadı. Umarım kazanırsın yarışmayı gerçekten meşakkatli bi tarif. Görsele aldanıp emeği hiçe sayıp oy verenler, sürekli iletişim halde olduklarından kaynaklanan samimiyet üzerine oylanan tarifler olduğunu düşünüyorum. Bu sefer emek kazansın :) yemek için sabırsızlanıyorum. Eki Görüntüle 2255272
Çoook çoook teşekkür ederim canım guzel dileklerin icin.denemene sevindim umarım tadını begenmissindir.Gercekten çoğu makarnaya göre yapım ve pişirme süresi uzun ama o tada değer :)evet biraz fazla kızarmış fırından kaynaklı da olabilir kontrollü pişirmek gerekiyor.:KK36:

Çoook çoook teşekkür ederim canım guzel dileklerin icin.denemene sevindim umarım tadını begenmissindir.Gercekten çoğu makarnaya göre yapım ve pişirme süresi uzun ama o tada değer :)evet biraz fazla kızarmış fırından kaynaklı da olabilir kontrollü pişirmek gerekiyor.:KK36:
Bi sonrakinde gerekirse 10 dk kala koyarım kaşarları. Çok güzeldi tadı ve aşırı doyurucu. Bütün malzemeler vardı bi lazanya eksikti.
İlk defa lazanya yedim vesilenle 🤗

Bi sonrakinde gerekirse 10 dk kala koyarım kaşarları. Çok güzeldi tadı ve aşırı doyurucu. Bütün malzemeler vardı bi lazanya eksikti.
İlk defa lazanya yedim vesilenle 🤗
Evet canım ana yemek bizim için birer dilim fazlasıyla yetti hepimize afiyet olsun :KK36:

Ellerine sağlık canım, bayıldım tarifine
Başarılar dilerim

Ellerine sağlık yarışmada başarılar dilerim 👏🏼

Herkese Merhaba :KK68:
Hemen tarifime geçiyorum sıkı durun yiyenlerden tam not alacağınız bir lazanya geliyorrrr:halay:
MALZEMELER
Eki Görüntüle 2254966

12 adet lazanya
2 şu bardağı rendelenmis kaşar peyniri

BOLONEZ SOS ICIN
300 gram yağsız kıyma
2 yemek kaşığı tereyağı
1 orta boy soğan
2 3 dış sarımsak
1 köy biberi
3 domates
2 havuç
1 Defne yaprağı
1 yk Salça
Tuz karabiber kekik paprika
BEŞAMEL SOS ICIN
3 yk tereyağı
3 yk un
Yarım lt süt
Tuz karabiber

YAPILISI
Soğan,biber ve sarimsak minik minik dogranir.Havuc ve domates rendelenir.
Kiymamizi orta ateste suyunu salıp çekene kadar kavuruyoruz ardından soganlarimizi ekleyip kavurmaya devam ediyoruz sirasiyla biber ,sarımsak, Salça ve havuclari ekliyoruz.Havuclar da solduktan sonra rendelenmiş domates lerimiz ekleyip tuz defne ve baharatlarini ilave ediyoruz.1 su bardağı su ekleyip 45 dk kadar pişmeye bırakıyoruz.
Eki Görüntüle 2254967

Gelelim Beşamel sosumuza tereyagimizi eritip unumuzu kokusu çıkana kadar kavuruyoruz kavurduktan sonra üzerine yavaş yavaş sutumuzu ilave ediyoruz sürekli karıştırarak pisiriyoruz krema kıvamı aldıktan sonra ocaktan alıyoruz tuz ve karabiber ekleyip karistiriyoruz.
Eki Görüntüle 2254968
Borcamimizin tabanina bolonez sosumuzdan yayiyoruz tepsiden kolay çıkması için üzerine 2 yaprak lazanya koyuyoruz .Lazanyamizin üzerine Beşamel sos gezdiriyoruz üstüne önce Kıymalı sos daha sonra kaşar serpip tekrar iki yaprak lazanya kapatiyoruz her sırada aynı işlemi yapıyoruz en üst kata Beşamel suruyoruz 200 derecede 20 dk pisiriyoruz çıkarıp üzerine kaşar peyniri serpip bir 20 dk daha pisiriyoruz.
Eki Görüntüle 2254969
Eki Görüntüle 2254970
Ilk sıcağıni attıktan sonra dilimleyip servis edebilirsiniz.
AFIYET OLSUNN👌

Eki Görüntüle 2254971 Eki Görüntüle 2254972 Eki Görüntüle 2254973 Eki Görüntüle 2254974 Eki Görüntüle 2254975 Eki Görüntüle 2254976 Eki Görüntüle 2254977 Eki Görüntüle 2254978 Eki Görüntüle 2254979 Eki Görüntüle 2254980 Eki Görüntüle 2254981 Eki Görüntüle 2254982
Veeeee

Ellerine sağlık canım.Tarifin de sunumun da süper görünüyor.Sunumda makarnayı kullanma fikri de güzel olmuş,başarılar dilerim.:KK200:

X