Kıyaslanmak

hissizkedicik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2023
24
20
23
Bilmiyorum nereden başlasam, gerçekten çok yoruldum. Çocukken, ergenliğe girerken, okurken, okulu bitirirken, işe girerken, işteyken her zaman kıyaslandım. Doğru yaptıklarım, başarılarım görmezden gelindi hep. Ama nerede hata yapsam amblem gibi alnıma yazıldı, unutulmadı. Kimse takdir etmiyor beni kendimi o kadar değersiz hissediyorum ki. Senelerdir hep mutsuzluk gölge gibi takip ediyor. Nereye gitsem, kimlerle karşılaşsam herkesin benden daha iyi olduğunu hissediyorum. Herkese, her şeye karşı bir ilgisizliğim var artık. Gulmek, eğlenmek, sohbet etmek bile bana o kadar yorucu geliyor ki.Sevdiğim kişilerle bile otururken artık bitse de yalnızlığıma gomulsem diyorum.

Bilmiyorum nereden başlasam, gerçekten çok yoruldum. Çocukken, ergenliğe girerken, okurken, okulu bitirirken, işe girerken, işteyken her zaman kıyaslandım. Doğru yaptıklarım, başarılarım görmezden gelindi hep. Ama nerede hata yapsam amblem gibi alnıma yazıldı, unutulmadı. Kimse takdir etmiyor beni kendimi o kadar değersiz hissediyorum ki. Senelerdir hep mutsuzluk gölge gibi takip ediyor. Nereye gitsem, kimlerle karşılaşsam herkesin benden daha iyi olduğunu hissediyorum. Herkese, her şeye karşı bir ilgisizliğim var artık. Gulmek, eğlenmek, sohbet etmek bile bana o kadar yorucu geliyor ki.Sevdiğim kişilerle bile otururken artık bitse de yalnızlığıma gomulsem diyorum.
Böyle düşünmene hissetmene valla çok üzüldüm. Seni bu şekilde manipüle etmeleri hiç ama hiç doğru değil sana iyi gelecek birşeyler ile oyalansan yeni ve farklı bir kaç hobi buldan belki kafan dağılır. Bu şekilde düşüncelerin devam ettikçe zararı hep kendine vereceksin. İnsanların seni kıyaslamasına müsade etmemelisin bunu açıkça dile getirmek belki işe yarar. Sonuçta kendine değer vereceksin ki değer göresin umarım herşey düzelir be hayattan zevk almaya başlarsın

İnsanlar böyledir, 10 kere yaparsın 1 kere yapmazsın senden kötüsü olmaz, şöyle düşünün herkes tek biriciktir. Sizden bir tane daha yok nasıl iyiyseniz o şekilde yaşayın. Kimsenin takdir etmesine asla ihtiyacınız yok siz başarılarınızı göremiyor musunuz? Böyle hayat çok zor

X