Kınıyorum...!

lotus_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
574
1
Geçen gün duşakabin bakmak için bir dükkana girdim..İlk defa duşakabin alacağım için çok fazla soru yönelttim görevlilere (2 kişilerdi..) Ben soru sordukça birbirlerine bakıp bakıp gülüyorlardı..Ben pek anlam veremedim böyle gülmelerine..Kartlarını alıp çıktım..

Çıktıktan sonra kendi kendime düşününce acaba bende mi bir gariplik vardı ya da bu kadar gülmelerine sebep olan neydi diye geri döndüm ve gayet kibarca az önce neden bana bu şekilde davrandıklarını sorum ..

Herhangi bir sorun yok dediler , ben de davranışlarının yanlış olduğunu benim orada müşteri olduğumu ve elbette alacağım ürünle alakalı sorular yöneltme durumunda olduğumu söyledim..

Gayet ukalaca bizim yaklaşımımız bu şekildedir diye konuyu kapatmaya kalktılar..

Ben de böyle davrandığınız için sizden alacağım varsa da artık almam dedim

Bayan da almazsan alma dedi..Ben de kartlarını yüzlerine fırlatıp çıktım...

Bir prensip vardır "müşteri herzaman haklıdır diye " Ben işyerimde nelerle karşılaşıyorum ..Ama hepsini alttan alıyorum..Daha da öte alttan almak ZORUNDA olduğumu biliyorum..Bu nedenle , böyle bir davranışa maruz kaldığım için o satış görevlilerini KINIYORUM !!

Biraz uzun yazdım ama hala yazınca bile sinirleniyorum..

Sizce ben mi çok agresif davrandım ? Yoksa onlar mı hatalıydı ?? :enbuyukkk:

Var öyle ukalalar sıkmayın canınızı...Satış görevlileri ile muhatap olmak yerine keşke müdürleri yada işverenleri ile direk olarak görüşseydiniz....

Müdüre şikayet maili atabilirsin..Ben olsam yaparım..Satış temsilcileriniz müşteri kaçırıyor gibi gibi..

Hatta bölge müdürlüğü vs. varsa oraya kadar gider bence..Ben yapardım..

En tahammül edemediğim konudur.

Hayir hicte agresif davranmadin....gülmek vardir birde gülmek vardir...insan anlar bunun farkini...rahatsiz oldugna göre vardi demekki isin icinde bir is...:nazar:

Bir müsteri olarak alacagimiz ürün hakkinda 1000 tanede soru sorsak bu en tabi hakkimiz bir saticida bu sabirla elinden geldigi kadar cevaplamya calismali bana göre...:kahve:

Keske herkes isini dogru düzgün yapsa arkadasim..bosver takma kafana kaybeden onlar oldu...bir müsteri ve senin tavsiyenle oraya kesinlikle gitmeyecek potansyel müsteriler..

Kesinlikle haklısın canım ya.Müşteri her zaman haklıdır.Böyle esnaflar ne yazıkki var en güzel ders tanıdık herkese o firmayı söyleyip müşteri kaybetmelerini sağlamaktır.Gör bakalım bi daha böyle yapabiliyorlar mı?Firmanın müşteri temsilciliğini arardım şikayet ederdim senin yerinde olsam.

Birde şuna inanıyorum, kimse beni yanlış anlamasın kendi görüşümdür...
Mağaza gibi benzeri dükkanlarda çalışan satış elemanlarının eğitimine çok dikkat edilmesi gerekiyor bence...
Çünkü firmayı müşteriye tanıtan kişi, firmanın dışa açılan kapısı bir nevi...

Birde şununa inanıyorum, kimse beni yanlış anlamasın kendi görüşümdür...
Mağaza gibi benzeri dükkanlarda çalışan satış elemanlarının eğitimine çok dikkat edilmesi gerekiyor bence...
Çünkü firmayı müşteriye tanıtan kişi, firmanın dışa açılan kapısı bir nevi...

Katiliyorum canim...cok dogru...benimde dikkatimi cekti bir kac kez...:kahve:

Cidden magzasina iki kelimeyi bir araya getirip dogru düzgün konusamayan birini satici olarak koymak pek mantikli degil..:nazar:

Katiliyorum canim...cok dogru...benimde dikkatimi cekti bir kac kez...:kahve:

Cidden magzasina iki kelimeyi bir araya getirip dogru düzgün konusamayan birini satici olarak koymak pek mantikli degil..:nazar:

Çok küçük bir örnek vereyim; bir fabrikaya işçi olarak girmek için bile lise diploması şartı aranıyor günümüzde....
Ama satış temsilcisi tezgahtar olmak için sadece dış görünüş...Hiç te adil değil....Çok üzgünüm çoook

sikayetimvar diye bi site var ya
oraya iş yerini şikayet et, deşifre olsunlar. Ya da bayilik tarzıyla çalışan bi yerse merkezine şikayet et. Bu 2. söylediğimi ben yaptım kargo çalışanlarıyla ilgili çileden çıkmıştım bi gün, hemen merkezlerine şikayet ettim, sonra gözlerime inanamadım, o iğrenç herifi işten çıkarmışlardı.
Sonuç çıkmaz deme, hiç belli olmaz en azından fırça yerler.

bence onlar oraya çalışmaya değil vakit geçirmeye gelmişler.ne kadar ayıp yaptıkları hareket.ayrıca ekmek yedikleri yerede nankörlük yapmış oldular.:eek:klava:

Çok küçük bir örnek vereyim; bir fabrikaya işçi olarak girmek için bile lise diploması şartı aranıyor günümüzde....
Ama satış temsilcisi tezgahtar olmak için sadece dış görünüş...Hiç te adil değil....Çok üzgünüm çoook

Evet dogru söylüyorsun....ama bence biz tüketicilerede cok büyük görev düsüyor burda...
Mesela konu sahibi arkadasimiz aslinda gidip bu sahislari sikayet etmesi gerekiyor...fakat biz türk toplumu aman ekmeginle oynamayim bosver deyip gecistiriyoruz bu tür olaylari cogunukla...

Ehhh o zamanda güzel bir müsteri hizmeti beklememiz ne kadar mantikli?:kahve:

Var öyle ukalalar sıkmayın canınızı...Satış görevlileri ile muhatap olmak yerine keşke müdürleri yada işverenleri ile direk olarak görüşseydiniz....

Teşekkür ederim , ister istemez üzüldüm..zaten ev yeniden kuruyorum bi dünya stres bir de bunu yaşamak üstüne tuz biber oldu..

Benim konuştuğum bu iki kişi abi kardeşlermiş ve oranın sahipleriymiş..
Ondan bu kadar pervasız davranabilmişler :kızgın:

Müdüre şikayet maili atabilirsin..Ben olsam yaparım..Satış temsilcileriniz müşteri kaçırıyor gibi gibi..

Hatta bölge müdürlüğü vs. varsa oraya kadar gider bence..Ben yapardım..

En tahammül edemediğim konudur.

Bu şahıslar oranın sahibiymiş..Ama ürünün bölge müdürlüğü aklıma gelmemişti ..Oraya anlatabilirim en azından yaşadığım olayı ..Teşekkürler fikir için kaydirigubbakcemile5

bence de şikayet etmelisiniz en tahammül edemediğim davranış şeklidir. ben de bir giyim mağazasında karşılaştım bu durumla. bir kaç tane kıyafet denedim ve kabinden çıktım başka bir ürün alıp dönmek için. baktım kız arkamdan bağırıyor neden bunları katlayıp askıya asmıyorsun, bir dahaki sefere aldığın gibi koy yerine dedi:1shok: önce o sinirle dondum kaldım ondan sonra da mağazayı birbirine kattım diyebilirim. beni susturmak için üst kattan müdürleri indi.kaydirigubbakcemile3 lütfen sakin olun oturun bir çay kahve için.kaydirigubbakcemile3 gözüm döndü ya...ukalalığa hiç gelemem benzetirim bir güzel valla. bence siz de mail atın ya da varsa bölge müdürlükleri bizzat gidip şikayet edin:1closedeyes:

Ben de trafikte haydut gibi kullanan bir fabrikanın servis şöförünü şikayet etmiştim maille..

''Şahıs hakkında çok fazla şikayet vardı, sizin şikayetiniz bardağı taşıran son damla oldu, işine son verildi, duyarlılığınız için kutlarız.''.şeklinde cevap maili almıştım..

Bırakmayın peşini derim..

müşteri veli nimettir bende kınıyorum onları ama acaba patronları duysa tepkisi ne olurdu bence şikayet etmek lazım o 2 şahıs iş veren değildir ki olmasa bile çalıştığı yerin kılıcını sallamak zorunda gerçek shibi kimlere emanet etmiş yazık eğer o 2 kişi oranın sahibi ise size böyle davrandığına göre ekmeğe ihtiycı yok garip bir hobi olark yorumlar esefle kınarım

Kesinlikle haklısın canım ya.Müşteri her zaman haklıdır.Böyle esnaflar ne yazıkki var en güzel ders tanıdık herkese o firmayı söyleyip müşteri kaybetmelerini sağlamaktır.Gör bakalım bi daha böyle yapabiliyorlar mı?Firmanın müşteri temsilciliğini arardım şikayet ederdim senin yerinde olsam.

Çok teşekkür ederim..Bölge müdürlüğünü arayıp anlatacağım bakalım a.s.

ya bende olsam şikayet ederdim müdürüne....
ne demek almazsan alma.....
sinirlenmekte haklısın bence..

X