Kilo alamıyorum:(

Biravucmutluluk

Annelik varlığına hergün şükretmektir ❤️
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
10.527
14.652
İyi akşamlar .

Bn 23 yasimdayim 11 aylık bı kızım var . Bekarken 50 kilo civarındaydim ama evlendikten sonra hiç bı şekilde 45 kiloyu gecemedim hamilelikte 10 kilo aldım doğumda oda gitti zaten. Doğum sonrası aldım tekrar 50 51 52 o aralardaydm ama baharın gelmesiyle birden zayıflamaya basladm ve tekrar 45 kiloya düştüm.. Almak istiyorum ama iştahım iyice azaldı hoş iştahlı olup yesemde anlamiyorm .

Nasıl kilo alabilirim kilo aldirici urunlere bakiyorm ama emzirirken kullanabilirmiym bilmiyorm . Önerisi olan varmı?

Kız kardeşim de kilo alamıyordu. Geceleri soslu makarna yiyip yatmaya başladı, 2-3 kilo aldı böyle. Sağlıklı değil muhtemelen ama sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız en doğrusu bir diyetisyene başvurmanız olur.

ben de çok zayıftım unıversite de eczaneden aldığım mama gibi bır karışım vardı suya yada süte karıştırıp içerdim yatmadan önce 4 kılo almıştım bir ayda doktora danışın ve eczacınıza kafanıza göre olmaz ama

Senelerce kilo almaya dair her şeyi deneyimlemiş biri olarak cici bebe ve süt, her gün sabah akşam birer kase işe yarıyor, tabi dayanabilirseniz. Ben 1 hafta dayanabilmiştim. İlk günler güzel gibi geliyor ama sonra bayıyor. Gece yatmadan makarna vs yemek bende işe yaramıyor.

İyi akşamlar .

Bn 23 yasimdayim 11 aylık bı kızım var . Bekarken 50 kilo civarındaydim ama evlendikten sonra hiç bı şekilde 45 kiloyu gecemedim hamilelikte 10 kilo aldım doğumda oda gitti zaten. Doğum sonrası aldım tekrar 50 51 52 o aralardaydm ama baharın gelmesiyle birden zayıflamaya basladm ve tekrar 45 kiloya düştüm.. Almak istiyorum ama iştahım iyice azaldı hoş iştahlı olup yesemde anlamiyorm .

Nasıl kilo alabilirim kilo aldirici urunlere bakiyorm ama emzirirken kullanabilirmiym bilmiyorm . Önerisi olan varmı?
özelden yazdım toz karışımın adını kesinlikle tavsiye ederim

Kız kardeşim de kilo alamıyordu. Geceleri soslu makarna yiyip yatmaya başladı, 2-3 kilo aldı böyle. Sağlıklı değil muhtemelen ama sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız en doğrusu bir diyetisyene başvurmanız olur.
Zorlayip 1 2 kilo alıyorum ama kalıcı olmuyo hemen geri zayifliyorum diyetisyenler genelde listesi veriyo tabi bn bu listeye ayak uyduramiyorum :/

Senelerce kilo almaya dair her şeyi deneyimlemiş biri olarak cici bebe ve süt, her gün sabah akşam birer kase işe yarıyor, tabi dayanabilirseniz. Ben 1 hafta dayanabilmiştim. İlk günler güzel gibi geliyor ama sonra bayıyor. Gece yatmadan makarna vs yemek bende işe yaramıyor.
Makarna börek vs bol ye diyorlar yiyorum bayiyo dediğin gbi ama süt ve bisküvi denemedim denicem.

Canım eskiden bende gibiydim üniversite 2.sinifa kadar hic 50 kilo olmamistim.kafama koydum arastirdim.cici bebe bal süt muz karistirip yemeklerin haricinde ye canim zaten cok hafif oluyor.ve fındık ceviz alip yiyordum ama sonra 52kg oldum sürekli bu kilonun altina hic düşmedim bu karışımı yapmayi birakinca bile sonra göbeklendim canim suan 62kiloyum simdiki aklimolsakilo almaya calismam zayifliken iyisi boyuna oramtiliysan sıkıntı yok.fakat seni cok iyi anlıyorum kendi kafana göre bisey yaoma diyetisyen egitkilo almak icin saglikli alirsin

Zorlayip 1 2 kilo alıyorum ama kalıcı olmuyo hemen geri zayifliyorum diyetisyenler genelde listesi veriyo tabi bn bu listeye ayak uyduramiyorum :/

Bir uzman doktorla görüştünüz mü, belki hormonlarınız vesaire ile alakalı bir durum vardır. Tedavisine bakarlar.

Makarna börek vs bol ye diyorlar yiyorum bayiyo dediğin gbi ama süt ve bisküvi denemedim denicem.

Canım yalnız dikkat et, kilo alacağım diye makarna, hamur işi bol yiyoruz ama sonucu kötü olabilir. Zayıf olmama rağmen bende insülin direnci çıktı mesela.. Normalde kilolularda oluyormuş. Sonu şeker hastalığı.. Doktorum içinde un, şeker olan her şeyi yasaklamıştı bana.. 7-8 ay ağzıma sokmadım, çok şükür şimdi normale döndü değerlerim, dikkatli tüketiyorum artık.. Sağlığın yerindeyse kilona takılma.

bobrek ustu bezlerınız fazla calısıyor olabılır ıc hastalıklarına bır gıdın tahlıl yapsınlar endokrın yanı

boyunuz kac ?
Boyum 1.58 bnmi bulamiyorm doğru düzgün bı bilmiyorum gittim kan tahlili yapıyor guatr vs bakıyorlar bı sorun yok herkes zayıflamak istiyo Allahtan belanı mi arıyorsun diyip atıyorlar kafalarindan

Boy 1.58 kilo indeksi hesaplamada 3 kilo eksik gösteriyor ama bn bı 8 10 kilo civarı almak istiyorum :)
bende 170 e 45 kılosunun falan sandım yahu aslında kılonuz gayet guzelmıs belkı 2-3 kılo alsanız yeterlı olur yanı saglıksız bır durumunuz yok

Bir uzman doktorla görüştünüz mü, belki hormonlarınız vesaire ile alakalı bir durum vardır. Tedavisine bakarlar.
Diyetisyene gitmedm ama dahiliye genel cerrah hem özel.hem devlet hastanelerinde çeşitli doktorlara gittim aile hekimiyle de görüştüm oda tahliller faln yaptı bı sorun yoktu . Diyetisyen yapıyormu acaba araştırmalar

X