Kese yok sizce kimyasal veya dış gebelik olabilir mi lutfen cevap verin 🙏

Busra Akyol

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
8
4
25
Merhaba hanımlar ben bir hafta önce iki gün arayla test yaptım adetim ne kadar geçti bilemiyorum çünkü çok düzensiz ve iki testte de var gecen perşembe kan verdim bthcg değerim 772.20 çıktı ama doktor keseyi göremedi bir hafta sonra tekrar çağırdı bu değer normalmi sabır da edemiyorim lütfen bisey diyin🙏
20240422_173630.jpg

Canım hayırlı olsum sağlıkla gelsin inşAllah. Bende çok bilemiyorum ama burdaki üyelerden görmüştüm 1000 den sonra kese görünüyor yazıyorlardı yani endişelenme haftaya mutlaka görünecektir kese. Haberdar et :)

Merhaba hanımlar ben bir hafta önce iki gün arayla test yaptım adetim ne kadar geçti bilemiyorum çünkü çok düzensiz ve iki testte de var gecen perşembe kan verdim bthcg değerim 772.20 çıktı ama doktor keseyi göremedi bir hafta sonra tekrar çağırdı bu değer normalmi sabır da edemiyorim lütfen bisey diyin🙏Eki Görüntüle 3420550
Merhaba ben 6 haftada keseyi görmüştüm hayırlı olsun sağlıklı gelsin inş

Merhaba hanımlar ben bir hafta önce iki gün arayla test yaptım adetim ne kadar geçti bilemiyorum çünkü çok düzensiz ve iki testte de var gecen perşembe kan verdim bthcg değerim 772.20 çıktı ama doktor keseyi göremedi bir hafta sonra tekrar çağırdı bu değer normalmi sabır da edemiyorim lütfen bisey diyin🙏Eki Görüntüle 3420550
Merhaba kimyasal gebelik diyebilmek için kanda beta artışı düzenlimi diye 3 defa kan verilmeli en az. Örneğin değer 700 ise 2 gün sonra aynı saatte 1400 olmalı. 2 günde bir %100 artış beklenir . Bu oran doğrusal olarak bozulmadan devam ediyorsa sağlıklı gebelik denebilir . Bebeğin kesesinin görülebilmesi için vajinal ultrasonda 1500 üzeri, karından görülebilmesi için 3000 üzeri olması gerekir. Veya kısacası gebeliğin 5. Haftasını geçmesi gerekir . O sebeple bu beta değeriyle zaten göremezdi. Tahmini de olsa son adet tarihinizi bulmanızda fayda var , bu şekilde haftanızı kontrol ederek ilerlerseniz daha sağlıklı olur. Mesela kalp atışı için 7.haftayı geçmesi beklenir.

Kimyasal diyebilmek icin degerin yukselip dusmesi gerekiyor. Dis gebelikte de duzensiz artis veya kese baska yerde gorunur. Degeriniz kese gorulmeyecek kadar kucuk. Endiseye mahal yok 1 haftanin sonunda gorulecegine inaniyorum

Merhabalar ben adetim 4 gün geçince gitmiştim sepet bin küsürdü minicik bir şey gördüm cihaz çok iyi o yüzden Yoksa görünmez demişti .
Lütfen stres yapma olumsuz düşündükçe inan olumsuz oluyor sonuç . Ben bu hatayı çok yaptım. Sadece bebeğe odaklandım kendimi ve her şeyi unuttum sürekli endişe ile geçirdim ve korktuğun her şey başıma geldi .
Lütfen tadını çıkar olumlu düşün 🌸🥰yazdıklarında endişelenecek en ufak bir şey yok 🌸🧡🧡🧿🧿

Merhabalar ben adetim 4 gün geçince gitmiştim sepet bin küsürdü minicik bir şey gördüm cihaz çok iyi o yüzden Yoksa görünmez demişti .
Lütfen stres yapma olumsuz düşündükçe inan olumsuz oluyor sonuç . Ben bu hatayı çok yaptım. Sadece bebeğe odaklandım kendimi ve her şeyi unuttum sürekli endişe ile geçirdim ve korktuğun her şey başıma geldi .
Lütfen tadını çıkar olumlu düşün 🌸🥰yazdıklarında endişelenecek en ufak bir şey yok 🌸🧡🧡🧿🧿
Çok teşekkür ederim Rabbım isteyene nasip etsin icime su serptiniz 💓🙏🙏

Kimyasal diyebilmek icin degerin yukselip dusmesi gerekiyor. Dis gebelikte de duzensiz artis veya kese baska yerde gorunur. Degeriniz kese gorulmeyecek kadar kucuk. Endiseye mahal yok 1 haftanin sonunda gorulecegine inaniyorum
Hadi inşallah çok rahatladım inşallah o zaman ben kan vereyim tekrardan en azından Bi fikrim olur doktor kontrolüne kadar 🙏💓

Kese beta HCG 2000'in üzerine çıkınca görünüyor. Adetin düzensizse geç döllenme olmuş olabilir telaşlanma. Haftaya görünür herhalde. Bundan sonra adet günlerini takip etmeyi de unutma ama

Merhaba hanımlar bugün şükür keseyi gördük 5+1 de 10 gün sonra kalp atışı için gideceğiz nasipse

X