Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kemoterapi ye başladık yardım lütfen

Canım merhaba nasılsın annen nasıl oldu sonuçlar nasıl bide annenin türü ne idi benim annemde de kemoterapi ye devam ekstra radyoterapi de alıyor bu ara aşırı iştahsız istifa ediyor çok zayıfladı 26 kilo verdi 97 kiloydu bağışıklığı düşer diye korkuyoruz annen nasıl giyebiliyor mu bunlar kemoterapi radyoterapi etkileri mi siz radyoterapi almışmıydınız dönüş yaparsan sevinirim

Annemin midesi alınacak şimdi. O da çok korkuyor. Ben bahsediyorum işte böyle insanlar var diye ama gene de ya ameliyattan çıkamazsam diye düşünüyor. Ne yapacağımızı şaşırdık :'(
Ameliyat en kolayı demişti bizim doktorumuz önemli olan hastanın ameliyat edilebilir durumda olması demişti hastayı açıp kapattıkları da çok oluyor Allah korusun onları örnek vermek belki korkularını azaltır halimize şükretmek için daha kötülerine bakmak en iyisi çünkü :KK43:

Merhaba çok geçmiş olsun.bizzat kendim yaşadım bu süreci aldığımız ilaç aynı sanirim herseyi ılık yedirin meyvelerde dahil.sogukta pek kalmasın özellikle ilacı aldığı kolu sıcak tutun ki sizlamasin.on gün kadar sürüyor bu durum sonra normale donuydö ama sonra diğer kemoterapi zamanı geliyorbenim bitti çok şükür şuan kontrollere gidiyorum rabbim hepimize şifa versin
Size de çok geçmiş olsun hastalık aynı çok zor bir süreç annem eridikçe bizde eriyoruz çok yıprattı kendini sorun bide mide olunca çokta yiyemiyor nasıl yapıcaz bilemiyorum daha 2 kür kemoterapi aldık şu an radyoterapi devam ediyor iştahsızlaştı iyice tüm gün boyunca yedikleri bir bebeğin bir öğünü olur ancak :/

Size de çok geçmiş olsun hastalık aynı çok zor bir süreç annem eridikçe bizde eriyoruz çok yıprattı kendini sorun bide mide olunca çokta yiyemiyor nasıl yapıcaz bilemiyorum daha 2 kür kemoterapi aldık şu an radyoterapi devam ediyor iştahsızlaştı iyice tüm gün boyunca yedikleri bir bebeğin bir öğünü olur ancak :/
İnanın o su bile kokuyor ona zorlamayin. Bide mutfaktan uzak tutun.yemegini ferah bı yerde yedirin.sulu ve besleyici yiyecekler yedirin.yogurtlu makarna gibi.bagisikligi için vitamin takviyesi yapabilirsiniz.ben balık yağı ve propolis kullanıyordum rabbim tez zamanda şifa versin

İnanın o su bile kokuyor ona zorlamayin. Bide mutfaktan uzak tutun.yemegini ferah bı yerde yedirin.sulu ve besleyici yiyecekler yedirin.yogurtlu makarna gibi.bagisikligi için vitamin takviyesi yapabilirsiniz.ben balık yağı ve propolis kullanıyordum rabbim tez zamanda şifa versin
Amin inşallah hepimize Allah acil şifalar versin zor bir süreç kolay geçirtsin rabbim inşallah siz radyoterapi almışmıydınız bana yani anneme kemoterapi den daha ağır geldi daha zorladı yani :KK43:

Evet radyoterapi daha halsiz bırakıyor.onun için doktorumuz sık sık yürüyüş ve sıcak dus önermişti umarım sizede iyi gelir çok geçmiş olsun

Merhaba herkese annem mide ca teşhisiyle ameliyat oldu midesi alındı ve dün kemoterapi başlandı bu süreçte baoıcaz nasıl geçiricez hiç bilmiyorum daha önce yaşayan ve bu süreci en iyi şekilde geçiren ya da bileğisin olan varsa lütfen yardımcı olsun annemde en belirgin baş dönmesi ve suya değince elektrik çarpıyor gibi olması biraz kusma ve iştahsızlıkta var daha şimdilik beyaz kanı ne zaman düşecek ve biz 6 kür alıcaz bu süreç hep evde mi geçecek ‍♀
Merhaba benim anneme de mide ca teshis kondu sizin surec nasil ilerledi su an flot kemoterapi aliyor sonra iki ay sonra ameliyat dedi cok endiseliyiz , anneniz nasil oldu ameliyat sonrasi da korkutuyor bizi

Allah şifasını versin annenizin İnşallah
Muhtemelen katı gıdalara geçmiş olmalısınız ve yazacak olduğum bilgilerin bir ksımını biliyorsunuzdur ama belki başkası da faydalanır diye yazmak istiyorum..
Hem mide küçülmesi hem de aldığı ağır ilaçların yan etkisinden dolayı yiyemediği için gözünün önünde atıştırmalık gibi vitamini bol gıdalar bulundurun..Hurma, siyah çekirdekli üzüm gibi..Sık sık atıştırsın onlardan..Pekmez yedirmeye çalışın miktarı önemli değil bir çay kaşığı bile değerli..Zor bir süreç...Kemik suyu çorbaları da iyidir...Mercimek yedirmeye de çalışın haftada 3_4 kez..Ama çorbası ama köftesi farketmez..Yememezlik yaparsa teşvik etmeye çalışın anne bir tane ye gibi..Hatta siz de onunla beraber yiyin daha iyi gelir ona yemeyecekse de yer belki..Yeterli takviyeyi alamadığı zaman hem kan değerleri düşer (kemoterapi alıyorsa tedavi süreci uzar) hem de daha bitkin olur kötü hisseder..Hepten kendi haline bırakmamak lazım..

Merhaba herkese annem mide ca teşhisiyle ameliyat oldu midesi alındı ve dün kemoterapi başlandı bu süreçte baoıcaz nasıl geçiricez hiç bilmiyorum daha önce yaşayan ve bu süreci en iyi şekilde geçiren ya da bileğisin olan varsa lütfen yardımcı olsun annemde en belirgin baş dönmesi ve suya değince elektrik çarpıyor gibi olması biraz kusma ve iştahsızlıkta var daha şimdilik beyaz kanı ne zaman düşecek ve biz 6 kür alıcaz bu süreç hep evde mi geçecek ‍♀️
Merhaba..Ben de kemoterapi alacağım..Ne yapmam gerekir.ne yapmamam gerekir.Beslenme ve diğer konular….Bildiklerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

X