Kedimle başedemiyorum

İyi akşamlar herkese. Bundan bir yıl önce eşim sokakta bir kedi bulup eve getirmişti şansımıza hamileymiş. Kedi 4 tane doğurdu hepsini sahiplendirdim. Bir tanesini sahiplendirdiğim kişilerin iyi bakamadığını düşündüğüm için geri aldım annesiyle beraber ı da benim oldu. Kendisi şu an 9 aylık erkek ve kısır.
Çok hareketli ve meraklı bir kedi. Bir dakika kıçının üstünde durmaz. Şu an ben bu satırları yazarken bile kuduruyor nevresimle yorgan arasına girmiş. Sorun şu ki eve ben girerken veya çıkarken veyahut kapı çaldığında direkt kaçmaya çalışıyor. Kapıyı ne kadar dikkatli açıp kapatsam da bir şekilde kaçabiliyor. Haftada 3 kere apartmanda kedi kovalıyorum yakalayım diye. Ben bu huyundan onu nasıl vazgeçireceğim? Kaybolursa mahvolurum öyle çok seviyorum ki onu.
Numaralı tasma taktım ama sanmıyorum ki kaçma durumunda birisi onu okusun da beni arasın geri. Araba çarpar veya köpek yer :KK43:
Gpsli tasma kullanan var mı ? Bu aralar en büyük derdim bu benim.
Anlık fotoğrafımız bu da 🥰😍😍
Benim kedim de öyleydi kapıyı açık görmesin kaçar giderdi. Ama kediler uzaklasmiyorlwr sanirim sürekli yakalamaya çalışırdık bi gün bulamadık ümidi kestik baktık kendi kendine geri geldi kapıda miyavliyor kapıyı açtık içeri girdi. Umarım sizinkide uzaklaşmaz.
Yalnız depremden sonra evden kurtarıp iş yerine götürdük başka koyacak yerimiz yoktu 😥 ordan da kapıyı açık gördü kaçtı gidis o gidiş 2 aydır etrafında aramadığım yer kalmadı. Her gece acaba napiyor öldü mü kaldı mı diye düşünmekten kafayı yicem😢😢
Yokluğu çok zor evin evladı gibi oluyor belli bi süreden sonra. Lütfen dikkat edin yine de uzaklasmiyorlwr ama tedbirli davranın. Kumu maması hangi odadaysa evden çıkarken kediyi o odaya koyun. Evde yasamaya alisan kediler dışarıda yapamaz.
Tekrar kedi sahiplenmek istiyorum ama aklıma kendi kedim geldikçe istemiyorum 😥

Ay buraya çok güldüm ya 😄 yaramaz şey illallah ettirmiş. Kolay gelsin kedi annesi olmak çok zor 😄
Bir kere birkaç saat evde onu aradım işten gelince. Bulamadım hüngür hüngür ağladım kaçtı kesin diye sonra odaya bir girdim asma tavana girmiş oradan beni izliyor. Aklım almıyor hala nasıl girdi oraya diye. Diğer kedimin de garibim ağzı var dili yok tüm gün oturur beni izler öyle.

Eklentiler

• 577E3D37-0D7D-49EF-B268-40143367B927.jpeg
    577E3D37-0D7D-49EF-B268-40143367B927.jpeg
    56,3 KB · Görüntüleme: 109
Bir kere birkaç saat evde onu aradım işten gelince. Bulamadım hüngür hüngür ağladım kaçtı kesin diye sonra odaya bir girdim asma tavana girmiş oradan beni izliyor. Aklım almıyor hala nasıl girdi oraya diye. Diğer kedimin de garibim ağzı var dili yok tüm gün oturur beni izler öyle.
Ya bu tip bu gözler halis miiiii 😄😄 Resmen bağırıyor ben yerimde duramayan delinin tekiyim diye. Bunu benim elime verin de iyice bi mıncırayım 😄

Giderken bir odaya koysanız nasıl olur? Bizim de erkek tavşikimiz var, bazen birisinin peşine takılıp çıkıyor. Biz de çok korkuyoruz, bir yere giderken odaya kapatmaktan başka çözüm yok gibi. Biz bir de kediler için olan tırmalama önleyici bandı almıştık, bandın olduğu yere bir süre gitmemişti. Kapı altına, kapı eşiğine o banttan çekebilirsiniz belki engel olur çıkmasına

Allahım yicem ısırcam şimdi bu ne tatlılık yaaaa😍
Kapıdan kaçma konusuna önerim yok maalesef. Biz çözümü kapıyı azıcık açıp bir ayağımızla onu iterken oluşan ufacık aralıktan eve girmekte bulduk, 7 senedir bu durumdayız siz de bir deneyin isterseniz 😂

İyi akşamlar herkese. Bundan bir yıl önce eşim sokakta bir kedi bulup eve getirmişti şansımıza hamileymiş. Kedi 4 tane doğurdu hepsini sahiplendirdim. Bir tanesini sahiplendirdiğim kişilerin iyi bakamadığını düşündüğüm için geri aldım annesiyle beraber ı da benim oldu. Kendisi şu an 9 aylık erkek ve kısır.
Çok hareketli ve meraklı bir kedi. Bir dakika kıçının üstünde durmaz. Şu an ben bu satırları yazarken bile kuduruyor nevresimle yorgan arasına girmiş. Sorun şu ki eve ben girerken veya çıkarken veyahut kapı çaldığında direkt kaçmaya çalışıyor. Kapıyı ne kadar dikkatli açıp kapatsam da bir şekilde kaçabiliyor. Haftada 3 kere apartmanda kedi kovalıyorum yakalayım diye. Ben bu huyundan onu nasıl vazgeçireceğim? Kaybolursa mahvolurum öyle çok seviyorum ki onu.
Numaralı tasma taktım ama sanmıyorum ki kaçma durumunda birisi onu okusun da beni arasın geri. Araba çarpar veya köpek yer :KK43:
Yuh bu nasıl tatlılıkkkkkkk!!! Çip taktırdınız mı? Zorunlu zaten takmışlardır büyük ihtimalle. Airtag de taktınız mı tasmasına bir şeycik olmaz. Ama arkadaşım krdi kapıya yaklaşınca su spreyi sıkıyordu, artık yaklaşmıyor. Hoş bir yöntem olmayasabilir bilemedim

Uslanmaz bence :) teyzemin kedisi uslanmadi.Deniz kenarinda buldugumuzda minicikti. Kisirlastirdik, her ay kontrolune gider. 1 dk durmaz, misafir sevmez. Kapi daha calmadan, kapi onunde pusuya yatar😀 Tekirler boyle sanirim

Benim kedim de öyleydi kapıyı açık görmesin kaçar giderdi. Ama kediler uzaklasmiyorlwr sanirim sürekli yakalamaya çalışırdık bi gün bulamadık ümidi kestik baktık kendi kendine geri geldi kapıda miyavliyor kapıyı açtık içeri girdi. Umarım sizinkide uzaklaşmaz.
Yalnız depremden sonra evden kurtarıp iş yerine götürdük başka koyacak yerimiz yoktu 😥 ordan da kapıyı açık gördü kaçtı gidis o gidiş 2 aydır etrafında aramadığım yer kalmadı. Her gece acaba napiyor öldü mü kaldı mı diye düşünmekten kafayı yicem😢😢
Yokluğu çok zor evin evladı gibi oluyor belli bi süreden sonra. Lütfen dikkat edin yine de uzaklasmiyorlwr ama tedbirli davranın. Kumu maması hangi odadaysa evden çıkarken kediyi o odaya koyun. Evde yasamaya alisan kediler dışarıda yapamaz.
Tekrar kedi sahiplenmek istiyorum ama aklıma kendi kedim geldikçe istemiyorum 😥
Benim bir kedim de kaçtı hep gelirdi son çıktığında gelmedi herkes tanırdı biri kaçırdı ise içim rahat olur ama öldüğü falan aklıma gelince kötü oluyorum 😭bir başka kedi daha sahiplendik daha doğrusu dışarıdan bir yavruyu kurtardık kaldı bizde Minnoşumdan sonra başka kedi istemiyordum kurtarma olmasa eve başka almayacaktım bunu da çok sevdik ama asla eski kedim gibi değil 😭

Ya şunun tipe bak🤣🤣,benimki de bütün gün camış gibi yatıyor evde,kaçmak gibi bir niyeti hiç yok😃.

Eklentiler

• 20230113_013418.jpg
    20230113_013418.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 77
Yaa cok güldüm aşırı tatlı bir şey ya

X