Kedimin kusma problemi bilgilerinizi paylaşın lütfen.

Evet kısır yeter ki iyi olsun mama fiyatı farketmez alırım ama iyisi hangisi bilemediğim için öneri üzerine aldım. Tüylerinide düzenli olarak tarıyorum ama ona rağmen sürekli karışıyor
Maşallah tüyü kadar ömrü olsunn.
Bu kediler mamada aşırı hassas. Veterinere götürüp önerdiği kısır mamasını sorun ancak başta kiloluklar almayın 1 2 kilo alın kedi sevmeye bilir beğenmeyebilir. Duruma göre değiştirirsiniz tekrar. Bunlarda kum ve mama markası çok önemli. Ben kendi veterinerimin önerisi ile pro plan sabun kokulu kum ve pro plan kısır maması kullanıyorum. Tüyleri ince olduğu için karışması çok normal benimkisi de erkek, birazda tombuluz. Yüz üstü yatamıyoruz göbişten sürekli sırt üstü uyuyor bu yüzden benimkininde tüyler sürekli karışıyor :d ona çözüm yok maalesef. Ancak canları şakaya gelmez. Veteriner ile ayrıntılı herşeyini konuşup merak ettiğiniz herşeyi sorun

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-06-16 at 13.08.33.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-16 at 13.08.33.jpeg
    125,7 KB · Görüntüleme: 38
Stres yapacağı birsey mi oldu? Başka kedi, misafir, kanepenin yerinin değişmesi bile strese sokuyor kedileri. Aşıları tam mi? İç dış parazit, karma? Hangi mamayi yiyor? Sizinle birlikte yemek yiyor mu? Malt kullanıyor musunuz?
Bisey yutmuş olabilir, stres kaynaklı olabilir, parazit veya midesinde hastalik olabilir
Maddi durum iyi değil diyorsunuz ama bu çocuğun kusmasının sebebinin bulunması lazım.
Benim konuya bakabilirsiniz, benimki her yemek sonrası kusuyordu.
İlk geldiği zaman uzun süre bize alışamamıştı ve o zaman benim yanımda bir kez kusmustu stresten mi bilmiyorum ama sonrasında bana çok alıştı hep ben dışarı çıktığımda kusuyor hiç yanımdayken kusmadi. 2 güne 3 güne bir oluyor genellikle. Evimde hiçbir değişiklik olmadı geldiğinden beri ve elimden mama yemeği çok seviyor. Şu bir iki gün içerisinde hemen veterinere götüreceğim

Maşallah tüyü kadar ömrü olsunn.
Bu kediler mamada aşırı hassas. Veterinere götürüp önerdiği kısır mamasını sorun ancak başta kiloluklar almayın 1 2 kilo alın kedi sevmeye bilir beğenmeyebilir. Duruma göre değiştirirsiniz tekrar. Bunlarda kum ve mama markası çok önemli. Ben kendi veterinerimin önerisi ile pro plan sabun kokulu kum ve pro plan kısır maması kullanıyorum. Tüyleri ince olduğu için karışması çok normal benimkisi de erkek, birazda tombuluz. Yüz üstü yatamıyoruz göbişten sürekli sırt üstü uyuyor bu yüzden benimkininde tüyler sürekli karışıyor :d ona çözüm yok maalesef. Ancak canları şakaya gelmez. Veteriner ile ayrıntılı herşeyini konuşup merak ettiğiniz herşeyi sorun
Çok teşekkür ederim çok şeker maşallah 😊 hemen veterinere götüreceğim:)

İlk geldiği zaman uzun süre bize alışamamıştı ve o zaman benim yanımda bir kez kusmustu stresten mi bilmiyorum ama sonrasında bana çok alıştı hep ben dışarı çıktığımda kusuyor hiç yanımdayken kusmadi. 2 güne 3 güne bir oluyor genellikle. Evimde hiçbir değişiklik olmadı geldiğinden beri ve elimden mama yemeği çok seviyor. Şu bir iki gün içerisinde hemen veterinere götüreceğim
veteriner inanın ki zannedildiği kadar tutmuyor. Ben istanbulda iç dış parazit kuduz aşısı, yolculuk için sakinleştirici mama genel muayene için 875TL ödeme yaptım

O marka temizmamanın ürünü değil mi? Ben onu sokak beslememde kullanıyorum evdekiler için daha üst segment lazım ama durumunuz yoksa bir şey de diyemem çok pahalı çünkü.
Yok alabilirim hangisi olursa hangisi iyi hangisi kötü hiç bilmiyorum bunun çok iyi olduğunu söylediler o yüzden aldım marka önerebilir misiniz

4 yaşında scottish İran karışımı dişi bir kedi sahiplendim. 6 aya yakındır benimle ama geldiğinden beri neredeyse 2 güne 3 güne bir kusuyor ne zaman bi yere gidip eve gelsem bir bakıyorum ya halının ortasına ya koltuğa bir yerlere kusmuş. Artık kusmaları çok rahatsız etmeye başladı. Kime sorsam tüy yumağıdır diyor ama sürekli de her yere kusmasi normal mi annemlerin de kedisi var hiç böyle bir problem yaşamadılar. Tüy kusmaması için biseyler aldım ama onlarida ne yaptıysam yediremedim mamasina karıştırdım öyle de yemiyor. Veterinere götüreceğim ama şu aralar da maddi olarak çok imkanım olmadı. Neler yapabilirim yada neden oluyor bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Daha önce bahçeli evim vardı ve hep sokak kedisi besledim ilk kez ev kedisi sahiplendim ve hiçbir bilgim yok inşallah kötü birsey değildir çok korkuyorum kedime birsey olur diye
Tüy yutma kusması çok çok az oluyor ayda yolda bir,sizin kediniz yabancı bir cisim yutmuş olabilir o kusma yapar

Bonacibo adult cat diye bir mama kullanıyorum. Çok severek yiyor önce ki sahibi kiloluk mama alıyorum demiş eşime ama markasiz birseydi bunu çok önerdiler o yüzden bunu aldım kusmasi hardal renkler de. Söylediğiniz de haklısınız bir zarar da görebilir o yüzden veterinere goturucem hemen ama ben en başlar da sandım ki normal herkes tüy yumagi vs değince. Birde tüyleri de aşırı pofuduk sureklide dökülüyor
Bonocibo malesef hiç iyi değil hem şimdi hasta yapar hemfe böbrek yetmezliği yapıyormul ileride

Yok alabilirim hangisi olursa hangisi iyi hangisi kötü hiç bilmiyorum bunun çok iyi olduğunu söylediler o yüzden aldım marka önerebilir misiniz
Proplan, hills, nd, royal canin bunlar ev kedilerine tercih edilmesi gereken mamalar. Orijen ve Acana gibi markalar çok daha iyi ama onları ben de almıyorum çok uçuk fiyatları var. Royal Canin'in çok çeşitli mamaları var mesela tüy topağı kusma engelleyici gibi bir çeşiti de vardı yanılmıyorsam.

Onemli sorularıma cevap vermemişsiniz. Malt veriyor musunuz? Aşılari tam mı? Baska marka mamaya gecmeniz lazım. Nd veya hills öneririm. Benim konumda hassas mide için mama yazmıştım, hills stomach onu deneyebilirsiniz. Ama yinede bi vet kontrol etsin, rontgen kan ultrason ister muhtemelen. Aşıları yoksa onu yapar.
Siz yokken acaba yememesi gereken biseyler mi yiyor veya yoksunuz diye stresemi giriyor. Stres için feliway sprey veya relax malt kullabilirsiniz

Onemli sorularıma cevap vermemişsiniz. Malt veriyor musunuz? Aşılari tam mı? Baska marka mamaya gecmeniz lazım. Nd veya hills öneririm. Benim konumda hassas mide için mama yazmıştım, hills stomach onu deneyebilirsiniz. Ama yinede bi vet kontrol etsin, rontgen kan ultrason ister muhtemelen. Aşıları yoksa onu yapar.
Siz yokken acaba yememesi gereken biseyler mi yiyor veya yoksunuz diye stresemi giriyor. Stres için feliway sprey veya relax malt kullabilirsiniz
Malt kullanmıyorum aşıları tam evden çıkarken ulaşabileceği herseyi kaldırıyorum dediğiniz gibi belki de strese giriyor olabilir çünkü ben evdeyken de hep yanımda yanımdan ayrılmıyor temizlik yaparken bile sürekli arkamd geziyor :) önerileriniz için çok teşekkür ederim dikkate alacağım hemen de veterinere götüreceğim

Bonacibo adult cat diye bir mama kullanıyorum. Çok severek yiyor önce ki sahibi kiloluk mama alıyorum demiş eşime ama markasiz birseydi bunu çok önerdiler o yüzden bunu aldım kusmasi hardal renkler de. Söylediğiniz de haklısınız bir zarar da görebilir o yüzden veterinere goturucem hemen ama ben en başlar da sandım ki normal herkes tüy yumagi vs değince. Birde tüyleri de aşırı pofuduk sureklide dökülüyor
Önceki sahibi kiloluk aldığına göre muhtemelen marka alıyordur. Çok severek yediğini zannediyorsunuzdur, bonacibo düşük segment bir mama dışarıdaki kediler için uygun. İçeriği çok kötü ve evde beslenen kediler için çok yan etki doğurabilir.

Önceki sahibi kiloluk aldığına göre muhtemelen marka alıyordur. Çok severek yediğini zannediyorsunuzdur, bonacibo düşük segment bir mama dışarıdaki kediler için uygun. İçeriği çok kötü ve evde beslenen kediler için çok yan etki doğurabilir.
Tamam çok teşekkür ederim mamasını değiştireceğim

benim kedim tüylü british longhair bende yaşıyorum ara ara kusma sorununu. bu eğimli dişli fırça taraklar var kediler için, onunla sık sık taramanız gerekiyor sabah akşam tarayın mutlaka. malt olarak gimcat alın. bir de yani ben şahsen güzel tüylü minnoş kedime bonacibo veya bilinmedik şeyler vermeye kıyamam açıkcası. özel kedi çünkü onlar. advance hairbal alabilirsiniz o iyi geliyor yada pro plan alın.
tavuklu mamalar almayın tüy dökümünü çoğaltır. bir de yaş mama veriyorsanız haftada 1 verin. bir de söylemek isterim ki cins kediler geç sahiplenildiğinde yer yadırgıyor sevmeyebiliyor stres oluyorlar alıştıkları düzeni bırakınca. acaba eve mi alışamadı ?

tavuklu mamalar almayın tüy dökümünü çoğaltır. bir de yaş mama veriyorsanız haftada 1 verin.
Tavuklu mamalar tüy döker diye bir kaide yok, bu tamamen kulaktan dolma bilgi kirliliğidir. En çok alerjenler balık ve balık ürünlerinde görünürken tavuk çok düşük olasılık. Tavuktan ziyade mamanın içeriğindeki herhangi bi madde döker. Buda markadan markaya değişir.
Ve elinizden geldiğince kedilere yaş mama verin sulandırarak. Tr deki veterinerlerin mamalar konusunda bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum. Haftada bir yaş mama böbrek fonksiyonları, idrar yolları ve karaciğer bağlantılarını çürütür. Hazır mamadan ziyade evde bir kase tavuk, balık, et suda haşlayıp bol sulu verebilirsiniz.

Uzun süre balıklı kuru mamaları asla öneriyorum. Balıklı mamalar yüksek tuz içeriyor ve kedilerin bu kadar tuza, iyota, fosfora ihtiyacı yok. Kediniz uzun tüylü ve cinsse gimcat markası uzun tüylü kediler için asla yeterli olmuyor. Yağ ve malt içeriği yüksek malt deneyin zoovital, bolovia gibi.

X